Varat ieteikt labu portatīvo 2019 gadā?

es personīgi skatos arī uz šo -
https://1a.lv/datortehnika_preces_birojam/portativie_datori_un_aksesuari/portativiedatori/lenovo_legion_y53015_full_hd_gtx_ti_coffe_lake_i5_w10

1 Like

Es ieteiktu iet https://www.dateks.lv/cenas/portativie-datori un izmantot pieejamos filtrus. Pēc tam, ja cena neapmierina, skatīties salidzini.lv - vairumā gadījumu tur var atrast lētāk (~100€ tavā budžeta kategorijā), vai nu tādēļ, ka krāpjas ar nodokļiem, vai vnk apgriezieni ļauj cenu samazināt (pārsvarā gan pirmais variants).

AMD proči kā likums būs lētāki, tas pats Lenovo Y530 bez OS ir 100€ lētāk nekā ar W10H.

Oi nē, par dateks dzirdēts daudz slikta, neieteiktu nekad.

skatījos, ka ir vien 20€ lētāk ;D

Es domāju dateks.lv tas modelis bez OS ir par 100€ lētāk nekā ar OS:
Bez OS (729€) - https://www.dateks.lv/cenas/portativie-datori/169806-lenovo-legion-y530-15ich-15-6-fhd-ips-core-i5-8300h-8gb-128gb-ssd-1tb-geforce-gtx-1050-4gb-no-os
Ar W10 (839€) - https://www.dateks.lv/cenas/portativie-datori/301912-lenovo-legion-y530-15ich-15-6-fhd-ips-core-i5-8300h-8gb-128gb-ssd-1tb-geforce-gtx-1050-4gb-no-os-windows-10-home

Nezinu, kur tu ko sliktu esi dzirdējis, bet tā ir pagātne.
Turklāt, kā jau es teicu, vari izmantot tikai filtrēšanas funkcionalitāti un izvēlēto produktu meklēt pirkt citur.

Ev aliexpressā arī var pasūtīt protjikus pa vēl zemākām cenām, tikai, lai drošāks sūtijums uzraksti, lai iepako perfekti un tad iedosi 5 stars pa to.

Ok atdzīstās kas to postoja LINK

@Magaivers ?

kas tas tāds lol

Aliexpress nepiedāvā garantiju 2 gadi elektroprecēm, ko viņiem būtu jādara, ja viņi tirgo LV teretorijā. LV PVN viņi cenā iekļauj un, ne reti, prasa atmuitošanu precēm no AliExpress. Kā arī viņiem nedarbojas full refund 14 dienu laikā bez iemeslu skaidrošanas. Ņemot vērā visu augstāk minēto, Ķīnietis nekautrējas mainīt komplektāciju. Sākot ar to pašu parametru saglabāšanu un mainot tikai komponentu ražotājus. Piemēram, NVidia vietā Zotac, vai kāds lētajs Ķīnietis, kuri, savukārt tev neko nav solijuši un videokarte ar 2gb memory būs tikai un vienīgi pierakst, viņas API failos, realitāte būs skarbāka. Līdz pat pilnīgai komplektāciju maiņai vai neeksistēšanu, kad pasūti vienu, bet atnāk cits. Piemēram, kā tas notiek at telefoniem, ne reti:

Bilde redzams, ka telefona korpusā paredzētas vairākas kamers, ko vietā viņi ir izveidojuši tikai vienu.
Tik pat labi tev atsūtis to pašu korpusu portatīvajam, bet iekšā nebūs videokartes. Par to tu, protams, uzzināsi, bet nevarēsi pierādit viņiem neko, ja tev nebūs atpakošanas videofails, kurā sākot no kastes atvēršanas un visu invoice filmēšanu piegādata paka ir kadrā. Tu attaisi un izjauc ar visām skrūvēm portatīvo, parādi iekšas. Akcentē, anglisku runājot, kurā vietā defekts. Šadi tev būs jāveic visi testi sākot ar hardware pārbaudi līdz ieslēgšanai un demonstrēšanai to software līmenī.

No tā jāsecina, ka video, kurā Tu pēti datoru pilnībā, aizņems vairākas dienas.
Tavs tiesnesis un advokāts būs Ķinietis, kurš pavisam iespējams, ir vai nu tas pats, kas sūtija vai viņa radinieks. Tas nav aizliegts. Jāpiemin, ka refund strīdi lielākoties šajā platformā tiek risināti pārdevēja labā.

Kāpēc? Ja tev gadijumā nav tāda super ilga video, bet tika pāris bildes bez visa atpakošanas procesa, Ķinietis var pateikt, ka tas nav viņa produkts, ko Tu rādi, jo viņš preces lapā ir rādijis un solijis citu. Ar šo argumentu tiesnesis nestrīdesies un ja, Tu nekādigi nevari pierādīt, ka tā ir viņa prece, nevis līdzigs dators, tavs strīds tiks anulēts. Šo triku aliexpress lieto nepārtraukti.
Nerunājot pa īpašiem gadijumiem, ja Tu pasūti vairākas preces un Tev nepaveicās, saņemi visus sūdainus (vai nesaņemt), Tev neļaus atvērt strīdu par visām precēm atsaucoties uz to, ka tu ļaunprātīgi izmanto strīdu sistēmu.
Ķinieši aizsargā Ķiniešus. Pārsteigums.

