Par to kā reģistrēt elektroskrejriteni

Skatos viens no vietējiem satura veidotājiem, auto/moto instruktoriem Juris Apinis devies fiziski reģistrēt savu skrejriteni un izveidojis par to video. Sanāk ir visas iespējas doties reģistrēt savu spēka ratu, stāvot kopā rindā ar automašīnām. :D Drusku pārsteidza cik liela ir tā reģistrācijas uzlīme.

Pēc mājaslapā rakstītā, izskatās neko diži vairāk par formas aizpildīšanu online un daži bilžu nosūtīšanu nevajadzēs. Reģistrācija e-CSDD | Velosipēdu un elektroskrejriteņu reģistrācija | Transportlīdzeklis

  • transportlīdzekļa marku, modeli. Ja sarakstā nav atrodama nepieciešamā marka vai modelis, informāciju par iztrūkstošo marku un modeli nosūta, izmantojot e-CSDD. Elektroskrejiteņa vai velosipēda reģistrāciju turpina tikai pēc atbildes saņemšanas no CSDD;
  • velosipēdam – rāmja numuru, bet elektroskrejritenim - izgatavotāja numuru;
  • elektromotoru maksimālo jaudu, ja velosipēds vai elektroskrejritenis aprīkots ar vienu vai vairākiem elektromotoriem;
  • velosipēda vai elektroskrejriteņa kopskata fotoattēlu, izgatavotāja uzlīmes (plāksnītes) fotoattēlu ar izgatavotāja piešķirto rāmja, sērijas vai produkcijas numuru un gadījumā, ja elektroskrejriteņa izgatavotāja numurs nav uz izgatavotāja uzlīmes (plāksnītes), atsevišķu šī numura fotoattēlu (katra faila formāts: *.jpg; *.jpeg; *.png; faila izmērs ne lielāks par 15 MB);
  • īpašuma tiesību ieguves datumu, ja reģistrē velosipēdu;
  • aizbildniecībā esošās personas datus (vārds, uzvārds, personas kods), ja velosipēdu vai elektroskrejriteni reģistrē nepilngadīgai personai.

Visā visumā drusku čakars, bet izskatās nekāds pasaules gals nav. Jaudu un maksimālo ātrumu sanāk CSDD pārbaudīs pēc ražotāja datiem, ja vispār to pārbaudīs.

KĀDS Bull… Kā visu nav padomājuši. And so what būs uzlīmes? Kāds sikais nogopīs uzlimēs sev… And kur viņi datus izraks pa visiem veida elektriskajiem(piem ir arī upgraded version un non upgraded kā mašinām facelifti)? un pat ja uzlīme tie kas gribēs modificēs.

1 Like

next step nepieciešams apdrošināšana vel. Ja tas nav, konficē. Īsi sakot hauss.

ja neskaita uzlīmju glupību saktoties uz to kas notiek ielās ar šitiem agregātiem… vajag.

1 Like

Tā kā es tajā visā galīgi iekšā neesmu, grūti teikt, ko tas precīzi doss. Skaidrs, ka ar īstajām bildēm savu Dualtron nepiereģistrēsi kā skrejriteni. xD Nez gan kas būs, ja tevi ar tavu viltoto reģistrāciju saķers policija. Mašīnas numurzīmes tu jau ar vari nelegāli mainīt, bet pēc tam riskē dabūt pa dupsi.

Ar to apdrošināšanu ir tā, ka varbūt maksāt negribas, taču, ja tev kāds skrejritenis uzskries virsū, civiltiesiskās atbildības apdrošināšana sāk strauji izklausīties labi.

2 Likes

Nezinu kādu problēmu tas atrisinās, patiešām. Vienkārši ķeksītis jo sabiedrība brēca.
Tā patās īres skūteri būs, un tieši tie arī rada vairāk problēmas, negācijas, avārijas. Pēc tam ir cilvēki kas alkohola reibumā izdomā ka lieliska ideja mājās braukt ar skūteri, (fakenais alkohols) un tad krīt un gāžas un bojā visiem dzīvi.

Bet problēmas rada tiem, kam tehniski skaitās jaudīgāki skūteri, kurus tad neļauj reģistrēt. Es pat nerunāju par savu “sleeper” lieljaudas skūterīti, bet par normāliem, aparātiem no rūpnīcas. Vienkārši neļauj reģistrēt un viss - met miskastē, viņiem poh, reģistrēt neļauj un braukt neļauj.
Samaksāt 7eur būtu poh, kaut vai 70eur, ja atļautu braukt. Nevar ne kā mopēdu reģistrēt, neko. Tas tieši ir tas punkts, kas izbesī mūs (skūteristus)

Tas ir skaidrs ka cilvēki savus braucamos miskastē nemetīs :D protams ka turpinās braukāt - nelegāli. Vai arī mahinēsies, mānoties ar info reģistrējot.

