Privātīpašuma sadzīviskās nedienas - brūk, jūk un maksā naudu

Nesen pacēlās saruna čatā, kura bija gana bagātīga, lai to saglabātu tēmā. Pagaidām gan es varu tikai to citēt nevis pilnībā pārnes uz tēmu, cerams sarakste ir lasāma.

Originally sent in Pastāvīgo istaba
Menestrels

Mani noķēra sadzīviska rakstura problēmas un galīgi nebija līdz tam. Dzīvoklī sāku avārijas remontus un tagad dzīvoju uz mammas dzīvokļa grīdas. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kristianux

Avātijas?

Menestrels

Avārijas. Man tur sadrupa kanalizācijas stāvvads, dvieļu žāvētāja truba un aukstā ūdens truba ir visai traģiska. To tagad arī mēģinu sakārtot.

Kristianux

M. Sapratu. Nevarēju izšķir specifisku terminoloģiju vai gramatiku

jurchiks

vāks, sanāk, ka apsaimniekotājs nedara savu darbu

Menestrels

Nez kāds tur pamatojums, bet nu sanāk tā, ka sēdi līdz pārplīst truba un piesaki avāriju. Pēc 2 nedēļām sūdu skalošanas iekšā dzīvoklī atbrauks. :joy:

jurchiks

pidarasi

tā nav apsaimniekošana

tas ir pohujisms

Menestrels

Rīgas namu pārvaldnieka moto. :grimacing:

Lielāka problēma gan varētu būt tajā, ka pašiem mājas līdzīpašniekiem ir pofig un tie neko nekad nevar sarunāt.

It īpaši kaut kādiem pensionāriem.

Man te ir tā, ka blakus kaimiņu kanalizācija ir pieslēgta manā dzīvoklī pie stāvvada. Ar tiem penšukiem blakus sarunāt santehniķa vizīti bija izaicinoši. Man nācās izmantot citu sociālu aktīvāku mājas kundzīti, kura gāja strīdēties. :rofl:

Ej tu nost tā gribējās viņus vienkārši atslēgt no kanalizācijas un miers.

jurchiks

pizģec kkāds

Menestrels

70 gadu daudzstāvenes dzīve. Man te arī bija vienreiz tā, kad ieslēdz elektrisko sildītāju kāpņu telpā vadi sāk degt. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jurchiks

manējā vroģe nav jaunāka, bet nu vismaz vadi nav TIK veci, un ar ūdeni pa lielam arī problēmu nav. Lai gan bija viena ziema, kad aizsala trubas uz vienu nakti iirc, un ir bijuši pigoriņi ar to, ka tad, kad kaimiņi virs manis lej ūdeni izlietnē, tad manējā izlietne burbuļo, jo gaiss tiek spiests cauri manam sifonam :smiley: Aizgāja pat līdz tam, ka vispār mana izlietne netecēja lejā, bet manā galā truba bija tīra, sanāk, ka augšējie kkādus sūdus tajā trubā lēja, jo kad no viņu gala iztīrīja, tad viss aizgāja.

Man gan lielākā problēma, IMO, ir, ka atkritumu tvertne tiek iztukšota tikai reizi nedēļā, bet fakts tāds, ka tiklīdz izved, tā nākošajā dienā jau pilna, un apkārt vēl kalns veidojas. Vairākas reizes ir teikts pārvaldniekam, bet šams tikai par izmaksām runā, a mēs mēnesī maksājam nieka 6€... Tjipa nevar pasūtīt vēl vienu vienreizēju reizi izvest...

par to izlietnes burbuļošanu man pat video ir, tikai pagarš, jāizgriež būtu rēcīgākais moments

Menestrels

Nekas cits nesabojā īpašuma vērtību kā to tada kaimiņi. xD

Jāņem visiem privātmāja, ne? @Kadiljaks

HentaiHercogs

Privātmāja vēl nenozīmē ka vis būs kārtībā. It īpaši ja tā ir padomju laika būve

Kadiljaks

Gan ja, gan nē. Viss atkarīgs no. ...

