Kādēļ vietējie lētie interneta veikali ir tik lēti

Jopcik, es nepamanīju, ka tas ir 2TB variants, tā cena ir vnk nereāli zema. Extremely SUS.

Tagad SSD vienkārši tā maksā. :person_shrugging: Cenas krītas.

Neticu. Nevienā normālā interneta veikalā nav tik zemas cenas, stabili +20€.
Tiesa, no tā paša dateks.lv esmu dzirdējis, ka savulaik bija tāda lieta, ka vairums interneta veikalu nemaksāja nodokļus un tādējādi izspieda citus no tirgus, bet tas bija pirms gadiem 10, kā ir tagad, hz. Lai gan izskatās, ka tas pats vien ir, jo tādas cenas ar nodokļiem neiet kopā.

Tas, ka viņi nemaksā nodokļus ir skaidrs, viņi tev arī pacels cenu, ja pirksi kā juridiska persona. Kaut kad sen lasīju, ka šie te lētākie veikali ik pa dažiem gadiem maina savu SIA, kuram sakrājies parāds, un tā bēg no PVN maksāšanas. Tā gan bija saruna kaut kādā forumā - tātad nepārbaudīta informāciju.

Rekur pat Amazonā lētākais 2TB SSD ir 92€:
https://www.amazon.de/s?k=m.2+ssd+2tb&i=computers&rh=n%3A430168031%2Cp_n_size_browse-bin%3A10857675031&s=price-asc-rank&dc&language=en&ds=v1%3AUwdhJE8AK37EVvtBKELnGqXQBMOH5EzDQclwOAzQMFQ&crid=2G72UI5IB7XMB&qid=1704925177&rnid=187129031&sprefix=m.2+ssd+2tb%2Caps%2C112&ref=sr_st_price-asc-rank
un tas ir kkāds pilnīgs bullshit brends, no kura kategoriski nedrīkst pirkt.
Faktiski lētākais reāli zināmais brends ir Patriot par 99.99€, un attiecīgi ar to reāli ir vērts sākt skatīties, lētāki par to ir vnk fantasy brendi :smiley:

Tās nav baumas, tas ir zināms fakts. Tikai ne gluži bēg no PVN maksāšanas, bet paziņo par maksātnespēju, kinda same shit tho.

Un es tādas lietas neatbalstu.

Es par to, ka pats neesmu pārbaudījis, tikai lasījis. Ja es pareizi atceros kādas runas par to gāja, nav tā, ka tie veikali pilnīgi uzmet, kamēr eksistē SIA viņi it kā apkalpo garantijas. Vai pēc 2 gadiem vēl eksistēs tas pats SIA cits jautājums. Tai pat laikā pēc idejas ražotāja garantiju tas neanulē - es gan nekad neesmu testējis.

Vēl izplatīta lieta ir sev nopirkt datoru caur savu, ģimenes vai paziņas SIA. Dabūsi dzelžus bez PVN, taču garantija kā juridiskai personai būs tikai gads.

Karoč man tas viss dirty business nepatīk un es no tādiem izvairos principa pēc.

Katra personīgās morālas un maciņa tukšuma jautājums. :D Galvenais saprast, ka šie veikali nemaksā nodokļus un ar garantiju var visādi sanākt.

Runājot par garantījām, es kaut kur, kaut kad lasīju, ja nodot uz garantiju SSD, HDD, tad klienta priekšā viņu saurbj ar urbi vai kaut kā tā, datu drošība. Pie mums diezvai tā ir.

Pie mums saurbtu kā ka vairs nestrādā

Tur jau tā domā, lai neiegūtu datus, garantījā jaunu samaina. Varbūt pirms tam pārliecināt vai tiešām ir ar defektu, tad iznīcina, un maina jaunu pret garantiju. Detaļas neatceros.

Aaa, neiebraucu līdz galam

Oreol ir pilnīgi normāls interneta veikals. Esmu pircis tur daudz dažādas daļas. Salīdzini lapā jau var redzēt kuri veikali nav normāli pēc atsauksmju skaita.

1 Like

Atkarīgs no tā, pēc kā tu vērtē, vai tas ir “normāls”.

Atsauces tam ir labas agregātoros, tas gan.

oreol.eu atsauksmes un apraksts Salidzini.lv lapā. Vērtējums 4.7 no 5
Oreol.eu atsauksmes, apraksts, preces | Kurpirkt.lv

Palasot tos reviews, ir skaidrs, ka cilvēkus interesē tikai trīs lietas - ātri, lēti, un lai ir cilvēks otrā trubas galā. Zero surprises there.
Tiesa, cik no tiem reviews ir legit, tas ir cits jautājums…

Varētu būt īsti, jo šis tautā jau sen ir pazīstams veikals. Es tak ar savu pirmo un vienīgo datoru pa lielam pirku no viņiem. :D

Man draugs teica, ka viņi vēl sazinās zvanot, pārliecinās va pasūtījums tiešām ir aktuāls un tādā garā :D

Uz ko vēl vajadzētu skatīties izvēloties interneta veikalu?

1 Like