SSD priekš noutbuka

Man noutbukam Asus Tuf Gaming A15 vajag otro SSD, bet man nav ne jausmas kādi ir tām parametri izņemot datu apjomu, ko es domāju ap 2TB ņemt. Pieņemšu ieteikumus :pleading_face:

2TB manuprāt ir overkill, skatos, nezinu kura gada A15 tev ir, bet vismaz patreizējam ir 1 NVME slots, un divi SATA, kas nozīmē, ka tev ir vieta vēl diviem cietajiem (potenciāli).
Cik ir sanācis skatīties, 1Tb diski maksā aptuveni tā pat kā 2TB diski ja skatās apjomu pret naudām. Faktiski cik ilgi jau esi iztikusi ar 500 gb, jāatskatās, vai tu gribi tiešām četrkāršot šo apjomu. Protams ja līdzekļi nav problēma all the power to you

man jo lielāks atmiņas daudzums, jo labāk :sweat_smile: a kur uzzināt, kura gada datora versija? :sweat_smile: pirku 2023. gadā, iekšā nvidia gforce 3060

dammn, galīgi jauns! praktiski ar pārliecību var noskaidrot pēc koda, kas apakšā uz info šiltes rakstīts.

2Tb nav overkill, tici man. Tas ir kā reiz, it īpaši, ja spēlē daudz spēles, un nākotnē spēles paliks tikai smagākas, tā kā jānodrošinās.

4 Likes

laikam atkarīgs cik dedicated geimeris katrs ir , ikdienas laptopam kur visas bildes stāv ir 1,25TB, un izklaidei paredzētajai sistēmai 750GB +500GB HDD. Manpat ļoti pietiek…

Ok, tev noteikti nav 2023. gada A15, jo tiem jau bija RTX40xx sērijas videokartes.
Izskatās, ka tev ir šis: ASUS TUF Gaming A15 (2022) | Gaming Laptops | ASUS UK - Specifications

When your game library gets full, an empty M.2 NVMe PCIe Gen 4x4 SSD slot makes upgrading storage capacity a breeze.
*Stock configuration is 1 x PCIe Gen 3x4 SSD

Sanāk, ka tu pat vari iebāzt tur Gen4 NVMe! Tas ir kruti.

Attiecīgi:
https://www.dateks.lv/cenas/cietie-diski-ssd/filt/7012-7015-7017-7324-7382-7691-9613-9791-10982-11469|52646-13235-59036-60036-66120-76350-89700/ord/c
1TB maksā ap 80€, 2TB maksā ap 150€, faktiski precīzi dubultā, bet tas ir šajā saitā, šeit ir ērti filtri un samērā plašs klāsts, vari atfiltrēt patīkamākos un meklēt pēc tam salidzini.lv, kur lētāk.

Es izvēlētos šo:

vai šo, ja tomēr kapeika spiež:

(man pašam šis ir kā otrais SSD spēlēm)

Principā viena no svarīgākajām lietām, kurām jāpievērš uzmanība, izvēloties SSD, ir šis parametrs: Endurance (TBW) (TBW nozīmē TeraBytes Written, jeb cik terabaitus var sarakstīt, līdz teorētiski var sākties pigoriņi). Jo lielāks, jo labāk, tas nozīmē, ka tik drīz nenosprāgs. Ātrums, protams, ir laba lieta, bet ātrumu diži nepamanīsi, tie NVMe nu jau ir palikuši tik ātri, ka tikai specifiskās situācijās to var sajust, un arī tad tikai nedaudz.

1 Like


es domāju vai tā par 88 eiro būs ok…?

Ūja, kas tas par noname interneta veikalu? Vismaz 220.lv vai 1a.lv, vai m79.lv

Rekur tas pats SSD:
https://www.1a.lv/p/cietais-disks-ssd-adata-xpg-sx8200-pro-asx8200pnp-1tt-c-m-2-1-tb/e8w?mtd=search-popup&pos=autocoplete&src=searchnode
https://220.lv/lv/datortehnika/datoru-komponentes/cietie-diski-hdd-ssd-hybrid/adata-1tb-m2-pcie-nvme-xpg-sx8200?id=6846623&feat=search&keyword=xpg+sx8200+pro

Te kkāda nenormālā atlaide, jāņem ciet!

es tur kompi pirku, man draugs ieteica, tur pērk visas komponentes datoram

Bet tur tak ir neizdevīgi! Rekur es tev iemetu 2 linkus, kuros ir pa ~60€ tas pats SSD.

https://220.lv/lv/datortehnika/datoru-komponentes/cietie-diski-hdd-ssd-hybrid/wd-wds200t3x0e?id=15337077&feat=search&keyword=sn770+2tb
131.57€ par 2TB.

130€ par to pašu.

nu kompis tur bij izdevīgi, visur dārgāki un švakākas videokartes bija :D
bet nu man liekas, ka 88 eiro nav daudz :D

Neracionāli.
Maksāt 88€ kkādā noname veikalā, vai 62€ labi zināmā veikalā… Tev nav žēl atdot 16€ vnk nekam?
Also, neskaties uz izskatu, tu to NVMe SSD vispār neredzēsi.

ja godīgi, man ar 1a un 220 nav bijusi saskare, draudzene stāstīja, ka viņai ar 1a bija ļoti slikta pieredze, bet ar oreol veikalu esmu pazīstama vairāk :D
noname lietas ir subjektīvs viedoklis dažreiz :D

Ok, rekur tavs veikals pārdod tjipa 2TB par 94€ kkādā mistiskā veidā:

tas ir Gen3x4, bet šis:

ir Gen4x4 par 115€.
Ja mēs pieņemam, ka tu baigi gribi pirkt tur un tici, ka par šādām ļoti aizdomīgi kosmiski zemām cenām tevi neparaus uz muļķi, tad vismaz ņem vienu no šiem.

ja nemaldos kompim taču ir 3. gen slots, 4x4 tur īsti nebūs no svara, bet +1 par WD gan, tas ir laba lieta

^^^
Stockā nāk iekšā gen3 SSD, bet slots ir Gen4. Iepisa kapeiku uz stock.

Man Dateks saits patīk. Visu ko var atrast kompim

Labāk piemet to vienu EUR un paņem ADATA LEGEND 800. Tas ir paredzēts krietni vairāk TB ierakstīšanai, jeb var cerēt, ka tas dzīvos daudz ilgāk.

Tas ADATA XPG SX8200 PRO 2TB ir kriksīti labāks uz papīra, bet, ja godīgi, lielākā atšķirība ko redzu ir tajā, ka tam ražotājs dod 5 gadu garantiju atšķirībā no LEGEND 800 kam ir 3 gadu ražotāja garantija. Te nu jautājums vai tev tas kaut ko izsaka.

Šie abi SSD varianti burtiski ir lētākie tirgū Nvme 2tb cena aptuveni 40€ līdz 125€ - KurPirkt.lv

1 Like