Kam jābūt lietotā geimeru datorā un cik daudz kodoliem ir jēga

Nopirku “jaunu” (samērā mazlietotu) kompi, top specene. Nav tā, ka baigi vajadzēja, bet bija nosacīti izdevīgs deals.

Ko ar veco iesāksi?

Pagaidām vēl neko, jo jaunais būs normāla krāsniņa un arī diezgan skaļš, kad kapā.
Kad paliks vēsāks, vasaras beigās, tad slēgšu klāt.
“vecajam” videokartei jau ir pieteicies viens čoms, viņam arī savi plāni vasarai, tā kā kā reiz sakrīt.
Ko ar visu pārējo kompi darīšu - hz.
Ja tur ielikt pašreizējās 3090 (jo to pirks čoms) vietā kkādu 2080 or smth, kko, kas tagad ir lietotajā tirgū baigi lēts, bet jaudīgs, tad kompim vajadzētu mierīgi vilkt jaunākās spēles uz 1080p max settings, 1440p mid settings.

Es gan nevarētu nosēdēt mierīgi pie vecā, ja es būtu nopircis ko jaunu. :D

Hm, vispār, ja sadomā pārdot, vari padod ziņu man. Tavai kastei gan jau ir krietni jaunākas iekšas nekā manējai un man GPU trūkums ir tieši reizē.

The spec

Storage un GPU, protams, mainīsies/jau ir mainījušies.

1 Like

Sakarīgs komplekts, taču galīgi ne geimeru. :D Procis tieši reizē priekš kompilēšanas, konvertēšanas un renderēšanas. Ta jau varam vasaras beigās skatīsies kas tev tur beigās būs palicis un pa cik.

1 Like

Kas tur nav priekš geimeriem? Ja neskaita ne-flashy keisu?

Geimeriem galvenais fokuss ir uz viena kodola veiktspēju un tajos gados spēles pats maksimums utilizēja kādus 6 kodolus, ja es pareizi atceros. Ja skatās pat uz balls to the walls top end gamer build, tad tas tajos gados bija i9, jo tam bija labākā viena kodola veiktspēja. Es Ryzen 9 3900X pieskaitītu pie produktivitātes pročiem, jo tas geimeriem nebija izdevīgākais variants. To ņēma kodolu skaita dēļ, pat, ja tie ir lēnāki, tu dabūji par 4 kodoliem vairāk nekā piedāvāja Intel.

Nu tas ir tikai procis, bet visādi citādi…
AMD tolaik it kā nebija citu gamer-oriented proču.

Es tik atceros pie mums Ryzen 5 3600 pirka visi un viņu mamma kā proci ar vislabāko veiktspējas un cenas attiecību. :D

Keyword - “attiecību”. Not that it was the most powerful, but…
Bet top Ryzen pročiem vienmēr ir bijusi diezgan laba cena, salīdzinot ar Intel, tāpēc man budžeta variants bijis nebijis. Balls to the wall!

Man draugs grib lai saliek viņam PC par 650 eiro, ja godīgi 3600 joprojām ir ļoti pievilcīga opcija, it īpaši par 70 eiro…

3 Likes

Priekš budžeta kastes toč nav ne vainas. Vienīgi Ryzen 5600 arī jau ir nokritis cenā zem simtnieka. Pat, ja tas nav tik izdevīgs, drusciņ ņiprāks būs un galvenais izklausīsies labāk, ja draugs kaut kad izdomās pārdot datoru.

Tas gan, bet nu tik un tā AM4, tehniski mirusi platforma, lai gan AMD joprojām izlaiž jaunus procesorus un AM4

Budžeta celšanai kaut kas dzīves ilguma beigās ir tieši reizē. Procesori tak vēl ir pat ļoti moderni, vienīgais uz tās mātesplates vairs diži neko jaunu var negaidīt. Kas bieži vien galīgi nav problēma, ja gala lietotājs negrasās mainīt procesoru. :D

Es labi zinu, pats lietoju 3600 jau 4 gadus. :D Gaidu Ryzen 9000 lai pārietu uz 7600x vai 9600x

Es gan jau turpināšu piekopt atkritumu pandas stratēģiju un skatīšos ko izskalo lietotajā tirgū, lai pārlektu uz DDR5 platformu. :D Lai gan, ja pēkšņi tiks nomestas cenas Ryzen 7000 sērijai, kādu laiku mierīgi var būt izdevīgāk pirkt jaunu.

1 Like

Plates baigi negribas lietotas pirkt, tās parasti pirmās nomirst. Pročus gan var. Pats videni lietotu pirku, 6800XT.

3 Likes

tikmēr man laptops uzmeta kaut kādu nopietnu zilu ekrānu ar corier fonta tekstu…, piespiedu enter un ekrāns pazuda un dators ieslēdzās

Vai man būtu jāsāk uperēt i-roboti datordieviem lai manējais vēl izvelk? jākūpina vecas mikroshēmas lai ļaunie digitālie gari nemācas virsū? XD
Baigi negribās iet caur visam jauna laptopa meklēšanas trādirīdi, jo neko to šitām lietām nerubīju. i don’t get those magic numbers, I just want a brick with lots of memory for photos, that I can use as self defence melle weapon if needed

1 Like

Thinkpad.

1 Like