Par ceļošanu - stāsti, jautājumi un viss kas labs

Ņemot vērā, ka retu reizi parādās kāds mazs paragrāfs par ceļošanu, iedomājos izveidot ko atsevišķu priekš šī.

Nav jāatbild uz visiem jautājumiem, bet varbūt ir kas tāds, par ko varētu ilgi un dikti runāt?

  • Kur tu vēlētos aizceļot tuvāko 2-3 gadu laikā?
  • Kuras trīs valstis ir tavā bucket-list un kāpēc?
  • Kurš ceļojums ir iespiedis atmiņā visvairāk (kāds kuriozs moments varbūt)? Ar kādām asociācijām/sajūtām tu to atceries?
  • Ko tu paņēmi (vai nu fiziski vai tādu kā atziņu) no ceļojuma?
  • Kas ir tava “most-prized possession”?
  • Vai tu esi reiz gribējis ceļot kā citādāk (vai izmēģināt) , bet kaut kas to aizliedza?
  • Kas vienmēr būs tavā ceļasomā (ja neskaitām naudu, maku, pasi, telefonu)?

Man ir viena filma, kas iedeva to saucamo “wanderlust” tiklīdz to noskatījos - “The secret life of Walter Mitty”. Vienkāršs stāsts par cilvēku, kas “dzīvo mākoņos” un iedomājas situācijas prātā, bet kaut kas traucē, lai spertu pirmos soļus dzīvē. Līdz pienāk situācija, kas pilnībā piespiež.

Ceļošana (un ilga uzturēšanās vai strādāšana) kādā valstī ļāva saskatīt lietas citādāk. Prasīt jautājumus un būt ziņkārīgām. Iziet no burbuļa pavisam un apskatīties, uz ko cilvēka prāts un ķermenis ir spējīgs.

3 Likes

Spānija vai Lielbritānija. Ļoooti sen nav būts nevienā angliski runājošā zemē.

  • Japāna
  • ASV vai Kanāda
  • Trešais tāds atvērtāks, varbūt Taizeme, bet tas galīgi nav akmenī kalts.

Laikam tā reize, kad es Grieķijā nedēļu braukāju ar mašīnu. Biju ne tik sen dabūjis tiesības, maz braukājis un ne reizi izbraucis Latvijā uz šosejas. :D Bija labs un pat ne reizi netiku nevienā īpaši tuvai nāvei situācijai. Latvietim neierasta pieredze braukāt pa kalniem. Vētrās pa savam bija labāk, jo tad neredzējis cik tālu jākrīt.

Mazāk stresot, visur dzīvo tādi paši cilvēki. Kulturālās normas un ticējumi ir blēņas saprāta robežās. Kaut kur tālā zemē, cilvēki dzīvo savādāk nekā mēs un tas arī strādā.

Smecta paciņa - pret caurejas zāles. :joy: Ja tā nopietni pieiet aklimatizācijai pa ātro, viss kas var gadīties. Man vienreiz nejauši ņēmu un uzpampa viena kāja. Bija drusku, WTF!?

Neesmu ceļojis ar personīgo lidmašīnu vai jahtu finansiālu apsvērumu dēļ. :D Būtu interesanti. Visvairāk mani laikam velk uz ilgtermiņa ceļošanu, kas jau robežotos ar dzīvošanu citā vietā.

Kompakta lietus jaka. :D Man parasti ir ļoti minimālistiski salikta soma. Labi saliktā somā es lietoju visu kas tajā ir, atskaitot tikai avārijas krājumus.

3 Likes

Pirmā nāk prātā Islande, otrā Grenlande, bet tā jau man “Want to go” marķeri ir salikti daudzviet pasaulē.

Indija, Japāna, Ķīna. Kultūras un/vai arhitektūras pēc.
Indijā ir daudz aizvēsturisku celtņu, gribētos tās apceļot;
Japānā arī ir daudz vēstures;
Ķīnā ir visāda kolosāla daba (no pilsētām kinda gribētos izvairīties, don’t want no CCP bullshit).

