Kam jābūt lietotā geimeru datorā un cik daudz kodoliem ir jēga

man videnē tāds bija, tā sarkanā pumpa tastatūras vidū ir tik nepievilcīga
pašreizējais jau ar ir lenovo

1 Like

Šitā vienu kodolu domāśana, sāk palikt pa aizvesturi. Programmas un spēles jaunakās, jau programmētas lai izmantotu visu procesoru kodolus.

1 Like

Vo, vispār būs jāapskatās, kā The FIrst Descendant rij CPU.

here ya go

Izmanto visus 24 threadus, tikai dilstošā secībā. Tiesa, šis ir tikai pa pilsētu staigājot, es vēl combat nepalaidu.

Man vēl neviena mātesplate nav nomirusi, taču mierīgi varētu būt, ka tās ir drusku vārīgākas. Es gan mierīgi noriskētu ar mātesplati, ja kāds to pārdotu vēl garantijas periodā, jo neredzu jēgu kādam pārdot brāķi, ja to var nodot garantijā.

Man šobrīd datorā ir lietots CPU, GPU, APU un RAM. :D Pārējais jau ir labi lietots, tikai to es tehniski pirku jaunu.

Tas palīdzētu, ja tu būtu izlasījis, ko tas zilais ekrāns teica. :D

Nē nu, ja tu tiešām nobriedi pirkt, es varu uzmest aci.

Ķecerība. Tas ir skaists, jo tas ir neglīts. xD

Laika gaitā, protams, paliek labāk. Kādreiz bija trakāk, lielie kodolu skaiti vispār neko papildus nedeva spēlēm. Tagad nav tā, ka pilnīgi neko nedod, bet vēl projām ir stipri praktiskāk paņemt ātrākos kodolus nevis lielāko kodolu skaitu. Es vēl pagājušo gad atceros, ka spicākais geimeru procis bija ātrākie 8 kodoli ar ātrako kešatmiņu. :D

Tie apskatnieku salīdzinājumi ko es esmu redzējis izskatās aptuveni šādi


Jā, ir ātrāk, taču tev praksē būtu jādubilto vai jātrīskāršo budžets lai dabūtu kaut kādus vidējus 9 fps, ja mēs skatāmies tīri uz kodolu skaitu.

Multimēdijā ar viss nav rožaini ar kodolu utilizāciju, ja neskatās uz video. Foto un Audio programmas ļoti sliecas uz vienas plūsmas darbiem - diemžēl.

Tev tur ir 51% utilizācija. Ja es esmu pareizi par šo dzirdējis, tad dators mētā apkārt darbus pa visiem kodoliem un tev pildās visi stabiņi grafikā ar aktivitāti.

Tie 51% ir vienkārši tāpēc, ka spēle nav CPU bound.
Kad spēle nav palaista, tad visi kodoli ir <5%. Nedomā, ka vnk Windows visu šo CPU norij, kad spēle palaista.

Nu jā, tīri skatoties uz šo ciparu, tu varētu pat diži nepajust, ja es iezaktos tev mājās un nomainītu tavu proci uz Ryzen 3600, kas gandrīz burtiski ir puse no tava proča. :D Kriksīti sliktāk gan jau būtu, nokristu daži kadri sekundē.

Lūk, ja es izdarīti to pašu tavai kompilācijas mašīnai, tu ātri vien pajustu, ka kaut kas nav tā kā bija un ietu mani pērt.

1 Like

“Un šodien, Degpunktā…”

2 Likes

What
is
your
point?

Tieši tas pats kas sākumā. Tas nav tas geimerīgākais procesors. 12 kodoli ir overkill geimeru datoram, ja salīdzina vienu un to pašu CPU paaudzi. Nākotnē kādu dien tas tā var nebūt, bet mēs vēl neesam sasnieguši šo dienu.

Bet nu un, ka mans procis der vairāk kā tikai spēlēm? What’s bad about it?
Spēlēm der lieliski, UN citām lietām arī.
“Gamer” procesori vispār IMO ir stulba ideja.

Nav RGB, duh.

3 Likes

uz kastē nav sabāztas anime meiču figūriņas

4 Likes

Ir. Izslēgts, bcuz distracting.

Pass, I don’t consider myself a weeb.

1 Like

Es vienkārši atbildu kāpēc tas nav geimeru. Nekā slikta tur nav. Es teiktu tieši to pašu, ja tev būtu Threadripper sistēma. :D

Kas padara procesoru par “geimeru” procesoru?
Teorētiski tam būtu jābūt highest single core performance.
Ryzen 3600:
Base clock 3.6GHz
Max boost 4.2GHz
Ryzen 3900x:
Base clock 3.8GHz
Max boost 4.6GHz
Neaizmirsīsim par CPU cache:
Ryzen 3600:

L1 Cache 384KB
L2 Cache 3MB
L3 Cache 32MB

Ryzen 3900x:

L1 Cache 768KB
L2 Cache 6MB
L3 Cache 64MB

Popularitāte geimeru starpā. Kas pa lielam nozīmē to, ka tas bija optimālākais procesors spēlēm konkrētā laika sprīdī.

1 Like

Un kas padara procesoru par populārāko geimeru starpā?
Best single core performance par pēc iespējas zemāku cenu.
BET tas, ka viens procesors ir VISpopulārākais geimeru starpā, nekādīgi nenozīmē, ka citi, mazāk populāri procesori NAV geimeru procesori. Visi geimeri, kas pērk top of the line kompjus, loģiski pērk arī top of the line procesorus. Tas, protams, ir mazs tirgus segments, bet to nevar ignorēt.

Augšējā galā, tas procesors ar kuru var dabūt vislielāko FPS. Teiksim pagājušo gad līderis bija AMD Ryzen 7 7800X3D. Vidusgalā, jau vairāk tiek rēķināts veiktspēja/cena attiecība.

Spēlēt spēles, pats pa sevi, tu vari uz jebkā un būt geimeris. Es gan kaut ko pasludinu par “geimeru”, ja tas ir gana populārs to starpā. Savādāk viss uz kā var palaist spēli vai arī tas spīd ar RGB ir geimeru. :D

Tu nesaproti manu pamatdomu.

Loģikas uzdevums.
Izlasi sekojošos apgalvojumus:

Cilvēki ir stulbi.
Daļa cilvēku ir stulbi.

Kurš no šiem apgalvojumiem ir patiess un kāpēc?

Tagad novilksim paralēli:

Geimeru procesori.
Budžeta geimeru procesori.

Bonus points if you can tell why sweeping statements are bad.

Nu X3D čipi ir vairāk uz spelitem, nekas cits īsti tik daudz neizmanto cache lai butu nepieciešam vcache

3 Likes