Jūsuprāt cik bieži ir jāmaina dators?

Sēžu pie sava lielākoties 2017.-2018. gada datora un prātoju vai jau ir pienācis laiks, vai arī nē. Sāls tajā, ka man mātesplatē stāv gandrīz pats spicākais tās paaudzes Intel procis un vairs nav kur atjaunoties, nemainot mātesplati. Tā kā DDR5 ēra ir klāt, sanāk jāmaina tik daudz komponentes, ka var gandrīz vai likt kopā uzreiz jaunu datoru. :D

Amizanti ir tas, ka šis tehniksi ir mans pirmais dators, kuru es pa gabaliņiem gadu laikā esmu mainījis. No vienas puses māna jauno CPU veiktspēja, no otras man reāli kaitina šobrīd tikai visādi viena kodola darbi, kas aizņem 15 min un es varbūt uz jaunās paaudzes to varētu noskūt līdz 10 min.

Cik bieži jūs maina savus dzelžus?

1 Like

Tad kad vairs nestrādā XD

1 Like

Es reāli progrozēju, ka mans 240gb SATA SSD būs pirmais kas atstieps kājas, bet viss pārējais ir gatavs griezties vēl 5 gadus. :D

Savulaik es datorus komplektēju ar domu, ka apgreidošos, tāpēc visiem vēl klātesošajiem datoriem, tai skaitā pašreizējam, joprojām esmu saglabājis visu komponenšu kastītes.
Bet praksē ir pierādījies, ka, izņemot RAM un SSD pielikšanu, nekādi citi apgreidi nav tikuši veikti, jo tad, kad sāka prasīties jaunāku, tad jau bija tik krutas jaunas komponentes iznākušas, ka negribējās tām pa vidu bāzt kaut ko vecu, un vēl jo vairāk čakarēties ar veco, nevajadzīgo komponenšu tirgošanu. Attiecīgi man sanācis tā, ka aptuveni reizi 5-6 gados komplektēju jaunu datoru, lai gan iepriekšējais bija izņēmums, jo čoms piespēlēja pa lēto komponentes, kaut gan galīgi neprasījās apgreidoties, attiecīgi iepriekšējais kompis man nokalpoja tikai aptuveni 2-3 gadus.

2 Likes

GPU mainīt pa savam ir super viegli, kamēr vien pietiek ar esošo PSU. CPU paliek čakarīgi, ja tu nemaini to no budžetīgākā varianta uz kādu no dārgākajiem, jo savādāk var nebūt nekāda lielā atšķirība.

Jā, GPU, SSD un RAM apgreidi ir easy af, bet RAM es parasti uzreiz nopērku ar krietnu rezervi because it’s cheap enough (and also mixing RAM is bad, un nākotnē nebūs garantijas, ka varēs atrast vēl vienu tieši tādu pašu kit of 2 vai single stick), SSD man baigi daudz nevajag, un GPU… manā pašreizējā, jaunajā keisā JAU neielien RTX40xx kartes :smiley:

CPU teorētiski varētu apgreidot, bet es vnk nepērku lētāko CPU sākumā, ar plānu apgreidot to vēlāk; es vnk nopērku labāko vai otro labāko pieejamo uz doto brīdi, un ar to stabili pietiek 5+ gadiem. Also less e-waste that way.

Es kad pirmo reizi liku kopā datoru paņēmu mazo kasti, vairs tā nedarīšu. Pāreja uz lielo kasti ar daudz ventilācijas caurumiem bija super padarīšana.

Divreiz gadā #PatīkĒstZupuPieDatora

Mazliet nopietnāk runājot, acīmredzot laptopu scaloju Sims 4 vajadzībām. Vidusskolā base game craptops spēja pavilkt, pēc tam nākamos 30 DLC uz uni vajadzībām domātā, nu jau gaming laptopa kapāju. Kādus divus gadus atpakaļ atkal jauns, un 70+ DLC. Kad EA beidzot ļaus tai spēlei nomirt beidzot būšu brīva. Ieiešu mežā uz neatgriešanos.

Cik daudz FPS tev vajag Sims 4, lai skaitītos, ka velk?

Grūti pateikt par torņiem, bet laptopu bez nepieciešamības mainītu ne biežāk kā ik 6 gadus.

1 Like

Šitie dubultie negatīvi čakarē manu smadzeni. Dzīves piemērs: ja mans patreziējais kompis ir no '20 gada, tad es viņu neplānoju pirkt jaunu ne ātrāk kā '26 gadā

Ar minmaksošanu neaizraujos, kamēr cpu netaisa seppuku un loading screeni zem 30sekundēm, viss čotki.

Lai gan kādreiz lol uz 8fps spēlēju. Ar vecumu gars palicis vājš, tā vairs nevarētu.

Nu tur tu pats sapisies meistarībā;
tad es viņu neplānoju pirkt jaunu ne ātrāk kā '26 gadā
pareizi būtu vai nu:
tad es plānoju pirkt jaunu ne ātrāk kā '26 gadā
vai:
tad es neplānoju pirkt jaunu ātrāk kā '26 gadā

hnnnnnng

Vairāk par 10 sekundēm - kaut kas ir uzkāries.

Nesen Skyrimu nostaļģijas dēļ paspēlēju. Loading screeni pārāk ātri kustās, nevar paspēt izlasīt hot tips :pleading_face:

1 Like

Jā, tā gan ir problēma, man patīk, kad loading screen beigās ir “Press button to continue”. Tas ļauj arī uz havaju aiziet, neko nepalaižot garām.

1 Like

Vari mainīt cik bieži cik gribi. Nav standarta.

Pēdējos pāris būvēju gana jaudīgus, lai 6 gadi var izvilkt. Ir sanācis, ka video karte nodeg pa vidam, bet to viegli nomainīt. Bet principā vienmēr pilns refresh, jo kā @jurchiks minēja, tehnoloģijas uz priekšu iet ātri, standarti mainās ik pēc pāris gadiem. Piemēram, man kompis nesen likts kopā, bet PSU vairs korekti nesupportē jaunās video kartes, jo tām jauni štekeri. Var nopirkt adapteri, bet neesot rekomendēts tā darīt. Pagaidām ar nav aktuāli, varbūt nākamās paaudzes Geforce būs interesants, dzīvos, redzēs.

2 Likes

Jā, vot par nākošās paaudzes RTX būs interesanti, kas tur būs. Laikam vajadzēs koņģišku blakus keisam :smiley:

I’m ready, man ir portablais kondicionieris. :D