Comenius - Istanbula. Kolosāla senā arhitektūra, ļoti sirsnīga viesu ģimene. Ar tēvu joprojām uzturu kontaktu.

Ka ceļošana paplašina apvāršņus, if you know what I mean.

Teorētiski par to varēja nosaukt feikās ādas jaku, ko man uzdāvināja tā pati Istanbulas viesu ģimene, bet, diemžēl, tā jaka bija nedaudz par īsu un ciešu, un es to biju uzvilcis tikai 2x mūžā, tāpēc atdevu kumpalās. Nebūtu loģiski turēt skapī līdz mūža beigām, tas tomēr ir apģērbs.
No tā, kas ir palicis no tā vai jebkura cita ceļojuma, neko īsti par “most prized” nevaru nosaukt. Ledusskapja magnētiņi un breloki IMO neskaitās.

Teorētiski varētu paceļot hitchhiking stilā, nekas to neaizliedz, vnk tas var baigi ievilkties un izvērsties bēdīgi, tāpēc diez ko negribu mēģināt.
Starpvalstu hiking ar nakšņošanu teltīs arī varētu būt variants, bet arī krietni par šerpu, tur daudz jāplāno, negribās nakšņot random nekurienē.

Kabatas lakatiņi, zobu birste un zobu pasta.

Redzēta, 10/10, baigi feina filma!

2 Likes

Japāna.

  • Japāna - kultūra, ēdiens.
  • Vēl kādi austrumi - Taizeme vai Vjetnama. Gribu custom tailored uzvalku no vjetnamiešu drēbniekiem.
  • Ķīna - gribu redzēt tās distopiskās high tech pilsētas un to vienu pilsētu ar megabūvēm, kas neizskatās īsta, bet reāli eksistē.

Uhh, maybe sen senos laikos pamatskolā, kad braucām ar folkloras kopu uz Prāgu dziedāt un dejot pilsētas mēram & co. Memorabli, jo tik tālu nekad vēl iepriekš nebiju bijis un pasaule palika daudz plašāka man kā mazpilsētniekam orģināli.

Man bija jāved onka mērs aiz rokas lol, neko daudz vairāk gan neatceros. Dejojām uz bruģa, pa ceļam mēģinājām komunicēt angliski laikos, kad angļu valoda nemaz nebija tik ierasta un universāla lieta. Internets man vēl nebija, bet labi zināju angļu valodu no Morrowind spēlēšanas + vārdnīcas.

Atziņas grūti noformulēt šobrīd, fiziski ir daudz kas vests. Kristāla zvaniņš vecmammai, kristāla vāze mātei, Eurogamer Expo swag bags ar random lootu, tostarp OnLive konsoli par brīvu, kas tā arī nekļuva lietojama LV, un random t-krekli, ko velkāju pa mājām. Man tagad mugurā ir Maniaplanet krekls - kaut kas ar Trackmania saistīts, kas man absolūti neinteresē, bet bija par brīvu so who cares.

Uhh, maybe auduma maisiņš ar Devcom logo virsū. It’s my favorite, also the only one I have.

Būtu interesanti kādā vilciena tūrē aizdoties pa Eiropu. Bet nu vienmēr jau ir kādi limiti, laika vai naudas. Parasti ja ir viens, tad nav otrs.

Laptops darbam on the go un info meklēšanai uz vietas kādā coffee shoppā, dienišķās ripas, dezodorants, extra zeķes, skaņu izolējošās ausis, planšete, lai ir ko ļotenē darīt,

1 Like
  • Kur tu vēlētos aizceļot tuvāko 2-3 gadu laikā?
    Skotija vai Serbija. Skotijā gribas ieiet īstā Britu bārā un Serbijā čoms dzīvo - beidzot jāapciemo :D

  • Kuras trīs valstis ir tavā bucket-list un kāpēc?
    Japāna - you know why :D
    ASV - pilnīgi cita dimensija, uz kuru gribas aizbraukt
    Argentīna - Eiropa Dienvidamerikā? Sounds so cool!