Menestrels

Tagad mēs nonākam pie tā, ka variantu vispār nav. :grin:

Es vairāk par to, ka tu tur būsi apsaimniekotājs un vientiesisks īpašnieks.

Kadiljaks

Maja pa savam forsi, jo tad ti saimnieks ķēnińš, tai pat laika prasa ja ne fin, tad laika ieguldījumus, tā vai citādi.

Maass

nu jā, kur apsaimniekotāji, cita ģēla. jaut

jautājums, vai varētu atteikties un pašam pasūtīt konteineru?

es te ar maksāju 6 eur mēnesī par mūždien pārbāztu konteineru, bet tā kā nav apsaimniekotāja, vnk paziņoju kaimiņiem "čau" un paņēmu savu - mazākais konteiners un 1x mēnesī izvešana 3,25 eur. un vari vēl atlikt izvešanu, ja nav pilns, tā kā man pat vēl mazāk sanāktu mēnesī ;D

jurchiks

nav vietas konteineram, pagalms niecīgs, pieeja ārkārtīgi sūdīga, atkritumu vedējs iekšā nevar iebraukt, sētnieka dēls no rītiem nāk un to sūda konteineru velk cauri visam pagalmam līdz ielai, grab visu ceļu

tu tā vienkārši noliki savu konteineru blakus viņējam un neviens cits izņemot tevi neko tajā nemet???

Menestrels

@Maass Kā jums strādā dzīves bez apsaimniekotāja? Kā lemjat par lietām un vai veidojat iekrājumu?

Ja jūs varat sakrāt naudu un kaut ko izlemt, tā ir super māja.

Kristianux

Cik jau nu kurš ir atbildīgs. Saimniecībā kur es dzīvoju ir viens atbildīgais, kurš iekasē 1€ mēnesī par katru m²

Maass

Nū īsumā te bij viena kaimiņiene, kas visu organizēja pa lielam. Kad ievācos, tad pusi un tagad jau vairāk laikam es esmu pārņēmusi. Tagad viņa domā pārvākties un laikam dabūšu vākt naudas par ūdeni. A par atkritumiem, lai paši domā tur mesties vai ko ;D manā pagaidām neviens nav metis. Vienīgi paņēmu vēl stiklam konteineru, kas ir bezmaksas, bet nu cilvēki mēdz būt dažādu līmeņu apdāvināti. Ieraudzīju, ka iemest plastmasas pudele un keramikas šķīvis ;D

Uzkrājumus neveidojam, bet, ja vajag kko, tad visi sametās godīgi. Ar vienu kaimiņieni tik bija uztaisīts atmaksas grafiks, kad vajadzēja kanalizāciju pārvilkt. Bet nu tā pagaidām bez lieliem incidentiem :smiley:

Menestrels

@Maass Ja var kaut ko sarunāt un vēl piedevēm maksāt nespējīgā kaimiņiene izvāktos, tu to varētu padarīt pa super māju. Varbūt var pat skatīties uz mājas siltināšanu ar EU līdzatbalstu, ja to tur var dabūt. Tas tā normāli varētu pacelt īpašuma vērtību.

Ja tev tur kāds pārdod dzīvokli, dod ziņu. :grin:

Bez iekrājuma gan var sanākt sālīti, ja jums tur nobrūk kaut kas liels. Teiksim jumts, pamati vai tamlīdzīgi.

Ar tādām mazākām mājām gadās, ka īpašnieki tās tik ļoti nolaiž, ka beigās dabū aizliegumu tās lietot, jo tā ir avārijas stāvoklī. Ja nevarēsi atjaunot, pašvaldība pat var likt to nojaukt.(Vismaz man liekas, ka es dzidēju par tādu gadījumu)

Maass

Tā jau samaksā galu galā, bet tā, jā, par ES arī jau pētīju. Nu some day, gjau varēs. A pārdot te neviens negrib, jau ir mēģināts pielauzt :joy::joy:
Nū, te jau bija salīts variants, 11 štukas par kanalizācijas pareizu pārvilkšanu :joy: bet nu, kkā visi sarāvām :grin:

1 Like

Tieši pie rīta kafijas ar priekšniekiem bazarēju par kanalizācijas izbūvi.

