Gudrības zobu nedienas

Pagājušajā vai aizpagājušā gadā man vienlaicīgi sāka augt apakšējie gudrības zobi, un tagad laikam augšējais gudrības zobs sāka augt. Es tikai nezinu vai viņus ir jārauj ārā vai nav, jo katrs saka savu. :D

Ja nesāp, tad nevajag raut.
Lai cik dīvaini nebūtu, cik es saprotu, man ir viens gudrības zobs apakšējā kreisajā stūrī :smiley:

Atkarīgs no tā, kā tie novietoti. Ja slīpi un aug, tad pēc kāda laika sāks negatīvi ietekmēt citus, bet ja aug taisni, tad lai paliek

1 Like

Man zobārsts teica ka man it kā viņi traucē un netraucē vienlaicīgi, lai pati domāju ko darīt :D

Tad laikam tiešām ja sāks sāpēt, augs tāču vienalga pakāpeniski un uzreiz neko nesabojās

1 Like

Nu labi, lai izaug trešais gudrības zobs un iešu atkal pie zobārsta :D Cerams ka nepateiks ka vēl ir caurs zobs :D

Tak pašam zobārstam arī vajadzēja jautāt, ne jau mums.
Ja reāli zobārsts pateica “pati domā”, tad tas ir kkāds hujovijs zobārsts, viņam vajadzēja pastāstīt iespējamos variantus kā minimums.

No gudrības zoba augšanas jau caurums neizveidosies, šams vnk spiedīs uz nākošo zobu un būs neērti/sāpīgi. Vai arī nebūs, best case.

heh, man tagad ar parādījās problēma ar augšējo kreisās puses gudrības zobu.

Pirms pāris nedēļām sāka durt vaigā, ļoti nepatīkami. Pāris dienas bija jāsadzīvo, jo darbs. Bet pēc pāris dienām tiku pie zobārsta un noslīpēja, lai neduras vaigā. Ir jauki. Bet nu min ka vajadzētu izraut. Bet nu es prātoju, ka atlikšu kad pa tiešām tiešām vajadzēs.
Bet nu tagad pāris dienas sāk cita tā zoba daļa laikam durt pašā aizmugurē, it kā gan vaigs gan mutes augšdaļa. (Laikam, jo varbūt pats kaut kā tīrot traumēju, bet nu tas zobs ir tur ar baigi asām šķautnēm.) Nav tik tik nepatīkami un sāpīgi kā tobrīd, bet nav jau patīkami ar tagad. Un tur jau zobārste netiks klāt ko noslīpēt. … laikam drīz vajadzēs piekrist pie raušanas :<

man starp citu ar kā zobārste teica “izšķīlies” gudrības zobs, tur tāds maziņš balts punktiņš smaganā, bet tā nesāp, netraucē, neko nedara, tik tā sajūta, kā bērnībā, kad zobi auga ārā ;D

1 Like

Vai operēšanas, jo man teica ka rauj ārā tikai tos gudrības zobus kuri aug taisni, ja kaut nedaudz slīpi tad ir jāoperē ārā Q.Q

:cold_sweat: , man viņa neko pa operēšanu neminēja.

Tāpēc es pati arī īsti nezinu ko darīt ar saviem zobiem :D hahahaha :D

pati teiktu, ka jārauj tiklīdz gana izlīdis ;D bet no pašiem zobārstiem dzirdēts i viens, i otrs. Citiem viņus pat labo, bet ģim.ārstei pēkšņi izlīda ap 45+ un visu žogli sašķieba ;D
un es ar visiem 4iem cik gadus nomocījos, līdz beidzot tie devās citos medību laukos :D
par to operēšanu - nu tas skaitās vienkārši, ka ir smaganiņa jāiegriež un ne visi zobārsti drīkst “operēt”, kā arī ilgāka dzīšana. Vēl var “palaimēties”, ka zobs ir jāskalda, lai dabūtu ārā. vēl ir tā, ka ar apakšējiem ir grūtāk, augšējie parasti viegli izslīd.
oi, par gudrības zobu piedzīvojumiem varētu bībeli sarakstīt, kam tik nav iziets cauri ;D :D

1 Like

Dīvainā kārtā gudrības dobi nekad nav problēmas sagādājuši. Normālie zobi taisa sūdus. Like viens vēl esot zem piena zoba izdomāja ka augšana vertikāli ir sociāls konstrukts un tas nav domāts viņam. Paldies dievam viņš ir pararēli smaganām nevis perpendikulāri

Tas pats, kas raušana, tikai var vēl sašķelt mazākās daļās vai kkas tāds

Tie gudrības zobi tikai problēmas rada :D

1 Like

Man tie gudrības zobi arī ņēma izlīda un nesagādāja problēmas. Dzīvoju bez zobu šausmu stāstiem. :D Tik katru reizi, kad aizeju pie zobārsta man draud jauna partija ar plombēm un urbšanu.

Kamēr dzīvot netraucē, nevajag aiztikt. Mana apakšējā gudrības zoba “izoperēšana” ir manas dzīves sliktākā pieredze līdz šim :melting_face:

Es pat nepamanīju kurā mirklī viņi man izauga un kā izauga.
Bet man divi gudrības zobi ir taisīti, jo bija caurumi.

Oh, kas tad bija noticis?(
(Vari protams neatbildēt, ja joprojām traumatiski vai vnk negribi)