  • Kurš ceļojums ir iespiedis atmiņā visvairāk (kāds kuriozs moments varbūt)? Ar kādām asociācijām/sajūtām tu to atceries?
    Budapešta. Burvīga arhitektūra, mega piedzīvojumi un es tagad drīkstu teikt, ka man besī Indieši ar ne-rasistiku zemtekstu…jo ar viņiem dzīvoju vienā dzīvoklī nedēļu…nevienam to nenovēlu😬

  • Ko tu paņēmi (vai nu fiziski vai tādu kā atziņu) no ceļojuma?
    Kad esi citā valstī - tu šo valsti iepazīsi tikai satiekot tās valsts iedzīvotājus. Ja es neesmu satikusi vietējo valstī, ko apciemoju - ceļojums ir bijis bezjēdzīgs.

  • Kas ir tava “most-prized possession”?
    Lavas akmeņi no Teides vulkāna :heart_eyes:

  • Vai tu esi reiz gribējis ceļot kā citādāk (vai izmēģināt) , bet kaut kas to aizliedza?
    Vēlos dzīvot kojās vai hostelī ar lokālajiem iedzīvotājiem. Kāpēc nevaru - no moņej, no hoņej.

  • Kas vienmēr būs tavā ceļasomā (ja neskaitām naudu, maku, pasi, telefonu)?
    Ibumetins, oglīte, espumizans un plāksteri. Es esmu gatava pat aizmirst telefonu mājās…bet ja somā nav šīs 4 lietas…hell naa, abort mission.

2 Likes

9 posts were split to a new topic: Rail Baltica - būt vai nebūt, tāds ir jautājums

Dēļ pašreizējās dzīves situācijas tiik tālu nākotni absolūti negribu plānot, bet jadzīve neiespers pa kājstarsi ar atskabargainu zābaku ar ātrumu 100 km/h tad…

Īslande. Ideāla vieta dabu mīlošam introvertam ņemot
Polija. Gribas tās sāls raktuves apskatīt
Varbūt itālija un spānija, bet tas ar nosacījumu ka tas būtu komandējums ietvaros kur visus tēriņus apmaksās darbs. Tīri interese
kā dzīvo cilvēki zemēs kur saulaina diena nav reta paradība

Kanāda. Kipa amerika bet drošāka un pieklājīgāka( un mazāk iespēja tikt sašautam).
Nīderlande. Tāda ļoti hipsterīga vieta izskatās
Šveice. Jo tas ka varētu atļauties tur uz nedēļu
paviesoties nozīmē ka būšu liels un bagāts vīrs XD

Nav tādu. Praktiski neesmu bijis ārpus lv, un visas reizes tiku ganīts kā suns pavadiņā. Cerams ka atvaļinājuma trips liksies interesants( un ka varēšu izdabūt darbu ārā no sistēmas)

See the previous answer. Nē nu no konferences par urbāno zaļināšanu daudz paņēmu līdzi bet tas īsti nav saistīts ar valsti kura bijām

Pats sev neko nenopirku, tikai suvenīrus citiem XD

Ceļot kopā ar otro pusīti. Traucē tas ka nav otrās pusītes XD. Protams, privātā lidmašīnā, dzerot šampanieti baltā uzvalkā un nakšņot penthouse nummurā ar skatu no augšas uz pilsētu ar būtu diezgan forši

Kā es secināju…viss ko lidosta laiž cauri. Zāles, plāksteri, pietieksmi daudz drēbes lai izdvīvotu pat ja katru dienu man uzgāztu krāsu virsū

