Kur mācīties - vidusskola pret tehnikumu

Ja vēl nezini nozari ar kuru vēlies saistīt nākotni, ieteiktu palikt vidusskolā.

2 Likes

Un, ja es zinu ar kādu nozari saistīt nākotni?

Ja droši zini, tad ej uz attiecīgo profeni. :grin:

Bet par to jau te tika runāts un secināts, ka profene nav tas labākais variants :smiley:

Ja konkrēti zini uz ko vēlies tiekties - imo ir labāk. Vidusskolās ir pārāk daudz liekas un nevajadzīgas lietas, es veiksmīgi profenē izbēgu no visiem vidusskolas mēsliem un pabeidzu vidusskolu 2 gadu laikā, diemžēl, tagad vairs tas nebūs iespējams. :grin: Ja mani interesētu tas, ko esmu izmācijies - būtu daudz labāk turpināt mācīties šo nozari RTU (vai kādā citā skolā) salīdzinot ar prastiem vidusskolēniem.

1 Like

Cik zinu, tad profeni beigušajiem ir grūtības doties mācīties tālāk uz augstāko izglītību

Atkarīgs no tā kā tu pats mācies un ko mācies. Kā jau teicu - manā gadījumā man RTU būtu vieglāka dzīve salīdzinot ar tiem, kas nāktu no vidusskolas. :grin:

2 Likes

Interesanti zināt kāpēc Tu tā domā?
Esmu veiksmīgi pabeigusi tehnikumu un mācos augstskolā. Un tas viss bez jebkādām grūtībām. Es savulaik pēc 9.klases izdomāju iet uz teķi un nenožēloju,jo:

  1. Bija pieejamas kojas (vēlējos tikt prom no vecākiem un vidusskola šādas iespējas man nesniedza)
  2. Tagad ir ļoti labas stipendijas. (Nu vismaz priekš manis 120 eur. haļavā bija diezgan laba motivācija)
  3. Studēt aizgāju ko līdzīgu tam,ko mācijos teķī un tagad arī zinu daudz vairāk par pamatiem,tāpēc tagad mācīties ir viennozīmīgi vieglāk.
  4. Arī praksi var atrast,kur Tev maksā vai arī atrast praksi uz kuru Tev nebūs jāiet un varēsi pusgadu neko nedarīt. :joy::thinking:
  5. Uzskatu,ka ja Tu zini nozari ar kuru vēlies saistīt savu dzīvi,tad labāk to ir izmēģināt teķī, kamēr mācības ir bezmaksas.

Vienīgais mīnuss - jāmācas ir četri gadi,nevis trīs

3 Likes

Ko?

Man pēc teķa ir visvieglāk Universitātē jo lielāko daļu jau zinu un tik jaunas lietas nāk klāt un man nav jamācās pamati

1 Like

Kādā brīnumskolā tu mācījies? Man 50 eur jau bija laime :sweat_smile:

Bet piekritīšu pārējiem, ka labāk iet vidusskolā ar novirzienu, ja tev jau ir skaidrs, kādu profesiju gribi iegūt. Manā gadījumā ļoti palīdzēja tas, ka biju visu vajadzīgo mācījusies iepriekš.

Kā tas stipendijas darbojas un priekškam to vajag tehnikumā? Vidējā izglītība ir bez maksas vai ne?

Teķos maksā tev pa mācīšanos, jo labāka vidējā adzīme jo lielāka stīpa

Vai ne… 50 bija laime, bet pēdējo gadu dzīvoju ar 10. :grin:

1 Like

Tu par teķiem neko nezini? :grin: Es saku, tā ir daudz labāka vieta par vidusskolām, ja interesē tas, ko mācies. :smiley:

1 Like

10 vai tad nav ja ir nesekmīgs? :joy:

Buļļu izkārnījumi! Jā profenēs pasniedzēji vēl mēdz tev skraidīt pakaļ, ja neesi teiksim kaut ko izpildījis, kas krasi atsķiras no pasniedzēju uzvedības augstakajā - tur viņi nāks pretī, ja pats nāks. Tas viens no aspekties, kāpēc daudzi nevelk.

Taču piemēram, man TSI pirmajā kursā par to, ka biju profenē pirmajam un otrajam semestrim tika dota ļoti neslikta atlaide mācību maksai. Cik zinu, daudzas citas iestādes to pašu praktizē.

Un mūsdienās principā vidsusskola, pati pa sevīm ir absolūti nevajadzīga lieta, ja vien tev nav ko darīt un vēlies pakaļu deldēt. Profskolu nobeidzot, tu vismaz, ja kas vari jau sekmīgāk darbā iekārtoties, kā nekā papīrs vismaz kāds būs - jā darba devēji joprojām grozīs degunu, ka lūk pieredzes neesot un uzredzi, taču salīdzinājumā ar parastajiem, lielāka iespēja. Tākā obligāti iesaku profskolu ņemt .

Lai gan izejot no manas pieredzes - mēbēļu galdnieks, un transporta un biznesa loģistika - teorijā šos abus i var saistīt… bet nesūdzos, galdnieka zināšanas ne reizi ir noderējušas ikdienas dzīvē, lai gan professionāli neizmantoju un esmu jau aizmirsis procentus 95.

P.S. Izstāde pati pa sevīm vairak spēj samulsināt, galvenokārt dēļ nenormālās infromācijas plūsmas, jo pirmkārt, esošie stendi ir tās augstskolas kuras spēj labu piķi iemaksāt un kā fakts, parasti tās ir zvizdec cik dārgas. Jo dārgi nenozīmē bieži vien kvalatatīvi + ne visus jautājumus, specifiskākus, sanāks izvilināt no pārstāvjiem - kā nekā jāprezentē gaišajā skatā. Tāpēc daudzi fakti, var uzpeldēt jau krietni vēlāk.
Protams, to var konbinēt un ķert atvērto durvju dienas - bilde skaidrāka būs pēctam.

Tās tīri manas domas

1 Like

Ja nemaldos,tad maximālais,ko varēja dabūt bija 150 eur. Laikam 120 eur par vidējo atzīmi 9+ un vēl piemaksāja pa dešukam par aktivitātēm skolā. Protams tas nebija visus gadus,jo ja nemaldos,tad pirmajos divos kursos man eiropas stipendija bija 28 eur. :joy: Bet pēdējo gadu/pusotru stipendiju lielums krasi pieauga.

1 Like

tieši tas pats bija man savulaik… opp nē… bija man kādi 35lati arī bija eiropas… tad vismaz kaut kas iz uzlabojies.

Rck? Lai dotos uz rck ir jāmāk zīmēt un jābūt arī talantam (vismaz uz 67%)

Edit: uhhh nē, es sajaucu xD

Vienkārši prikola pēc pasmējos pagājušā gadā.
Nemāku zīmēt un nav talanta. Mazliet pamocijos ar zīmēšanu, bet nekas traks. Tagad jau 4. kursa kvalifikācijas prakse, tātad arī bez zīmēšanas iemaņām un talanta esmu tālu ticis. :grin:

1 Like