Privātīpašuma sadzīviskās nedienas - brūk, jūk un maksā naudu

Hmm…labs jautājums. Būs jāpainteresējas kapēc tā. Varbūt sadalīšana aizņem daudz laika? Cik dzirdēju, īpašumu vajadzēja zibens ātrumā pārdot - laikam kaut kādas kredītproblēmas īpašniekam :D

2 Likes

Cik es saprotu, nomājama zeme ir sliktāka, jo par to jāmaksā. Nav tā, ka īpašnieks var likt tev nojaukt visu māju. Protams, ja gribēsi kaut ko darīt uz tās zemes, teiksim uzcelt soliņu, tev vajadzēs dzīt rokā īpašnieku un prasīt atļauju. Savas zemes gadījumā, būs jādzen rokā līdzīpašnieki, kas var nebūt diži vieglāk. :joy:

Tautā tā kā skaitās, ka pirmais un piektais stāvs ir tie lētākie. Pirmajā laikam tev var kāds skatīties logos un līdz piektajam tālu jākāpj. Te gan atkal viss atkarīgs no vietas. Varbūt pirmajā stāvā ir komerctelpas labā vietā un pa piektā stāva logiem ir labākais mājas skats.

Te nu atkal jāskatās vai tas nav dzīvoklis kas sadalīts mazākos īpašumos un kādas starpsienas starp jaunajiem dzīvokļiem tur liktas. Bet nu jā, visās pirskara mājās, kurās esmu dzīvojos gandrīz nevar dzirdēt kaimiņus un kāpņu telpu.

Ja tu esi divus metrus garš, tur būs vēl mazāk dzīvojamās telpas. xD Citiem gan patīk kā tas izskatās.

Ja pat banka dos hipotēku, tās visas vēlās lai tu sakārto dzīvokļa inventarizācijas lietu. Kopīpašuma gadījumā tev priekš tā vajag visus līdzīpašnieku parakstus, kas var arī būt tuvu neiespējamam. Beigās sanāk tā, ka pat ja dabūsi hipotēku var nākties maksāt mēnesī soda naudu bankai, jo nevarēji sakārtot dokumentus.

Pēc manas pieredzes Citadelei šobrīd ir pats sliktākais piedāvājums pirmskara mājā Centrā. Potenciāli labākais BigBank, bet nu tas kā tu uz to skaties. BigBank var iedot zemāku pirmo iemaksu, taču lielajām bankām ir plašākas apdrošināšanas iespējas.

Tautā pats krutākais varianst skaitās aktīva dzīvokļu īpašnieku biedrība kā apsaimniekotājs. Uzsvars uz “aktīva”, biedrības var arī būt sliktas.

Te uzstādīšana varētu būt pats trakākais, ja nav vieglas vietas kur to izdarīt.

Visas vecās vannasistabas var būt drusku pelējušas. Palējumu var noņemt nost ar apmetumu un pēc tam vēdināt vai sausināt telpu, lai tā vairs nebūtu problēma. Dzīvojamājā telpā gan negribētos redzēt pelējumu, jo tas draud ar lielākiem remonta darbiem.
Par ūdeni gan varu tkai piekris. Teiksim gadās tā, ka tev nestrādā veļasmašīna, jo spiediens ir par zemu.

Līdz šim man tas bijis bez maksas. :person_shrugging: Ja runa iet par ievilkšanu līdz dzīvoklim.

Dzīvokļa cenu nosaka vieta un vēlreiz vieta. Vērtību sabojā kā nekas cits - kaimiņi. xD

2 Likes

Es tavā vietā vienmēr skatītos skeptiski uz to ko saka īpašuma pārdevēji. :D Tik pat labi īpašnieks vienkārši nevarēja saskaņot to, jo dzīvokļi neatbilst noteikumiem.

2 Likes

Un kā tu cilvēks tāda padzīvosi?