1 Like

Kinda piekrītu, bet vienlaikus nepiekrītu. Jā ēst maķītī un darīt tieši to pašu ko vari darīt te pat ir muļķīgi. Bet nu īsa ceļojumā tu tāpat valsti neiepazīsi, tāpēc arī iet uz muzejiem vai mākslas galerijām nav tik slikti. Bet nu tas ir ļoti atkarīgs no cilvēka, ja es esmu svešā vidē, man vajag vismaz kaut ko kas man ir pazīstams - vienpatību. Socializēties es varu šeit kur apkārtēja vide jau ir pazīstama. Nepierastas darbības nepierastā vidē, tas jau sāk anxiety dzīt virsū

Ar vilcienu varētu būt ļoti forši! Tur arī piekritīšu. Zinu, ka ir iespēja izbraukt caur Ķīnai ar vilcienu arī, cik noprotu. Bet, kad būs Rail Baltic, tad varēs cauri visai Eiropai izlaist.

1 Like

Paldies par pašreizējām atbildēm - ļoti interesanti lasīt par piedzīvoto un sapņiem.

Braukt tieši vētrās? Kā bija - vai centies izbraukāt no viena gala līdz otram vai paliki kādā konkrētā reģionā?

Vai paliki tur kā students? Cik ilgi sanāca tur būt?

Haha - vai vari pastāstīt vairāk, kas notika?

Oo - Tev sanāca pārvest akmeņus pāri? Neviens neko nepārbaudīja?

Ceļošana kopā ar kādu stipri atšķirās nekā tad, ja esi viens (skaidra lieta :smiley: ). Tur, protams, ir jāskatās vai abi ir uz viena viļņa - vai var būt spontānais ceļojums vai tomēr ir jāizplāno ceļojums jau iepriekš (vai arī var būt pa pusei spontāns un pa pusei izplānots).

Tur bija čupa ar nepieklājības pazīmēm:

  • Visu laiku runāja savā valodā. Mēs esam atbraukušas ciemos, attiecīgi, būtu pieklājīgi, ja vismaz kaut cik tiek runāts angliski, savādāk visu laiku bija sajūta, ka mūs aprunā…
  • 24/7 skan Indiešu mūzika
  • 24/7 smird pēc karija
  • pirmais jautājums katru rītu no visiem čaļiem bija “Vai vēlies pārgulēt?”
  • Bija pilnīgi vienalga, vai tu ēd vai neēd spicy food. Ēdiens bija vienmēr ass, attiecīgi, mirsti badā vai ej ēst ārā.

Vienvārd sakot, vibe bija tāds, ka viņu Indiešu čoms (kas tajā brīdī bija kopā ar manu draudzeni jau 2 gadu) ir atvilcis 2 slāvu prostitūtas, un viņas tad te pa nedēļu pavazāsies.

Gan jau jautājums ir “Varbūt tie bija kādi neaudzināti ļaudis, kas ir aizbēguši no savas valsts?”
Nope. Viens čalis bija strādājis Netflix par scenogrāfu, otram bija doktorāts, trešais bija IT menedžeris.

Piedodiet, šie ļaudis nav priekš manis un ir pilnīgi nekulturāli un nepieklājīgi.

Par akmeņiem - ieliec nododamajā bagāžā un gg :grimacing::grin:

Jāsaka, ka lai arī es pieņemu visus cilvēkus un tautības, tieši šādiem izteicieniem, man ir uzmeties sava veida riebums. Man pazīstamajai, kura vakarā gāja mājās, reiz divi indieši pajautāja “Cik tu maksā?”. Grūti saprast, liekas dažreiz, ka gluži kā cilvēkus vispār nav redzējuši. Bet, esmu dzirdējis, ka dēļ tā, kā mēs sevi esam pozicionējuši (kā rietumnieki), tad esam “viegli”.

Sapratu, ka ja reiz visi te dalās, būtu tikai pareizi, ja arī es padalītos ar savu pieredzi.