Pa savam kanalizācija ir ļoti primitīva. Galvenais lai viss tek uz leju. :joy:

2 Likes

Pati par sevi jā. Vairāk galvas tika šķiebtas attiecībā uz finansiāliem un birokrātiskiem risinājumiem.

Ā, par kanalizāciju mājā, kuras tajā nav?

Par ierīkošanu dzīvokļos runājot, nesen izzināju, ka jau kādus 2 gadus var ņemties ar ūdeni un kanalizāciju sev dzīvoklī bez saskaņojuma no apakšējiem kaimiņiem. Kādreiz tā bija problēma vecajās mājās, kurās oriģināli dzīvoklī nebija kanalizācijas. Man gan rada gabals stāstīja, ka tā pat nesen noķēra asprāti, kas izdomāja viltot apakšējā kaimiņa parakstu, lai gan tas pat nebija vajadzīgs. xD

1 Like

Tas ir mazākais, kaimiņi forši, protams jāsaskaņo, bet sūds ar to. Ieberziens sākās ar saskaņošanu ar pašvaldību par cik zeme pieder novadam.

Un lai trubas nav gandrīz kā no papīra

Pirms pāris gadiem ceriņa sakne straight up izauga cauri kanalizācijas caurulei.

1 Like

Izklausās pēc vecā šīfera/asbesta cauruļvada

Varētu būt, pats lāga neatceros. Prātā palicis tika bedres rakšana smirdīgo dubļos lai salabotu plīsumu

Nu man gan te kovids pa vidu vēl padirsināja procesu, bet principā gads pagāja, kamēr viss bija nokārtots. A reālais darbs - 2 naktis. Pārējais - gaidi, saskaņo projektus, gaidi atļaujas vienam. Ar to atļauju ej pie nākamā un aiznākamā, savāc parakstus no kaimiņiem un no svētā gara. Paroc zemi, samet jaunas trubas un vēl 2-3 mēnešus gaidi, kad visi RŪ tēvi un mātes apstiprinās, ka viņiem tagad viss patīk (: :D :D
Bet nu man te bija extra gadījums, jo blakus elektrības stabs, pazemes komunikāciju vadi + iela, pa kuru skaitās intensīva satiksme + sabiedriskais. Un, lai ari pēc kartes skaitītos Maskačka, izskata visu un speķo jau tā it kā Vecrīgas sirdī zin dzīvotu ;D :D

P.s. kanalizācija ta bija, bet izbūvēta simt gadu atpakaļ bez tādiem doķiem, kā tagad redz vajadzētu. Voila :D

1 Like

Jums tur pilnīgi nācās Sadovņikova ielu taisīt vaļā?

nu jā, tur akas uz ielas vienā un otrā galā ;D un varēja tikai pa nakti, kad leģendārais troļuks atpūšas :D

1 Like

Uf, čakars. Salīdzinājumā ar to, man te mājās nekas lāgā nenotika. :D Tik ar vienu kaimiņu bija jāsaskaņo un jāizsit puss siena.

nu putekļi un šmuce ar būs pilna rīkle, acis un visa māja ;D pēc iespējas turi visur durvis ciet :D

1 Like

Varu palielīties, ka uzzināju par tādiem “Automātiskajiem atgaisotājiem”.
Kāda bija mana situācija:
Man dzīvoklis nepieder. Man pieder tikai “domājamā daļa”. Tik pat likumīgi spēcīgs cik “nekustamais īpašums”, bet jārēķinās, ka jāsadzīvo ar pārējo domājamo daļu saimniekiem. Tā kā dzīvoklis orģināli bija viens vesels, gan kanalizācija, gan siltuma sistēma ir viena. Attiecīgi, viens saimnieks izdomāja taisīt remontu, un nu…es esmu palikusi ar gaisu pilniem radiatoriem. Mega čakars un rage mode. However, ir tādi brīnumi kā “Automātiskie atgaisotāji”, kas atgaiso radiatoru 24/7. Man viņi tiks uzlikti kaut kad nākamajā mēnesī. Tad arī varēšu padalīties ar savu pieredzi :slight_smile:

Stay tuned!

