Kur pirkt datoru komponentes?

Vēlme pacelt savu hobiju nākamajā līmenī beidzot ir likusi apsvērt uzbuildot sev sakarīgu PC.

Tā kā faktiski visa dzīve ir pavadīta uz Laptopiem, tad ir tikai minimāla saskarsme ar atsevišķām komponentēm.

+/- esmu izpunktierējis, ko vēlos buildot un pa kādām naudām. Tad tagad atliek jautājums, kur lai to visu pērk?

Lai gan Amazone ir sakarīga opcija, jo tagad piedāvā free shipping arī uz LV, es vairāk gribētu pašmāju veikalos skatīties, jo šeit tomēr pastāv iespēja izmantot 0% kredītu, lai nav uz sitienu tādu summu jāizmet.

Tad nu, kādi ieteikumi?

Es pērku Dateks, jo es tur agrāk esmu strādājis, pazīstu cilvēkus, zinu, ka mani neapčakarēs, un garantijas remonti/apmaiņas arī ir čikiniekā.
Bet tas ir viens no dārgākajiem veikaliem, jo viņi maksā nodokļus, tā kā…

Budžeta variants ir vērt vaļā salidzini.lv, kurpirkt.lv un meklēt individuāli katru komponenti. Ideālā variantā, ņemt no vietām kas piedāvā apmaksu saņemšanas brīdī un tām ir ok atsauces salidzini.lv, kurpirkt.lv. Tie gan ir tie jocīgie veikali, kas maina savas SIA ik pēc kāda laika utt. Sanāk, ja tev uzreiz ir problēmas ar kādu komponenti, vietējo garantiju gan jau tu dabūsi, taču pēc gada vai diviem neviens nezin kas būs. Tehniski paša ražotāja garantija arī eksistē - es pats gan tam neesmu gājis cauri.

Vēl, protams, var skatīties ss.com vai Facebook sludinājumus, bet pieņemu, ka tu tā negribi čakarēties. Tur tā pat kaut ko labu var nākties ilgi gaidīt. It īpaši, ja tu vēlies jaunu un ar garantiju.

Trešā, dārgākā opcija ir ņemt komponentes no vietējiem lielajiem interneta veikaliem, tas būs aptuveni 20% dārgāk. Esmu drošs, ka tā ir tikai sakritība ar PVN procentu likmi. :D Tajos tev ir lielāka pārliecība par to, ka neveiksmes gadījumā būs kāds vietējais kantoris, kas apkalpos tavu garantiju. 0% kredītu arī parasti piedāvā tieši lielie veikali. Tāda daži no lielajiem veikaliem mums sanāk: RdElectronics. Tet, Eironiks, Elkor, 1a utt. Te atkal var skatīties piedāvājumu agregatoru lapas, lai atrastu labākās cenas. Es personīgi būtu lojālāks labai cenai, nevis veikala nosaukumam.

Principā tauta pērk datorus izmantojot visus variantus, kamēr tev piegādā to mantu un veicas ar brāķa trūkumu - lieto un priecājies. Daļa no Desktop burvības arī ir tajā, ka tev principā brāķa gadījumā, brāķīga būs viena detaļa, kuru tu vari samainīt.

Tu tur tik uzmanīgi skaties. Datori nekur nepazudīs, var arī sakrāt kapeiku vai arī paņemt kaut ko maciņam draudzīgāku.

That’s not always true tho. Ja pa pieskari aiziet mātene, PSU, vai ūdens dzese, tad tai var sekot arī citas komponentes. Uz PSU principā kategoriski nedrīkst ekonomēt, vissvarīgākā komponente visā datorā.

Protams, var aiziet vairākas lietas pa pieskari, taču lielāka iespējamība, ka tikai vienu piemeklēs dodo liktenis. Kaut kur ir jānovelk tā robeža starp risku izvērtēšanu un paranoju.

Tā robeža pavisam noteikti nav lēts PSU.

Ja restart maģiski visu nesalabo, vsjo jātaisa kompim viking funeral

Tas galīgi nav zaļi no tavas puses. :D

Un dators to zin tāpēc restarts pagaidām ir visu atrisinājis XD

Kp var darīt ka manas mākslinieciskās smadzenes attaisot kompi redz vienīgi futūristisku miniatūru pilsētu

Es būtībā ar visiem lielajiem pirkumiem šādi daru. Nejau tāpēc, ka nevarētu atļauties pirkt uzreiz, bet gan tapec, ka uzskatu, ka ir praktiskāk samaksāt 3-6 mēnešu laikā to pašu cenu, ko var maksāt vienā.
Pirmkārt uzreiz neaizej tādā mīnusā un otrkārt uzlabo savu kredīta statusu. Protams, es vienmer nodrošinu, lai vajadzibas gadijuma man tie lidzekļi butu, bet praktiski, man šādi strādā labāk.