Tāpat kā daudziem citiem šeit, arī man ir Japāna tuvu sirdij. Kādu laiciņu esmu uzsācis procesu, lai tam sagatavotos - no 2023.gada janvāra, Japāna ar Latviju atvēra īpašu vīzu - Working Holiday, kas Tev ļauj strādāt un ceļot pa Japānu veselu gadu (līdz 30 gadiem, ieskaitot). Working Holiday ir ideāls veids kā padzīvot citā valstī un tur arī strādāt (un reāli nopelni dzīvošanai un pat paliek pāri) - tādā veidā esmu bijis arī Kanādā un Jaunzēlandē.

Islande, Japāna un arī gribētu apciemot Nepālu. Dokumentālajās filmās un bildēs, ko esmu redzējis, viņiem ir ļoti skaistas kalnu pilsētiņas - ar krāsainiem karodziņiem un koka ēkām (protams, ne visur, jo diemžēl kā daudzās citās Dienvidāzijas valstīs, netīrība arī ir pamanāma).

Tā būs Jaunzēlande. Tur dzīvoju gadu - biju nopircis Mitsubishi Colt mašīnu (kurā arī gulēju), braukājot pa abām salām un strādājot dažādākos darbus. Tur biju tieši kad sākās COVID haoss (2019.gad septembris līdz 2020.gada septembrim). Ļoti labi atceros vienu - 3 nedēļas sanāca dzīvot pie Amerikāņa hipija no Minesotas, kurš veidoja laivu komūnu uz mazas saliņas. Mani izmitināja uz buru laivas, kurai nosaukums bija “The Messy Pig” (bilde arī laikam kaut kur ir), jo reāli tur viss bija izdemolēts iekšpusē, gulēju ar meksikāņu pončo un lūkoju uz zvaigznēm caur to mazo izlūk eju (kuru var noņemt). Bija arī vētra vienu dienu un baidījos, ka aiziešu pa burbuli, bet viss bija labi. Kanoe arī nebija aizpūsta pa vakaru.

Tāpat kā daudzi jau šeit minēja - to, kā cilvēki dzīvo. Svarīgākais dzīvē - ne jau tas, kas Tev ir pie rokas, bet gan - atmiņas, ko esi ieguvis. Man tie ir satiktie cilvēki un piedzīvotais - ar daudziem es joprojām uzturu kontaktu.

Jaunzēlandes “greenstone”. Polinēziešu kultūrā svarīgs akmens. Vietējie man teica, ka rietumu krastā (saucās West Coast tieši), pludmalēs ir šie akmeņi atrodami (it kā varēja arī rubīnus atrast, bet tos gan neatradu). Vietējiem bija leģenda - šo 'greenstone" tu neatradīsi, ja speciāli to meklēsi. Akmens tevi atradīs, kad to vismazāk gaidīsi. Un tā arī bija… Es meklēju visās pludmalēs - un nekad to neatradu. Kad devos prom no rietumu krasta, es piestāju beidzamajā pludmalē - izlocīt kājas. Staigāju - un jau griezos lai dotos atpakaļ, līdz pēkšņi, es redzu zaļu spīdumu smiltīs… Akmens mani atrada…

Man ir gribējies uzlikt mugursomu un vienkārši doties kurp acis rāda - esmu redzējis filmas un lasījis grāmatas par tādiem piedzīvojumiem (ar daudz kā slikta arī, protams), bet tu sevi konstanti ieliec pilnīgā neziņā. Ik dienas pieredzētais ir kas nebijis.

Medikamenti man būs vienmēr - bet, arī termo veļa, labi pārgājiena zābaki, cepure (kas pasargā kaklu un seju no apdegšanas), binoklis un polaroīda kamera.

3 Likes

Vidusskola. Nedēļu. Comenius projekti visi ir uz nedēļu.

