Kur iegūt vidējo izglītību Rīgā? (Ar IT novirzienu)

Zinu, ka šis varbūt neatbilst forumam, bet man liekas, ka šeit ir diezgan daudz cilvēku, kas devās pa IT ceļu. Tātad doma man ir tāda, ka gribās kļūt par programmētāju, bet svārstos starp ģimnāziju un tehnikumu. Kur gājā jūs un kāpēc? Kāda bija jūsu pieredze?

Es ņemtu ģimnāziju, jo tev tā pat pēc tam vajadzēs augstāko izglītību.

Domā, ka pēc tehnikuma nevar tikt augstskolā? Cik zinu, tad no tehnikuma cilvēkus ņem jau uz otro kursu…

1 Like

Nezinu kur tu esi guvis info, ka ņem uz 2tro kursu, jo tā īsti nenotiek. (lai gan pati arī esmu ko tādu dzirdējusi, bet real life materiālu nav gadījies sastapt) Pēc tehnikuma ir vieglāk un mēdz pieļaut, ka atsevišķos priekšmetos nav jākārto eksāmeni (ja tie ir kārtoti tehnikumā)
Varbūt, ja @Archy būs mīļš, vari mēģināt uzjautāt viņam par tehnikumu

2 Likes

Un protams, labāk ir iet uz ģimnāziju, ja tur no IT ko jēdzīgu pasniedz

1 Like

Skatos, ka @nyanmarou un @Menestrels ir diezgan skeptiski noskaņoti pret tehnikumu… Tad jau izskatās, ka tik @Archy arī varēs pateikt ko labu par to

Es neesmu skeptiski noskaņota, es pati tādā mācos. :joy: es vairāk domāju par statusu kā tādu. Vienmēr ģimnāzijas vārds ir bijis pārāks par jebko citu

Nu vienkārši es domāju par tehnikumu, jo tur jau izmācies uz profesiju, ar ko jau vari pelnīt naudu. A ģimnāzijā iet tomēr kautkā arī negribās, jo ja jau ir iespēja uz profesiju mācīties, kas arī atvieglotu mācības augstskolā…

1 Like

Ģimnāzija > tehnikums (saku kā tehnikuma IT absolvents). Stabilāks ieguldījums, imo. Teķim vienīgais + ir profesija, bet tik un tā vēl papildus jāmācās, lai reāli tevi kaut kur pieņemtu darbā :^(

1 Like

Es domāju, ka tu šeit atbildēji uz savu jautājumu. Skaties ko mācības piedāvā, neesmu daudz dzirdējusi par IT jomu tīri vidusskolā

Tieši tā dēļ arī jautāju

Veel nesen runaaju ar vienu pazinju, kursh pashmaaciibas celjaa apguva vairaak no IT nekaa studeejot RTK. Jebkuraa gadiijumaa tev skolaa maaciis peec novecojushaam metodeem, kuraam muusdienaas pielietojums ir tuvs nullei.

1 Like

Nu programmeeshana ir tas priekshmets kuru pasham jaamaacaas

1 Like

Kur pats mācījies?

Tik pats veel nevaru kaut kaa piekerties saakt.

1 Like

Biju šo skatījies, tur pa maksu. Es sākumā izgāju cauri kursiem, ko nopumpēju torrentos un tad vienkārši sāku darboties tālāk, nu bet jautājums ir ne par to, bet kur gan labāk iet :smiley:

Tehnikumu kā tādu, or specifisku tehnikumu?

Pieņemsim, ka RVT

Mums ar @Archy sāpīga tēma :joy::joy:

Kāpēc??