Kāds minēja ka besī ārā ka skūteri brauc virsū uz ietvēm - nu vot man arī besī braukt pa ietvēm :D bet ja limits ir 25kmh, tad pa ielu braukt negribas tik lēni. Ja pa ielu, tad ātri - iekļaujoties satiksmē, lai ir gan ērtāk, gan drošāk visiem.

Man pašam vajag kaut kādu kļavu lapu pielipināt pāri numurzīmei xD lai neredz numuru, bet ja apstādina : “ā nu es nezināju, kaut kas uzkrita un pielipa, piedodiet” :D :D

Edit: nav pat opcijas aizvest uz CSDD un lai viņi limitē to fakeno ātrumu un tu paraksties ka nemainīsi or some shit.
Vienkārši uzdirš mums visiem un poh. Pārdot arī kā sanāks? :D Neviens jau nepirks skūteri, kuru nevarēs tad braukt haha.

3 Likes

Varētu būt. Draņķīgāko braukšanu un nolikšanos uz sejas esmu redzējis tieši no tiem. Te gan jāatzīst, ka to arī ir stipri vairāk uz ielām nekā visa pārējā - kas visdrīzāk ietekmē situāciju.

:o Kāpēc nevar? Man visu šo laiku likās, ka gan jau var - varbūt tik vajag papildus lampiņas vai tamlīdzīgi.

Nu vot nevar, tur tā lieta. Neko nevar. Es, kā arī citi, esam piesējušies viņiem daudz un viemēr atbild ka neko nevar, var tikai aiziet padirst.
Daudziem tā šķiet, kā tev - “kapēc vienkārši…” - nu nevar :D

Lielāki skūteri jau ir gan ar lampiņām, pagriezina signāliem labām disku bremzēm … visnotaļ bezgalīgi drošāki nekā no šķūņa izvilkts vecais veļļuks…

Tu saki, ka CSDD ir tieši nepatika pret skrejriteņiem? Kolīdz tas ir elektriskais mopēds vai motorolleris nav problēmu?

Mani karoč šī tēma cepina :D besī ārā. Nevaru palikt neitrāls un vēsu prātu :sweat_smile: Mans skūterītis mans vienīgais prieciņš dzīvē un šito mēģina man sačakarēt visu. Jāiet gulēt.

Bullshiiet, vecais veļuks nedragā ne tuvu tik ātri, un veco veļuku var krietni vieglāk savaldīt, ja kāda bedre or shit.

Need to find moar!

Velo vs skūteris jau cita diskusija. Un vispār bezjēdzīga matu skaldīšana mēģinot nomelnot vienam otru :D Mikrotransports FTW!
Bet varu savus divus centus: jā, velo lielie riteņi ir laba lieta, bet, tai pat laikā, skūteri ir krietni manevrēt spējīgāki, kas uz pilsētas ietvēm ir ļoti svarīgi. Kā arī no tiem var jebkurā mirklī nolēkt/ nokāpt, jo nav rāmis starp kājām kas traucē ātru un efektīvu pākārtošanos. Es pat teiktu ka bremzēšanas potenciāls ir labāks, jo var masas centru vairāk uz aizmuguri un uz zemi nosvērt, ja ir skils - uz veļļuka tu tik tālu atpakaļ pakaļu neaizstumsi un noteikti ne tik zemu.
Bet ja pa ielu, kā jau minēju, labāk iekļaujoties satiksmes ātrumā, nevis velkoties gar maliņu.

Nevajag ;)

image
Un te mēs redzam reālo imeslo kam šim bull*hit ir reāli vajadzīgs :smiley:

1 Like

Es derētu, ka uz visu šo te valdība zaudē naudu un tie skrejriteņu 9 EUR CSDD nepadarīs bagātu. :D Tieši tā pat kā tikai autovadītāji nevar nosegt vietējās ceļu infrastruktūras uzturēšanu. Savdabīgā veidā, ja tu esi autobraucējs, tavu braukšanas prieku subsidē pārējā, nebraucošā sabiedrība.

Its time for memes:

From today escooter era is dead? Law forbids to drive escooter without registration.

wow, what an annoying (little?) shit

Problémas sakne ir likumi netiek lidzás mainígajai pasaulei. Likumi top léni, pasaule mainás átri. Un tad rodás memes. But yeah respect authority is human basic decency.

example: elektromotoru kopējā jauda nepārsniedz 1000 W, tā maksimālais ātrums nepārsniedz 25 km/h, tam nav pedāļu, nav sēdvietas, kuras augstums pārsniedz 54 cm no zemes.
1.elektromotoru kopējā jauda nepārsniedz 1000 W, good its limit max speed but if you got dual 500w, its doesnt sound safer than one 1000w. you literal go 2x faster. ban dual.
2. 25 km/h literal meme.
3. another meme: augstums pārsniedz 54 cm no zemes. 90 % run bez sedekļa, kas ir 2x bistamāk. tiem 10 % special punkts, kuriem ir regulejami sedekļi anyway. meme.

Es domāju taisit elektrisko velo, tik domāju kā viņi jaudu noteiktu? Ar dinamometru staigās apkart?