Nu, ja godīgi, tad tas izklausās ĻOTI ticami, ja paskatās kaut vai to pašu tiktoku.

Need moar details (par Kanādu, jo Jaunzēlandi jau aprakstīji)!

Aw hell yeah! Pēc Far Cry 4 vēl jo vairāk :smiley:

2 Likes

Tā ir viena aplikācija, kuru esmu reiz mēģinājis, bet gluži kā cigaretes vai e-cigaretes, neesmu varējis saprast visu ažiotāžu aiz tā :sweat_smile:

Haha, man FC3 ir mīļāks! Bet noteikti - tas iedeva to ideju (un visus nostāstus - par jetijiem, budisma nozīmi, tējas kultūru).

Well, par katru ir daudz ko stāstīt, bet man pašam kaut kā Kanāda līdz galam neaizgāja. Es tur strādāju čūsku un bruņurupuču dabas parkā, kur palīdzēju rūpēties par visiem kustonīšiem un pašu parku. Tur atrados tieši laikā, kad Latvija uzvarēja bronzu. Priekš manis, man priekšstats tika pilnīgā apgāzts par Kanādu. Dārgāka nekā ASV, Vankūverā bija rajons, kas būtībā izlēcis no zombiju filmas (narkomānu rajons, kur cilvēki guļ teltīs, dūrās uz ielām un uz ceļa vidus kratās). Toronto darījās tas pats un nevarēju teikt, ka jutos omulīgi. Katrā provincē bija sava birokrātija, kas deva milzīgas galvassāpes (lielākai daļai Eiropiešu ko satiku) Ir vēl citas nianses un īpatnības, bet visu vienā postā aprakstīt nevar. Es nebiju arī pareizajā “headspace”, kad turp devos, tādēļ mana pieredze tika nedaudz samaitāta. It īpaši arī tad, kad centos paņemt Latvijas darbu līdzi (bija grūti). Bilde ar dinozauriem un mazajiem rupučiem (un lielo “snapper turtle”)



3 Likes

Es nesaprotu to, kāpēc telefonu lietotājiem ir TIK GRŪTI PAGRIEZT TELEFONU HORIZONTĀLI!
Ja mobilā kontenta developeri nebūtu palaiduši to sviestu ar vertical-ONLY content, tad būtu normāli gan telefonistiem, gan datoru lietotājiem, bet vertikāls kontents uz datora ir vnk dogshit. Un tad vēl ir tādi cancer saiti kā instagrams, kuri vispār atsakās taisīt normālu dizainu uz desktopa.

Bet vispār, tiktoka problēma ir tajā, ka ir knapi jebkādi noteikumi, un tie paši tiek konstanti pārkāpti, un jebkurai masīvai platformai, sakarā ar to, ka platformā ir tik nenormāli daudz lietotāju, nav iespējams normālā laika posmā pareizi noreaģēt uz sūdīgu saturu un to brīdināt/nobloķēt/izdzēst. Barrier of entry ir nekāds, jebkurš visstulbākais, toksiskākais cilvēks pasaulē var sākt postot vismežonīgāko saturu, un ir diezgan liela varbūtība, ka vismaz kādu laiku tas saturs griezīsies tajā platformā. Un, kad admini noreaģēs (ja vispār), tad jau būs par vēlu, the damage to society is done. Un diemžēl prakse pierādījusi, ka tāds tādu atrod - cilvēki, kuri rada tādu stulbu/toksisku saturu, samērā ātri atrod sekotājus, un vēl bēdīgāk ir tas, ka tādu ir vairāk, nekā izglītojošam saturam.

Nu un, protams, pilns tiktoks ar cilvēkiem, kas posto nenormāli garlaicīgu ikdienu, kura praktiski nevienu neinteresē. Bet turpina postot, jo tas ir super viegli, un kkāds viens vai divi draugi/radinieki šad tad ielaiko, vai varbūt kāds ārzemnieks, kas kko sev neparastu saredz.