Runājot par Dateks, no tā izvairos tieši cenu dēļ.
Dara viņi vai nedara visu “pareizi”,man kā patērētājam 9/10 gadījumos tas par labi nenāk.

Agree. Dateks laba vieta kur pirkt. Pats tur lielāko daļu no sava kompja detaļām pirku. Cenas tīri sakarīgas un ir no kā izvēlēties

1 Like

Ko pie mums dod kredīta vēsture? Līdz šim esmu dzirdējis kredīta vēstures pieminēšanu tikai kontekstā, ka kādam ir slikta vēsture un tiek piedzīta nauda. :D

Principā laba kredīta vēsture nosaka iespējas ņemt lielākus kredītus t.i hipotekāros vai auto iegādei + lielā mērā palīdz noteikt procentu likmi šādiem kredītiem.

Vaitad šitas nebija tikai pie amerikāņiem? Absolūti neesmu dzirdējis ka latvijā kāds baigi par savu credit score uztrauktos

1 Like

LV ir nedaudz cits princips, mēs protams vairāk paļaujamies uz debetkartēm nevis kredīt. Bet arī mūsu platuma grādos ir kredīta reitings ar noteiktu skalu, kurā viens no faktoriem “atmaksas disciplīna” vai kaut kas tamlidzigs.

Piemeram, interesanti ir tas, ka tā sauktie “ātrie kredīti”, pat ja tiek laicigi atmaksati, var negatīvi ietekmēt šo reitingu

Hm, pirmo reizi dzirdu, ka pie mums patēriņa kredītu vēsture labvēlīgi ietekmē hipotekāros kredītus. Līdz šim es tik pieņēmu, ka lietojot kredītkarti vai patēriņa kredītus banka no kuras tu tos ņem, varētu tev pacelt limitus.

Man ar kredītiem ir tāpat kā ar čūskām. Saprotu kāpēc pastāv tas zvērs, bet turos labi pa gabalu.

Amazoni riskanti. Pirmkārt, ja brāķis, čakars un dārgi sūtīt atpakaļ. Daļu no sūtīšanas naudas atmaksās, bet tikai tad, kad viņi to preci dabūs atpakaļ - baigais process printēt visādu drazu, līmēt uz kastes, utt. Un tur visādi kantori caur Amazon pārdod, var uzrauties uz trūkstošām komponentēm un citām likstām. Manuprāt, visu, ko var dabūt uz vietas un kam vajag garantiju ir jāpērk LV.

Pašam preference uz dateks.lv, jo norakstu izdevumos un viņiem ir pareizā forma visai nepieciešamai dokumentācijai. Atsūta ar normālā laikā pārsvarā. Ir bijušas pāris problēmas pie viņiem, bet vienmēr ir pretīmnākoši.

Vislētāk kā jau Menestrels minēja ir no salidzini.lv kantoriem ar normālām atsauksmēm, kas pēc gada vai diviem būs zem cita SIA vai vairs neeksistēs. Secīgi ietaupi īstermiņā, bet kas ar garantiju būs pēc gada karājās gaisā. Lai gan, ja tu uzbūvē, palaid visus relevantos stress-testus un sistēma ir stabila, tad maza iespēja, ka kaut kas saplīsīs divu gadu garantijas laikā.

ss.lv, iespējams, kaut ko var atrast pa lēto, bet neesmu lietas kursā.

Citreiz ir labas akcijas RD Electronics, 1a.lv, utt mainstream veikalos par labākām cenām, nekā PVN nemaksātāju kantoros, bet bieži jāskatās.

Galvenā komponente ir PSU - ja ieliek noname lētuci, var visu sistēmu aizlaist pie dieviem.

1 Like

Paldies visiem par ieteikumiem.
Intereses pēc sastellēju līdzvērtīgus datorus ar max vienādām komponentēm pie 1a, dateks, rd un 220.
220 sanāk vislētākais variants, un dateks visdārgākais (pie 100 eur atšķirība)
1a un rd tik kādi 5 eur starpība un ap 40-50 eur lētāk nekā Dateks

1 Like

Vispār es tagad vairs neesmu pārliecināts par to kā strādā 220.lv garantija, jo tas ir kļuvis par interneta veikalu tirgus placi. :thinking: Kāds kaut ko nesen no tā ir pircis, saskāries ar garantiju?

Lai nav tā, ka 220 ir tikai starpnieks starp tevi un kādu citu SIA, neatbildot par neko citu.