Basicaly, pateicoties tik debīlai refund sistemai un nevēlešanos sadarboties ar PayPal, mēs zem precēm atsauksmēs redzam 5 zvaigznes un pateicību par to, ka prece vispār ir atnākusi. Tas nav meme. Tā ir realitāte, ko var redzēt visur. Pats teici, ka tev jātirgojas un jāludzas, lai, elementāri, tavu preci normāli iepako.


Neesmu vēl attaisijis un paskatijies, bet prece atnāca un iepakojums nav bojāts. 5/5!!!

Es piesaucu savus draugus izvairīties no AliExpress, alibaba, taobao u.c., un izvēleties veikalus un valstis ar labu reputāciju (ne Elkor), pat ja par to būs jāparmaksā. Amazon, šajā gadījuma būtu labs variants. Viņi, protams, pārbauda sūdzibas, bet viņi neslimo ar debilismu un pieņem, ka katrs klients nerakstīs sūdzibu par preci rādot cita pārdeveja preci. Also, Amazonā tirgo ražotāju firmas pa taisni. Piemēram, pērkot Nintendo Switch, tev, meklētajs piedāvas iegādaties to no Nintendo, pirms parādis retail. Tev būs dārgaka piegāde un fullprice par preci, bet tā vietā Tu saņem labu attieksmi pret sevi. Tas ir dārgaks par jebkuru «5$ atlaidi pērkot par vismaz 200$» un «Liec 5 star lūdzu. Mans ļoti tevi mīlet. Mans censties pakot tava prece labi».


YouTube bloggeri, kas lūdz like&subscribe un zvaniņu tik ļoti nebesī. Es neesmu daunis un ja produkts man patiks, es te iedošu tik daudz zvaigznes cik Tu būsi nopelnijis.

3 Likes

Geez, sarakstiju te… @Kadiljaks šīs izskatās pēc atsevišķa topic. :smile:

Es neieteiktu sūtīt no AliExpress. Nevar zināt ko saņemsi, ja saņemsi vispār. Es no turienes neko dārgu vai lielu nekad nesūtīšu. Esu dzirdējis visādus nepatīkamus stāstus par tur pirktām video kartēm vai citām elektro iekārtām, kuras beigās vai nu nestrādāja vai tām bija kkāda vaina.

1 Like

Paldies par ieteikumu, izskatās interesanti rādītāju ziņā.

Tā var atrast lētākos modeļus ar labākajiem dzelžiem, taču pilnu bildi tas nedod.

Man ir bijusi pieredze ar lētajiem ķīniešu ultrabook - ļoti maza izmēra, ļoti viegli. Par to cenu grūti pārspēt. Vienīgi korpus, klaviatūra, trackpad, ekrāns labākajā gadījumā ir ciešami vai arī ne pārāk labi.

@m1raz tev netikai medaļu, bet arī diplomu jādot

2 Likes

man jau ir.

Ko tu domā ar pilnu bildi?

Skatoties tikai uz veikalā publicēto rādītāju sarakstu nevar spriest par datoru kopumā vai par specifiskām tā sastāvdaļām.

Piemēram, mani interesē tikai CPU jauda un interneta veikalā paķeru portatīvo ar jaudīgāko CPU. Vēlāk atklājas, ka tā dzesēšanas sistēma nav tā labākā, tas ātri sāk pārkarst un samazina CPU takts frekvenci. Uz papīra rādītāji ir lieliski, praksē tas nav izdevies modelis.

Vai arī, teiksim, es vēlos portatīvo ar labu klaviatūru, korpusu un ekrānu. Pēc interneta veikalā rakstītā būs pagrūti saprast, kurš ir tas labākais.

Tu, man liekas, nesaprati ideju - atfiltrē datorus pēc tādām specifikācijām, kādas vēlies, un tālāk jau skaties internetā un izvēlies pēc šiem nerakstītajiem kritērijiem. Amazonā u.c. vietās datorus pēc tādiem filtriem, kā dateks, neatfiltrēsi, toties tur ir lietotāju atsauksmes.

Tā nu ir standarta iepirkšanās prakse pie mums. Atrodi pieejamos modeļus kādā interneta veikalā ar labu meklētāju un pēc tam atrodi lētāko piedāvājumu šim modelim salidzini.lv vai kurpirkt.lv.

Pēc tevis rakstītā šķita, ka tu piedāvā atvērt dateks.lv un vienkārši nopirkt to kam pietiek naudas.