Vai jau esat vakcinējušies?

Vakcīnas izgāja cauri visiem nepieciešamiem testiem. Citādi tās nebūtu sertificētas un atļautas lietot. Iemesls kāpēc tik ātri izlaida pirmās vakcīnas ir tāds, ka steidzamības kārtā tika izgriezta milzīga birokrātijas daļa tā kā šīm vakcīnām vajadzēja steidzīgi izplatīties pa visu pasauli un dažādās valstīs ir savi standarti un procedūras, kas noved līdz vakcīnu lietošanas atļaujai. Testēšanas ziņā visi soļi tika izpildīti.

3 Likes

Toties varam spriest balstoties uz pieejamo informāciju. Kā zinām, vakcīna izgāja cauri visiem nepieciešamajiem testiem, tātad, tā ir droša lietošanai.

2 Likes

Tad sanāk paātrināja to procesu. Tas bija kādu laiku atpakaļ, kad lasiju. Neinteresējos speciāli regulāri. Neinteresē tāpat tās vakcīnas.

Man darbs nodrošināja, bet vēl tikai jūnija sākumā būs otrā pote. Pfizer…

1 Like

šeit lasīt par to, kā COVID vakcīnas tika izstrādātas tik ātri. Tur ir divas elementāras bildītes, ar to vien jau pietiek pamatam.

Pats pieteicos pirmajā dienā, kad tika atvērta pieteikšanās (kaut kādā maģiskā veidā ar otro vai trešo piegājienu sanāca, citiem it kā tas saits vispār nestrādāja), pagājušajā nedēļā, 10. maijā, saņēmu SMS, ka varu pieteikties konkrētai vietai un laikam, pieteicos, 15. maijā saņēmu pirmo poti ar Comirnaty/Pfizer.

Es vispār vakcinēšanos uzskatu par civiltiesisko pienākumu, mēs tomēr dzīvojam sabiedrībā, nevis mežā, nevaram no visiem izvairīties, un ja mēs būsim par iemeslu tam, ka kāds saķers to sūdu un nomirs - vai mēs gribam to uz savas sirdsapziņas? Es negribu. Man abi vecāki ir 60+, un es ar viņiem tiekos samērā bieži, ja es izrādītos nēsātājs, un pielaistu viņiem, tad būtu baigās problēmas, jo sencim ir slikti ar veselību, viņam pirms dažiem gadiem bija vēzis, tika daudz maz sveikā cauri, bet ar sekām. Mēs visi sēžam mājās un strādājam no mājām, minimāls kontakts ar pārējiem.

Protams, ka ir egoistiski ļautiņi, kuriem nospļauties par apkārtējiem, tādus es no visas sirds ienīstu.

4 Likes

Esmu vakcinejies ar Astra Zenacc

Vakar biju, šodien roka sāp. Laikam Geitsam neizdodas veiksmīgi pieslēgties, vislaik dropo savienojumu.

2 Likes

Kopš man ir 5G wifi mājās, sāku just vakcīnu parādāmies man ķermenī.

3 Likes

Gaidu sputņiku. :D

Ja tu attiecini uz krievijas to vakcīnu, tad es nezinu. Es domāju, ka mēs pat nedabūtu viņu tikai dēļ politiskās spēles.

Man jau rīt :fire:

Sākumā bija doma nepotēties, jo nekur tāpat nedodos, kā tik uz darbu, veikalu, kāds ārsts un frizieris.
Laigan duma jau tā man tā doma, jo tik pat labi varu tajās vietās saķert vīrusu.
Ja jau darbā 1-2 mēnešu laikā saslima vieni un tad otri cilvēki. Tā teikt pirmais vilnis un otrais vilnis.
Un kāds jau pirms tam saslimdināja manu ierasto frizieri. Un kad viņa atsāka strādāt pēc kāda mēneša vai diviem, ātri vien parādījās bezatbildīgs klients, kurš bija slims vai arī bija kontakt persona slimajam. Frizierei nācās atkal aizslēgt frizētavu uz gādu brīdi.

Kad darbā minēja par iepsējamām potēšanām, tad atteicos.
Bet pēc kāda mēneša, kad zvanīja strādniekiem vai potēsies vai nepotēsies, tad gan piekritu.
Par to kāda pote būs uzzināju tik potēšanas dienā ;d - Pfizer.

  1. pote - 20.05.21. - nākošajā dienā pēc potes sāpēja roka.
  2. pote - 10.06.21. - nākošajā dienā pēc potes temperatūra 37.2 , galva nesāpēja, bet nejutās tīkami, ķermenis arī tāds vārgs un jūtīgs, maziņš miegainums, un nedaudz iesnas.

BET tagad ir problēma. Tās iesnas nav pazudušas. Nav jau tā ka puņķotos baigi, bet tomēr šis tas ir.

Nez kāpēc man nebija ne iesnu, ne klepus, ne sūrkstoš kakls, nekādas saaukstēšanās, ne temperatūras, nekā pēdējos 1-2 gados, tieši tad kad parādījās covids.
Laigan iepriekšējos gados uz rudens beigu pusi un ziemā tik puņķojos un klepoju un pat sanāca pāris dienas pagulēt gultā. Arī vasār sanāca saslimt.

