Kā lēti salikt pirmo desktop datoru?

Man no senčiem atnāca lūgums salikt mazajai māsai datora kasti. Vienīgais prasība salikt lēti. :D Skaidrs arī, ka mazā māsa gribēs spēlēt spēles.

Mana ideja būtu likt kopā datoru uz AMD RYZEN 5600G bāzes, jo ja vajag lēti, video karte nespīd. 16 GB RAM, 500GB-1TB SSD. Video kartei pēc tam var sakrāt naudu un pielikt. Kas skan kā krietni labāks variants nekā pirkt mini-pc vai vēl trakāk portatīvo datoru, priekš kura galīgi nav vajadzība.

Vai kādam ir kādas labākas lēta datora idejas?

Tēvam ir 15 gadus veca video karte, kas ļoti labi velk Skyrim un 2010 gada shooterus. Moš ko tikpat vecu vari atrast :D Jo reāli, nav ne vainas tie vecajiem, jo nedomaju ka māsa spēlēs Cyberpunk, Red Ded Redemtion vai GTA 5

Neesmu ekspertes, bet jā noteikti integrētā labs budžeta variants biju. Savulaik sēdēju uz tādas, pat vecāka un vājāka, bet tīri neko bija :D vairumu varēja. Pat Kingdom Come Deliverence uz 30fps varēja :sweat_smile:

Bet integrētā noteikti būtu tas ko pats es skatītu.
Tikai nez atminos no aizvēstures, ka integrētās labi šancē, jo vairāk operātīvās jo labāk… kaut ko tādu mistisku atminos, varbūt ar kļūdos.

1 Like

Tiem integrētajiem grafiskajiem čipiem nav pašiem sava VRAM, tie izmanto sistēmas atmiņu. Tādā ziņā, jā, jo vairāk RAM jo labāk. :D

laika, būtu labi norādīt budžetu un daļu svaigumu

Es pateicu budžetu 365 EUR, kam saņēmu piekrišanu. Man gan kaut kur mājās mētājas viens PSU un es visdrīzāk varu noskūt cenu tuvāk 300 EUR.

Par svaigumu runājot, iespēju robežās es mēģinātu likt morāli svaigākas platformas, lai būtu ilglaicīgāks kompis un ar labākām uzlabošanas iespējām.

tehniski taupībai var šaut arī uz 3400G?

Nope. Tie laikam jau iet ārā no tirgus. Pie mums 5600G ir lētāks nekā 3400G. Reāli pa 120 EUR tu dabū baigi daudz procesora.

neievēroju, bet palūkojoties apkārt grūti atrast jaunu komplektāciju ar b550 plati
(ilgmūžīgo variantu)

pat lietotās preces knapi iekļaujas budžetā…

p.s.
te vismaz ir dedicated GPU tho

p…s.s
pat lielāks SSD budžetā iekļaujas

Tu nevari pats no savas kabatas piemest dedicated videokartei? Lietotas tak var pa kādu sotaku-diviem dabūt.

Jopcik mizīt, nu kas tas tāds?

skatoties pēc cenām, vienīgais labums būtu ekstra displeju izejas. bez gpu proči maksā teju vienādi

1 Like

https://www.dateks.lv/grozs?content=q1ZKL8qvKlayqlayMDI1NTUHsYqzEzNLgGKGtTpKlmYmpgZm6KLmxoaGlqboomaWxhYWaKK1tQA%3D

Vari meklēt citur pa lētākām cenām, bet vismaz normālas komponentes.

Korpusu, barošanas bloku, un videokarti attiecīgi kkur citur/pēc savas izvēles.

1 Like

kaut ko jau ir iespējams noformēt. plus kas pietrūktu ir ventilatori

1 Like

laikam arī elements, ko būtu svarīgi neiazmirst ir PCIe Wi-Fi karte, protams atkarībā no kārtības kas ir mājās.

1 Like

Par ssd diskiem ieteiktu ņemt dārgākus, kuriem ir lielāks TBW(total bytes written). Lētie garantē ap 200-300TB rakstīšanas apjomu, bet dārgākie pat 800-1000TB. Manuprāt vērts tos papildus 15€.

2 Likes

tas būtu lietderīgi aktīvās lietošanas diskam, un OS turēt atsevišķi

1 Like

PCIe nav ieteicams, tagad ir USB wifi štekeri.

Man vienam ne tik vecam kompim iespraudu PCIe Wifi karti un kompis atteicās normāli strādāt - random brīžos vnk restartējās, 1-2 minūtes pēc boot-up. Draiveru gļuki, noiets etaps. Tas pats uz Win7, Win10, Win11.

1 Like

Nu, tas ir entuziastu segments.

Lietotie neder? Ik pa laikam FB marketplace var atrast labus dealus.

Nezinu… piemēram šo.

Kaste nav smukākā, bet no tava budžeta sanāk arī jaunu kasti ieķert. :D
AM4 sockets, kas nozīmē, ka varēs upgreidot ar laiku uz ko labāku arī. GPU nav zemē metams. Nez tik kāda MB.

PS. Nezinu kāpēc šeit arābu valoda rādas…
PSS. Šis ir piemērs, kas atrasts 2 min. laikā, don’t judge me.