Vai miegs ir laika izniekošana?

TF? Sleep is NEVER EVER wasted time!!!

No vienas puses es Tev piekrītu, bet tā sajūta, kad Tu esi pamodies agrāk, paspējis jau daudz ko sadarīt, un Tev vēl tik daudz laika… its just something else

…tikai tad, ja jūties pietiekami izgulējies.

Dažreiz ir tā, un tad es rīta lietas izdaru un eju turpināt čučēt, cik varu :sweat_smile:

1 Like

Es nelasīju visu, tādēļ nezinu precīzu kontekstu, bet es gan teikšu, ka miegs ir wasted time. To es saku tikai tāpēc, ka man ir mentālas problēmas un es uzskatu, ka šo laiku es varētu pavadīt lietderīgāk.
Pat ja es šķietami tikai sēžu pie datora un spēlēju spēles, es paralēli varu mācīties. Nav svarīgi vai tā būs grāmata blakus, youtube dokumentālās vai parasti video, interneta posti vai random uzmeklēti jautājumi. Es gribu uzņemt informāciju, nevis gulēt. ;_;

1 Like

Ok, no tāda skatu punkta protams, ka būtu superīgi, ja nevajadzētu gulēt.
BET cilvēka ķermenis diemžēl tā nestrādā, un ar to ir jārēķinās. You need to recharge your batteries and rest your body and mind. Ja tu gribi turpināt ilgtermiņā uzņemt informāciju, tad pēc iespējas veselāks ķermenis ir nepieciešamība.

I know… But it’s hard to shut off brain. Ja es nelietotu medikamentus, es gulētu dažas stundas dienā. Ja man ir atvaļinājums vai garākas brīvdienas, visticamāk es būšu nomodā ļoti daudz un gulēšu aptuveni kaut kad starp 5:00 - 14:00. :D
Darbadienās gan spēju vēl savaldīties un mēģināt dabūt vismaz 6h miegu. Citreiz vēl autobusā uz/no darbu sanākt mazliet paņemt mini snaudu.

Es amazonā atradu 10+ interesantas IT grāmatas. Bail iedomāties, kas notiks, kad pasūtīšu un saņemšu tās. :D Vai nu es vairākus gadus nespēju paņemt grāmatu rokās, vai sākšu lasīt visu, kas šķiet interesants pēc kārtas.

1 Like

Oi, tas jau ir normāli :smiley: Es šodien gulēju no ~5:50 līdz ~13:00, pie tam sūdīgu, caurumainu miegu.

Vot es nekad neesmu spējis saprast, kā var lasīt grāmatas par datoriem. Kods tāpat jāraksta un jāpalaiž datorā, no grāmatas kopēt ir psc ku neērti, un pat ja grāmatā nav koda, vienalga gribēsies algoritmu vai ideju izmēģināt pa savam, vai iegūglēt vairāk info par kko. Tad jau labāk tikai ekrāns, nekā ekrāns + grāmata, vieglāk acīm fokusēties uz vienu lietu.

Depends on a book. Piekrītu, ka ar kodiem ir kā ir, bet ne visas tās ir par koda rakstīšanu. Personīgi, tīrs programmētāja darbs man liktos garlaicīgs ikdienā. Interesētu mazliet cits lauciņš, bet kas lai zina cik tālu tas aizietu. :D Šobrīd grūti iedziļināties tajās grāmatās dziļāk, jo slinkums rakstīt no telefona. :D
Visticamāk tām pašām grāmatām ir pieejamas arī digitālas versijas (un bezmaksas :black_flag: :skull: :ship: ), bet grāmatas hits different. Arī personīgi ērtāk saglabāt kaut kādas piezīmes un ātri tikt atpakaļ uz iezīmētajām vietām.

Protams, tagad ar chatgpt arī visu internetā vieglāk mācīties. Ātri pieejama informācija un atbildes uz neskaidrām situācijām etc.

Eh, man pat ļoti patiktu negulēt, taču bez miega nekur. Pēc sajūtas, es vispār esmu 9 stundu miega cilvēks. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Gribētos arī kādu dien izmēģināt kādu no tiem matračiem, kas regulē gulētāja temperatūru - tas varētu būt nākošā līmeņa miegs.

Es miega ietekmi jūtu gan uz mentālo, uztveres un muskuļu atjaunināšanās stāvokli.

Par skādi mums dienā ir atvēlēts salīdzinoši šaurs laika sprīdis kurā var veikli darīt augstas sarežģītības darbu. :\ Kad galva jau ir smaga, skatīties var visu ko, bet vairs nekas diži labi neaizķeras.

Nebija arī tādas segas? :thinking:

jebkura sega to dara…nav segas salsti nost, ir sega, vāries, un tad nākas sabalancēt, viena kāja ārā, viena roka ārā

2 Likes

Neesmu manījis. Mans pieņēmums būtu, ka ir tikai sildošās. Sildelements diži neaizņem vietu un nav smags. Matračiem ir izvilkta cauri caurule ar šķidrumu, kura temperatūra tiek regulēta uz augšu un leju. Kvalitatīvam miegam it kā tieši vajag vēsāku gulēšanu nevis siltāku.

Es nevaru vēsākā gulēt, salstu nost :D man siltāk vajag :D

Ez vienkarši kājas izbaz arpus segas

Ah tu to domā… Nē paldies. :D

Agrāk pieceļoties var paspēt ne tikai vairāk izdarīt, bet arī vairāk neizdarīt :smiley:

2 Likes

1 Like

Nereti, pat esmu filazofējis par šo tēmu, tā - prms gulētiešanas… jau gultā esot ;D

Ja mēs pieejams pragmatiski no laika lietderības viedokļa, varētu apgalvot, ka noteikti. To, ka tava gaļa guļ un nekustās, nosacīti, ne ar neatšķiras no tā ja esi nomadā, guli vai sēdi un skaties smieklīgus memus vai urbini degunu. Iespējams, pat tas ir lietderīgāk.

Un reizēm esmu gatavs ziedot miegu, lai padarītu kādu darbiņu. Bet atkal, tas pie nosacījuma, ka aizeju gulēt gandarīts, zinot, ka ir izdarīts. Visādi citādi - nē. P - prioritātes un izzejošais no tām.

Diemzēl mūsu rganisms un tā funkcijas ir tādas kādas tās ir un pašlaik nav mūsu spēkoz izmainīt un lai nejuktu prātā un darbotos skaidri, miegs ir nepieciešams. Tā neesamība ilgtermiņā spēj novest pat pie hroniska bezmiega, depresijas un citām likstām.

Es tā esmu zaudējis simtiem stundu miega. Jā, biju gandarīts, salds miegs pēc tam, bet tomēr, the damage is already done before you go to sleep.