Tad nu re kā. Nezināma iemesla dēļ tieši pat vienkāršās saaukstēšanās nesaķēru covid laikā, bet tagad pēc potes jau kādu laiku puņki nākas izšņaukt.
(laigan ar varbūt nevajadzēja iet dušā nakts pusē un ar nākošajās dienās ēst saldējumu pēc potes ;d varbūt tas iedeva nelielu saaukstēšanos. Bet tomēr šaubos, jo kā teicu, puņķais deguns bija tieši pēc 2. potes.)

Interesanti arī tas, ka daudzi ap 40-60 gadīgi ļautiņi manā darbā nepiekrita potēties.
Darba devējs un viena otra persona min, ka tāpat tā būs obligāta pote. Nu tie min, kad būs obligāta, tad arī ies potēties.
heh, bet kad tad tā būs obligāta? … kā nav tā arī vēl nav. un nez kāpēc liekas, ka arī nebūs ;d


Ja kāds no šejies ar izmanto FaceBook gan jau esat redzējuši pamatīgi daudz tās anti-covid un anti-vakcinācijas drazas. Pilnīgs murgs.
Neuzdrīkstos, bet gribētos tiem ļautiņiem pavaicāt cik tad reizes savā dzīvē ir potējušies pret gripu, ērcēm un sazin ko vēl, gan bērnībā, gan jaunības gados, gan vecumā, gan arī cik reizes potējuši paši savus bērnus pret sazin ko.

Bet tai pašā laikā arī parādās pastulbi indivīdi no otras puses, kuri to dara kā paklaigā un lepojas, ka ir potējušies. Un pat sprediķo kaut ko. … bruh, vienkāršam ļautiņam ir pilnīgi vienalga, ka esi potējies.


Es jau īsti nezinu, bet vai tad tālbraucēji nebūtu vieni no tiem kuriem vajadzētu to poti? Ņemot vērā, ka viņi šķērso vismaz vienu vai ar vairākas valstu robežas ;d

Es par to nekā nezinu, bet kā jau viens otrs šeit min, tad viss ir iztestēts un esot labi.
Bet es teiktu ka lielākā daļa ļautiņu drīzāk uztraucas par to, kas notiks ilgtermiņa, pēc tā viena otra gada, jo to neviens jau kārtīgi nezin. Tad jau redzēs kā būs.

2 Likes

Covid ierobežošanas pasākumi arī jūtami mazina ierasto kaišu izplatību. Neesmu pa vieglam slimojis kopš pandēmijas sākuma.

1 Like

Biju lasījis, ka ik gadu gripām, pateicoties tam, ka bijuši masveida ierobežojumi un cilvēki cītīgi aizsargājušie, esot daži gripu “paveidi” izmiruši vai nav manīti, kas teorijā liek domāt, ka covid pa savam ir nogalinājis citas kaitīgās baktērijas.

1 Like

Tu sapotējies un sāki pēc tam saslimst ar iesnām?

Šis mani sāk satraukt, jo neesmu slimojis jau ~8 gadus, negribētos, lai dēļ kaut kādas potes būtu jāslimo regulāri vai jāsaskaras ar ilgtermiņa blaknēm.

Tas jā, neviens neko negarantē, kas būs ilgtermiņā.

Jau tagad iet uz to ka būs obligāta. Izskatās, ka drīzumā nāksies riskēt un potēties, pagaidām nezinu ar ko, varbūt ar to Jansen vismaz nav 2x jāiet, vienreiz pietiek, nav jātērē lieks laiks tam pasākumam. Pagaidām gaidīšu līdz pēdējam, kad jau galīgi būs obligāta.

Ja būs obligāta, tad es pagaidīšu Valnevu. Franču šprice, tradicionālā tehnoloģija (nokauts, ģenētiski nemainīts vīruss); solīja, ka būs ap septembri pieejama. Kaut kā neuzticos tām modernajām gēnu zupām, kuras mums te baksta iekšā. It kā saka, ka Valneva būs spēcīgāka arī pret visādiem jauniem epsiloniem, kapām un lambadām, bet saku vēlreiz - bakstīšos tikai tad, ja tiešām nedrīkstēs vairs nebakstīties.

3 Likes

Ja tā nopietni tur tiešām jāpapēta tās vakcīnas un vispār vajadzētu konsultēties ar ģimenes ārstu pirms kaut ko laist iekšā. Interesanti, ko darīt tādā gadījumā, ja būs jau obligāta septembrī, bet Valneva parādīsies, teiksim tikai oktobrī.

2 Likes

Esmu jau nedēļu kā pilnīgi vakcinējies.
Izbaudu visas privilēģijas.

Iedomājaties ēst ārā? :flushed::flushed:

Mjā, tas gan ir labs jautājums. Tad vēl cerība ir saķert Corona-Chan, un dabūt vismaz īslaicīgu apstiprinājumu/sertifikātu, ka tev ir antivielas, un pa to laiku sagaidīt un iebakstīt Valnevu. Man kā zināmā mērā vienpatim grūtības nesagādās arī bikiņ ilgāk patupēt mājās.

1 Like