Vai vecs dators atbalstīs mūsdienīgus monitorus un SSD?

Varbut ir zinosa persona, vai vecas uzbuves pc, patiesi vecas, varetu neradit bildi uz musdienu monitoriem?

Vecs domaju kinda 2005 un vecaks…

Ka ari vai sadas sistemas spejigas atpazit ssd?

Ja godīgi nezinu, bet ja veikalā pārdodas tie saucamie perehadņaki tad domāju, ka bildi vēl rādīs par ssd nezinu.

Atkarīgs no mātes plates / video kartes izejām un monitora ieejām. Piemēram, ja mātesplatei ir VGA izeja un monitoram VGA ieeja, vajadzētu strādāt.

Tas pats, ja tu to vari saslēgt, tas strādās. Vienīgi tu varbūt neizmantosi pilno SSD veiktspēju, ja tam datoram ir SATA 2.

Pa lielam viss ir pāreja uz VGA, SSD slēdzas klāt, taču bildes ka tāda nerādās. Sākumā domāju ka vaina videokartē - ieliku savējo mūsdienu brīnumu, vienalga nekas nerādās.

Un sāk rasties aizdomas, ka varbūt problēma ir mātesplatē vai kur citur…

Esi mēģinājis vērt vaļā BIOS? Jeb vai tev vispār neko monitors nerāda?

Ja monitors un kabelis strādā, ja tu tos pieslēdz pie cita datora, vaina ir pašā datorā.

Kas par pāreju uz VGA? Visticamāk, ka tev nāksies izmantot active vga adapter nevis parasto adapteri, ja tu tādu izmanto

Vērt vaļā? Es bildi neredzu, neko nevaru ieraudzīt ^^ Doma bija nofleshot to zvēru! Ir pieredzēts, ja BIOS salaists sviestā tad ar nav strādājis.

Runājot par VGA - tai videokartei ir arī tas “dongle” no ražotāja puses, kur ļauj pieslēgt normāli VGA, ko pašā sākuma izmantoju.

Taču kā minēju, biju licis savu GPU - kas nozīmē GPU nav pie vainas. Nākamais mans varians RAM - neesmu vēl testējis.

Tā vien vairāk liekas ka MB vainīgs - taču kā to pārbaudīt…

Un kāda ir ieeja monitoram? Arī VGA?

Yes! Taču par to runājoes esmu redzējis, ka vecas retro konsoles pieslēdz pie plazminiekiem mierīgi - so pa lielam monitoram vispār nevajadzētu neko ietekmēt! Viņš rāda bildi nevis gruzī papildus sistēmu.

Ietekmē brīdī, ja monitoram piemēram nav VGA ieejas, bet tikai HDMI vai DVI vai pat DisplayPort, bet videokartei ir tikai VGA ieeja. Tajā brīdī ir jāizmanto active adapteris, kas pārveidotu analogo signālu digitālajā.

Kas par dongle?

Ja datoram ir VGA vai DVI izejas un monitoram ir VGA vai DVI ieeja, tad strādās (lielākoties, atkarībā no tā par kādu vecumu mēs runājam un kādām konkrēti detaļām). Tā kā VGA max atbalstītā izšķirtspēja ir 2048x1536 un DVI (atkarībā vai tas ir Single-Link vai Dual-Link) atbalsta max 1920x1600 vai 2560x1600 attiecīgi.

Par SSD, ja mātesplatei ir SATA ports tad strādās. Bet ja runājam par kādu 2005 gada detaļām tad SATA interfeiss visdrīzāk būs pirmās pāaudzes un visdrīzāk neatpalstīs AHCI interfeisu tad ātrums būs stipri mazāks nekā SSD vajadzētu izdot, bet vismaz būs ātrāks nekā jebkurš HDD uz šī paša porta ar šo pašu interfeisu.

Bet es neredzu jēgu mēģināt atdzīvināt šādu mašīnu. Kāpēc prasi?