1 Like

Vietās, kur slīpums ir mega traks var ielikt kādu skapīti, krēslus, puķes…var sataisīt diezgan piemīlīgus rūķīšu stūrīšus :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

Pat nezinu vai es tādā jutīšos kā rūķitis vai arī kailā kurjmžurka. Tik nepārproti, pa pareizo cenu es visur kur ielīstu. xD

2 Likes

Rūķīšu stūrītis jau skan forši bet es esmu pus-orks izmēru ziņā

4 Likes

Ja iet runa par dzīvokļu iegādi, SKATIETIES KĀ TAJĀ DZĪVOKLĪ IR SAVILKTA ELEKTRĪBA! Pārāk bieži viss liekas chill līdz brīdim kad sāk konstanti korķus sist ārā

3 Likes

Protams, ka jāskatās, taču elektrību var pārvilkt. Teiksim, ar ūdens spiedienu tu neko neizdarīsi.

2 Likes

tur, ticu 80% gadījumā nav savilkšanas vaina, bieži instalācija nav paredzēta lielām jaudām, kuras ir mūsdienu ikdiena.

4 Likes

Mana mikrene sita korķus ārā visai mājai :D pirmoreiz es neko, 2x likās aizdomīgi, 3x jau sapratu, kas vainīgs. bet tur ar’, nevis vnk darbojoties. tikai, ja neizslēdzu un atrāvu durtiņu vaļā, tad čau visai mājai. :D tad te nesen bij avārijas pāri ielai, bet rezultātā čota mums arī kkādu vadu nomainīja. un mana mikrene ar’ vairs netaisa jokus ;D

1 Like

sanāk: atverot mikrenei durvis kāmēr viņa silda izblieza korķus?

nu tā principā nevajag darīt, tā kā…

Yeep ;D

Vairs jau nedaru :joy::ok_hand:

1 Like

Man vienreiz saplīsa matu fēns un tas sāka sist drošinātājums pagalmā. :D Par laimi ne visai mājai.

3 Likes

Apkure privātmājai ar gāzi var būt ļoti lēti, vai ļoti dārgi. Esošās krīzes apstākļos, lai ar nobremzēju, tomēr uzliku katlu, protams jādomā par malku, bet sanāk krietni lētāk nekā ar gāzi kurināties.
Labs variants ir veidot slēgtu apsildes sistēmā liet petroleju (ja nemaldos) siltuma efektivitāte lielāka, nav atgaisošana jāveic un dzīve brīnišķīgāka būs.

Ja nolemjat kaut ko pārbūvēt, remontēt un domā, ka pietiks - maldies, droši pieliec klāt 20% - varbūt pietiks. Un pārliecinies vai nepieciešami projekti. Piemēram žogam nevajag projektu pārsvarā, bet ieteicams tomēr sastādīt, būs nepatīkami maksās par caursistu komunikāciju.

Un VIENMĒR ja kāds meistars dara tos vai citus darbus, veinmēr skatieties un taujājat, kas un kā. Ticiet man. Dārgāk un laikietilpīgāk būs pēc tam pārtaisīt visu. Man 4 santehniķi nevarēja saprast kādā veidā man ir pievienots boilers kopējā sistēmā un kā augstā ūdens truba var būt savienota ar karsto ūdeni.

1 Like

Man mājai ar zemējumu ir dīvaini. Vietām mazliet pat bailīgi.

Ir risinājumi pa savam vai uz mājas kopējo, vai individuāli. Ir dzirdēti dažādi varianti, bet laikam pēc situācijas jāskatās.

Retrospektīvā laikā nevajadzēja teikt, ka neko neizdarīsi, jo vienmēr var kaut ko izdarīt. Tas ir tikai cenas un pūļu jautājums. xD Galējā gadījumā var, protams, likt pumpi dzīvoklī. Praksē gan neko tādu neesmu redzējis. :person_shrugging:

Mini pro tip - mājās ar centrālo karsto un auksto ūdeni manā pieredzē kopējais spiediens būs labāks nekā mājā tikai ar auksto ūdens vadu.