Varat ieteikt labu portatīvo 2019 gadā?

Iesaku pastaigāt pa elekyronikas veikaliem (Elkor, Euronics, RD Elektroniks, Baltic Data), un papēti modeļus un to ekrānus. Korpusu uzbūvi, svaru un izmērus.

Elektrotehnikas**

Jo elektronikas veikali mums ir tādi kā salvats :3:

Šķiet mēs te attālināmies no oriģinālās tēmas jeb “kas šobrīd interesants tirgū” nevis “kā atrast portatīvo datoru”.

Šodien nejauši uzgāju kaut ko, iespējams, interesantu no ultrabook puses Xiaomi MI Notebook Air. https://www.smartbox.lv/datortehnika/portatīvie-datori-un-aksesuāri/portatīvie-datori/xiaomi-mi-notebook-air-i5-13.3-inch-256gb-8gb-ram-dark-gray-lv/

i5-6200U, Dual core, 4 threads, 3MB L3 cache
UserBenchmark: Intel Core i5-6200U

Šausmas…
Ja skatās uz pārējām komponentēm, tad skaidri redzams, ka baigi paskopojušies, iespējams, cenas dēļ, bet jebkurā gadījumā, tas būs mokoši lēns dators. Izskatās, protams, feini…
Tas Lenovo Legion būtu vismaz 2x labāks, it īpaši ņemot vērā videokarti un apgreidojamo SSD un HDD.

Tam ir iekšā i5-8250U un GeForce MX150. Tu iespējams atradi kādu vecāku modeli.

Protams, cenas ziņā to pašu procesoru un video karti var atrast vairāk kā par 200 EUR lētāk cita ražotāja datorā. https://www.salidzini.lv/cena?q=+i5-8250U+MX150

tikko iegādājos šo https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/portativie_datori_un_aksesuari/portativiedatori/msi_gl63_8sd639nl

cerams būs ok, atnāks pirmdien

1 Like

Man pietika ieraudzīt cenu un saprast, vo tā ir manta, ja geimers un staķis vairs netiks izmantots.

man jūriņa vajag ar gameot ,savādāk garlaicīgi

pareizi pareizi es tevi pilnībā saprotu.

1 Like

Kādā ziņā paskopojušies? i5-6200U ir ļoti vecs procesors. Intels savus U-sērijas procesorus līdz astotai paaudzei taisija ar diviem kodoliem. Tikai kad AMD izlaida savus Ryzen procesorus Intel sāka likt četrus kodolus savos U-sērijas procesoros, tas ir sākot ar astoto paaudzi Core i procesoriem.

Sliktas/vecas komponentes. 2 kodoli vispār ir sūds, Linux vēl jā, bet ne jau priekš Windows 10.

Atkarībā no kādiem kodoliem un kādam darbam. Divkodolu procesori mēdz būt ļoti atšķirīgi. Ir ļoti lēni divkodolu procesori un ir ļoti ātri divkodolu procesori. Parastai ikdienas lietošanai (Youtube, soc tīkli, dokumentu drukāšana, filmu skatīšanās, mūzikas klausīšanās, bilžu apskatei) divi kodoli ir pietiekoši, bet ja gribi multitaskot ar vairākām programmām, vairāk kodolu ir labāk. Nodarbosies ar AutoCad, video rediģēšanu, nopietnu foto rediģēšanu un pat geimošanu, četri ir kā minimums ko var izskatīt (un tad vēl jāskatās par kādiem četrkodolu procesoriem iet runa. Pastāv divkodolu proči kuri ir ātrāki par noteiktiem četrkodolu pročiem).

Jāskatās kādam nolūkam tev vajadzīgs tas procesors. Un lūdzu nesakiem, ka darīsies VISU uz datora, jo tā lielākoties nav taisnība (ņemot vērā cik abstrakts tas izteiciens ir).

Man tu to vari nestāstīt, es to labi zinu, bet laptopā 2 kodoli gandrīz garantēti ir sūds. Windows pats bremzēs, kur nu vēl aplikācijas. Tiesa, ja neesi pieradis pie ātrāka kompja, tad moš arī būs pie kājas… Bet tas ir subjektīvi.

Ko tu ar to domā?

Kādēļ tu runā par random diviem kodoliem, ja tajā datorā ir 4?

Internacionālajā Xiaomi mājaslapā tam laptopam ir rakstīts 2 kodolu procesors. It kā jau konstatējām, ka šim konkrētajam modelim ir 4c/8t, bet kaut kā tā diskusija turpinās…

Man personīgi grūti salīdzināt 2 kodolus ar 4 kodoliem. Ne tikai kodolu skaits ir mainījies laika gaitā, atmiņas nesēji ir kļuvuši ātrāki.
Man ir pavecs 2 kodolu dators un tas nav diezko ātrs, taču tam ir 4 GB DDR3L RAM un 5200rpm HDD, kas nepalīdz ātrdarbībai. Ikdienā galvenokārt lietoju 4 kodolu kompi un tas ir ātrs, tam ir 8GB DDR4 RAM un PCIe M.2 SSD.

1 Like