Domu graudi, atziņas un pārdomas

Tā kā mums ir topiki par dažādiem video, meme-iem, faktiem, smieklīgiem puns, tad dažreiz ir jauki arī uziet citātus, kas liek padomāt un varbūt liek pasmaidīt dienas uzsākšanai.

Sākšu ar pirmo, ko uzgāju: (ne mans teksts)

Ķīniešu tautai ir sena paruna. Ka visi līkie, greizi koki paliek dzīvot mežā. Bet pareizie, taisnie, ideālie koki pārtop par dēļiem.
Daudzi cilvēki tik ļoti cenšas būt pareizi, nevainojami, ka nepamana to, ka no viņiem tiek pagatavotas ērtas mēbeles. Mēs nevaram būt ērti visiem. Ļoti svarīgi apzināties savus trūkums, raupjumu nelīdzenumu. Vienā vārdā sakot individuālitāti. Un neļaut nevienam tuvoties ar cirvi rokās.

1 Like

Grieķu teiciens:
Sabiedrība kļūst varena, kad vecs cilvēks iestāda koku, zinot, ka viņu ēnā nesēdēs.

// A society grows great when old men plant trees in whose shade they know they shall never sit. //

3 Likes

Nu man patīk pasapņot, bet pēc tava atziņas nav tie sapņi tik smuki. Atziņa kad virieśi iet pa tadām pedām pēc kurām neviens nesakos ir nomācoši. Un kur nu vel tas padara sabiedrību labāku.

1 Like

Ir tāds jēdziens kā ekosistēmu pakalpojumi. Neejot pārāk lielās detaļas, tas ir viss, ko cilvēce var iegūt no dabas, sākot ar koksni un šķiedrām, beidzot ar iedvesmu un mentālās veselības uzlabošanos. Viss, jau smuki un skaisti, bet pēdējā laikā arvien vairāk aizdomājos par to, ka šis viss koncepts netieši paredz ka jebkura organisma eksistence ir attaisnota tikai ja cilvēks no tā var kaut ko gūt, materiālu vai nemateriālu. Ka augs, sēne, vai vabole, nevar vnk būt, viņam ir mums kaut ko obligāti jānodrošina, lai viņam mūsu acīs būtu kāda vērtība. Un tas…ir tik nepareizi. Apkārtējā vide nav sasodīta meritokrātija. Mums nav nekādu tiesību tagad visu šķirot pēc tiem izteikti kapitāliskā veidā piešķirtās vērtības. Vai stalts Ozols ir vairāk vērtīgs par šķibu mežābeli, tikai dēļ tā ka tam ir dārgāka koksne un simboliska nozīme? Nu netak

3 Likes

Tev varētu būt interesanti palasīt Ludviga Klāgesa domas par šo. Doma tāda pati kā tev tikai daudz izvērstāka un detalizētāka.

2 Likes

Kinda jau bija šāds topiks.

Kāpēc tu domā, ka vīrieši tā iet?

Pilnīgi piekrītu, mēs esam daļa no dabas, nevis tās īpašnieki.

Nu sabiedrību butibā veido sievietes, vīrieši vertību skalā zemāki sabiedribā. Tapēc šamejie dodas bez ceļos, kur citiem pat domas nav.

2 Likes

Piedod, bet no kādām 4chan dzīlēm tu šito izvilki. Tas ka sievietēm ir vairāk iespējas nekā bērni, virtuve, baznīca, neozīmē ka viņas valda pār pasauli, un mēs tagad esam zemāka šķira

1 Like

Pēc datiem, cik ilgi nodzivo.

1 Like

Nu tas vnk tāpēc ka vīriešiem ir lielāka tendence darīt dumjas, potenciāli nāvējošas lietas, vai kā pie mums, nodzerties

1 Like

Nesaprotu tavu domu - kas ir tie ceļi kur tavuprāt vīrieši vienatnē dodas?

Atziņas ideja ir strādāt lai pasaule paliek labāka, pat ja tas ir tāds darbs kas tev nedod labumu un augļus nenesīs tavas dzīves laikā

1 Like

Kur risks tur vīrietis pa priekšu, okeans, kosmos, ect. Pat animal Kingdomā tā ir. Par pasauli tur nekas nav minēts, bet par sabiedrību.

1 Like

Cilvēki kas ir kļuvuši par pionieriem tevis minētajās jomās ir visiem zināmi vēl gadsimtiem pēc savas avantūras.

Mēs zinām kas ir Gagarins, Magelāns, Amundsens utt. Riskēt bija tā vērts :person_shrugging:

1 Like

Sabiedrība dēļ ir vērts risks. Parējais nav tik svarīgs. Bez viņiem, vismaz mes droši zinām kad būtu “sliktāka” sabiedrība.

2 Likes

1 Like
  1. Correct, money is only a means to an end. What matters is not the money, but how you spend it. Don’t buy shit, spend it wisely, and you’re golden.
  2. You’re invisible either way.
  3. Yes, but it might be worth thinking if the things you don’t want are perhaps actually worth doing, and it’s just your emotions fucking with you. “Don’t want to” is an emotion. Be in control of your emotions, don’t let them control you.
  4. :+1:
  5. :100:

Simply don’t take life seriously all time.

3 Likes