2 Likes


Toties pēc tam prieks skatīties. :D

Kolīdz sāku taisīt caurumus, tā arī turpinu. Nomainīju arī apkures trubu kas tecēja.

5 Likes

Pag, tev ir domājamā daļa no dzīvokļa vai arī domājamā daļa no mājas?

Domājamā daļa no dzīvokļa. Saimnieki nevarēju vienu veselu pārdot, tāpēc sadalīja mazos 4tros. Diezgan smart - ja jums lieli īpašumi, tad silts ieteikums sadalīt pa mazām daļām - tos raitāk varēs pārdot.

2 Likes

Interesanti pat kapēc nesadalīja dzīvokli atsevišķos īpašumos. Dzīvokļus dala mazākos dzīvokļos visu laiku, bet nu to arī var sakārtot.

Ja jau šāda tēma, iemetīšu fiksus ieteikumus par dzīvokļu iegādi.
Khem…TĀTAD!
VĒLIES DZĪVOKLI? DONT WORRY, YOUR BOI SUMMER IS HERE TO GIVE YOU INFO!
1.Zeme īpašumā - zemi var vai nu īrēt vai nu pirkt kopā ar nekustamo īpašumu. Visi experti vienmēr teiks, ka zemei obligāti jābūt īpašumā, bet, ja vēlies bizīti vai ātri dabūt nekustamo īpašumu, tad iegādājies bez zemes. However, tad būs grūti pārdot.
2. Stāvs - pirmie stāvi būs dārgāki, augšējie (bez lifta) būs lētāki.
3. Rajons - pašsaprotami.
4. Sienu biezums - gribi ballītes un klusumu? Tad pirmskara ēkas ir tava nr.1 izvēle! Pirmskara ēkām ir iespaidīgi biezas betona sienas, kas labi notur troksni. Tieši pretējais ir Lietuvas projekti. PSRS mājas un Jaunie projekti kā kurš.
5. Sienu leņķis - mansardi būs lētāki. Papildus tam, ja attālums starp griestiem un grīdu ir ap 1,50m~, tad tā skaitās kā “neapdzīvojamā zona”. Tā netiek iekļauta dzīvokļu cenā, attiecīgi mansarda dzīvokļus var iegādāties par puscenu, jo daļa no dzīvokļa ir “neapdzīvojama”.
6. Domājamās daļas - bankas baidās no šī termina. Birokrātija būs ķēpīga, bet vismaz dzīvoklis būs lētāks. Pagaidām Citadele ir tik liberāla lai dotu hipotēku uz domājamām daļām.
7. Infrastruktūra - pašsaprotami
8. Apsaimniekotājs - tieši tā. Rīgā apsaimniekotājiem ir krutie un lētie brendi. Ja dzīvoklim ir super krutais apsaimniekotājs, tad cena būs augšā. Labāk piemaksāt par apsaimniekotājiem, jo tad vismaz uz problēmām reaģēs uzreiz, nevis ignorēs tavus zvanus mēnešiem ilgi.
9. Kondiška - ļoti.dārgs.pasākums. Ja esi gatavs karstām vasarām, tad droši. Ja bail no karstuma, tad būs jāpiemaksā palielāka naudiņa.
10. Vannasistabas apsildīšana un dušas spiediens - lūdzu pievēršat tam uzmanību. Pelējums un mazs ūdens spiediens ir reāla problēma. Pārbaudiet šīs lietas pirms iegādes.
11. Internets - interneta ievilkšana ir padārgs pasākums. Dzīvoklim cena būs mazāka, ja nebūs ievilkts vadiņš.

Vai es kaut ko izlaidu? Droši dalaties arī ar saviem ieteikumiem :) Sorry par rant, uznāca iedvesma :D

3 Likes