1 Like
  • Kur tu vēlētos aizceļot tuvāko 2-3 gadu laikā?
    Vjetnama, Japāna, Madeira

  • Kuras trīs valstis ir tavā bucket-list un kāpēc?
    Vjetnama, Japāna, Kanāda - visas manuprāt ir rich ar nature, unique culture or both

  • Kurš ceļojums ir iespiedis atmiņā visvairāk (kāds kuriozs moments varbūt)? Ar kādām asociācijām/sajūtām tu to atceries?
    Laikam Izraēla, kad es nemācēju pareizi reģistrēt tramvaja biļeti, iekāpa kontrole, uzlika man sodu, jo biļete ir, bet nav reģistrēta. Tad kad saņēmu savu soda kvīti - tur bija nevis man uzrakstīta, bet Latvijai ;DD proti čalis speciāli nepareizi sarakstīja soda kvīti, lai es to nevarētu apmaksāt. (tur bija ne tikai nepareizs mans vārds uzvārds, bet arī pases dati nepareizi aka he did it on purpose). ;D
    also tajā pašā ceļojumā pazaudēju bagāžu (kāds bija izņēmis somu no autobusa apakšas un aizmirsis to ielikt apakaļ), tā tur ceļa malā stāvēja, kamēr kāds izsauca policiju, bagāžu savāca, es policijas iecirknī jau gatava rakstīt iesniegumu, kad šamējie tādi “paga, kādā krāsā bagāža?” long story short - bagāžu dabūju ;D

  • Ko tu paņēmi (vai nu fiziski vai tādu kā atziņu) no ceļojuma?
    To, ka vajag vēl ceļot - baigi izmaina domāšanu par sabiedrībām, cilvēkiem, kultūrām utt.

  • Kas ir tava “most-prized possession”?
    caureja ;DD ok ok, jk, tā jau no katra ceļojuma ir kaut kas, kas liek priecāties un atcerēties to.

  • Vai tu esi reiz gribējis ceļot kā citādāk (vai izmēģināt) , bet kaut kas to aizliedza?
    gribētos pamēģināt uz kruīza pa Klusā okeāna salām - parasti pensionāri tā brauc - es gribētu arī.
    vai arī ar jahtu apceļot pasauli.

  • Kas vienmēr būs tavā ceļasomā (ja neskaitām naudu, maku, pasi, telefonu)?
    tīras biksīt’s un zeķes ;DD

4 Likes

Nu tad beidzot apņēmos izlasīt visu garo penteri kas te saplauka, un te ir mani 2¢ kā kvalificētam mājsēdim

Nekur tālāk par Baltijas valstīm

Ja obligāti jāizvēlās valstis tad:
Dabai troļļu zeme: ziemeļu Norvēģija (fjordi)
Arhitektrūrai: Nīderlande
Ēdienam: Beļģija

Mākslas skolas trips Saaremā salās. Mans sociālais peak brīdis. Kuriozs sekojošs ka šupojamos galdos kāds salauza potīti (nākamreiz braucot eņģes galdiem aizskrūvētas) un pirmspēdējā naktī nometnē kaut kāds dzērājs ieblandījās.

Nē, galvenokārt dzīvoju brīdī, un suvenīrus nepērku/nelasu.

N/A, refer to previous answer.

Iespēju daudz, vēlēšanās dažādot pārvietošanos ārpus komerciālā tūrisma autobusā vai privātā auto šķiet pārāk sarežģīta. Vienīgais reizi dzīvē varētu izlaist ar lidmašīnu pieredzei.

Pamata medikamenti, universālais plāksteris, pončo, un lakats. Varbūt arī makgaiverene pēkšņai apavu vai apģērba lāpīšanai.

1 Like

nav tik traki. kā teica kolēģe - zemāk par zemi tāpat nenokritīs XD