Lietas, kas liek padomāt

Cik zinu, mums līdz šim nav bijis neviens topiks, kurā varētu postot kaut ko nopietnāku in general - kaut ko, kas attiecas uz daudziem vai pat visiem, kaut ko filozofisku, kaut ko, kas liek padomāt.
Tad nu lūk, šis ir topiks kā reiz tādām tēmām.

Ja kāds konkrēts raksts aizies dziļā atsevišķā sarunā (limits: vairāk nekā 10 komentāri par konkrētu rakstu), tad to varēs atdalīt atsevišķā topikā, bet galvenā doma ir tieši dalīties ar tādiem rakstiem, ne tik daudz diskutēt.

Īsti neesmu pārliecināts, kurā kategorijā šo topiku likt, nosacīti tā ir izklaide, nosacīti sarunas, bet izklaide nopietnā tās nozīmē - intelektuālā izklaide, pakutināt smadzenes.

2 Likes

Un no manis pirmais raksts:


https://medium.com/codex/5-harsh-truths-from-linus-torvalds-406ab20cea02

Man ir Medium subscription, maksā samērā lēti, bet esmu sapratis, ka šis ir absolūti tā vērts - daudz interesantu rakstu katru dienu, ja esi lasītājs, tad silti iesaku iečekot. Nereģistrētiem/bezmaksas lietotājiem, iirc, tiek doti 3 members-only raksti mēnesī, man tas bija stipri par maz.

Cik man tas maksā:

Protams, ka forums nespēj atkal izvilkt raksta metadatus… God damn it.

Es sākumā padomāju, ka tas par zinātniskiem rakstiem

Zinātiski raksti arī liek padomāt, so why not?

Vēl viens negaidīts raksts:
https://medium.com/illumination/5-non-obvious-things-you-must-do-quickly-when-a-loved-one-dies-bf190f2246c6

Te kaut kas briest, un tā nav putra

Jauns.lv manuprāt nav tas labākais ziņu avots

1 Like

Bet ja par briestošām putrām runājam…

1 Like

Nu es tā kā nebiju domājis ziņu rakstus, tie ir ĻOTI īslaicīgi, pārsvarā garlaicīgi (more wars? yaaaaaay…), un pārsvarā nekādas dziļdomības tur nav. Ziņām var atsevišķu topiku.

Tad, ja saprotu pareizi, kaut kas šāds ietu šeit:

No ‘The Inner Child’ autora - riktīgi ilgi par šito domāju pēc noskatīšanās.

It īpaši par to, ka ‘we are wired to pursue mastery’ un to kā bērni redz pasauli un, kad viņi labi mācās un kad ne, un tas pārklājas ar manu pieredzi tādos ‘aha’ momentos, kur konkrētu apkārtnes iespaidu dēļ biju vai nu focused or distracted.

1 Like

Nu, tas nav raksts, bet doma pareiza, tā kā:

Ill Allow It GIF

Čalis dzirdēts, laikam kādu citu interviju vai tās fragmentu esmu agrāk skatījies.

Kari, man liekas, ir diezgan interesanti, jo tie var ietekmēt mūsu dzīves daudzos dažādos veidos. Kā piem, Ukrainas kara dēļ maizei un eļļai pacēlās cenas, avio biļetes uz daudziem galamērķiem ir dārgākas utt. Attiecīgi, ja šīm lietām palielinas cena, tad tiek ietekmētas daudzum daudz citas industrijas, kas izraisa inflāciju.

Domino efekts…hell ye

Šeku reku, liku lasītājiem padomāt :smiling_face:

Kari bija, ir un būs. Nekā jauna, nav ko domāt.

1 Like

Tu nesaprati.
Manuprāt, ir būtiska atšķirība starp ZIŅU rakstiem un jebkādiem citiem rakstiem.

3 Likes

Manuprāt nekas īsti nemainījās, neskaitot izskatu. Nevis “tradicionālu aizvietoja kkāda ideoloģija”, bet ideoloģija mainījās, vnk iepriekšējo ideoloģiju autors redz kā tradicionālu, tāpat kā tagadējo kādreiz kāds uzskatīs par tradicionālu, kad to nomainīs jauna, un tāpat kā pagātnē tā arī notika

Man gan izskatās, ka ļoti daudz kas ir mainījies.

Kolosāla īsfilma, superīgas emocijas!

https://clivethompson.medium.com/the-b-side-of-ozymandias-6651dee01c08

1 Like