Kur iegūt vidējo izglītību Rīgā? (Ar IT novirzienu)

Nezinu kā ir ar @nyanmarou profesiju, bet programmēšanu tur ļoti sūdīgi iemācija.
Stundu sarakstā bija apmēram 15% profesionālās stundas, un 85% neprofesionālās.
Četru gadu laikā iemācījos kā matemātiski aprēķināt vienādojumus iekš pascal, Delphi un C++.
Pildot savu kvalifikācijas darbu es vienas nedēļas laikā iemācijos, nepārspīlējot, 3 reizes vairāk nekā 4 gadu laikā tehnikumā.
Mājasdarbus tur bieži vien uzdeva ar tēmām, kas iepriekš nav mācītas, un tad bola acis un paaugstina balsi kad tu uzdod jautājumu saistībā ar tēmu.
Tur ir arī viens tāds… ļoti interesants skolotājs, kurš manu kursu izbesija pietiekami, lai mēs par viņu sāktu sūdzības.lv rakstīt huiņu, kas noveda līdz tam, ka pie mums nāca policija, un man katram nācās rakstīt dokumentu saistībā ar visu to padarīšanu.
Tas tā, īsumā. Man par RVT ir vairāk slikta ko teikt nekā laba. Bet tas bija manā profesijā. Esmu dzirdējis arī daudz laba par tehnikumu, bet es saku no savas pieredzes.

3 Likes

Izklausās kā viens liels šausmu stāsts, ar manu profesiju ir līdzīgi. :sweat_smile: varu nomierināt un teikt, ka tagad programmas tiek pamainītas (vismaz manai profesijai tagad ir diezgan awesome), nezinu kā datoriķiem, bet man liekas, ka gandrīz visas nodaļas tiek mainītas

1 Like

Njam… dzirdu tik sliktu par tehnikumu ;-;

Dari tā, kā pašam gribās, neatkarīgi no tā vai tehnikums vai jebkāda cita iestāde. Mazums, varbūt tev pavadītais laiks tehnikumā būtu labs. Jebkurā iestādē būs problēmas, un padomā pats - vai esi no kāda dzirdējis tikai to labāko par kādu skolu? Diez vai. :joy:

Nu bet es jautāju, lai uzklausītu citu cilvēku viedokli :smiley:

Es īsti nezinu vai šis īsti der, bet mans brālēns it kā mācījās RTK (Rīgas Tehniskā Koledža) , pirms pāris gadiem. Beigās tā arī nekā diži neiemācījās. It kā beigās tur sanāk, ka pašam baigi daudz nācās vairāk mācīties nekā tur iemāca, bet cik atceros minēja, ka šo to māca, bet pats dators un detaļas nemaz netika rādītas, tik laikam pēdējā gadā un arī pie beigām, un vairāki laikam izkrita eksāmenos vai kaut kā tā. Un arī matemātikas pasniedzējs laikam, ja pareizi atceros, daudzreiz vai pat vairāk nekā daudzreiz laikam mācīja matemātiku krieviski ;d Beigās pilnīgi bezjēdzīgi izniekots viņa un vēl vairāku studentu laiks bijis.

Jebkuraa skolaa tev maaciis tikai virspuseejaa liimenii, jo pie mums nav izpratnes par materiaala atjaunoshanu. Viss tiek maaciits veel peec 10-20 gadu vecaam metodeem. Labaak apguut privaati. Tas buus par maksu, bet vismaz kaut ko iemaaciisies.

1 Like

Nu, bet palasot šeit cilvēku stāstus, šķiet, ka tomēr labāk būtu tad iet uz ģimnāziju…

Pa lielam dari, ko gribi. Bet nu kaut kaa shaubos, ka gimnaazijaa tev dizhi vairaak kaut ko iemaaciis kaa kaut kaadaa tekii.

2 Likes

RTk vai arī RVT vari mēģināt arī rtu vidusskolu tad tev ir garantija Universitātei. neņem parasto vidusskolu pilnīga 3 gadu izniekošana, teķī tu mācīsies papildus gadu toties tev būs jau spec diploms jau vēlamajā virzienā un universitātē tev būs daudzas reizes vieglāk!

Es esmu jau ar diplomu elektronikā un pabeidzis Rīgas tehniskās koledžas prof viduskolu, man ir tikai labas lietas sakāmas pa tehnikumiem. parastās vidusskolas ir pilnīgas miskastes, klausīsi Menīti tālu dzīve netiksi tici man!

Šobrīd esmu rv1ģ datorikas klasē, varu teikt tikai to labāko. Varbūt tās programmēšanas ir tikai divas stundas nedēļā, bet skolotāja ir ļoti laba, piemeklē uzdevumus piemēroti cilvēka līmenim (tas ir, cilvēkiem ar priekšzināšanām nav jāgarlaikojas starp noobiem, kaut ko jaunu mācās visi), taču ir vēl ārpusstundu aktivitātes kā robotika un programmēšanas klubiņš, par kuriem es arī esmu dzirdējusi tikai to labāko. Turklāt, ja tev arī izdodas tikt šeit, skolas vārds ir visai spēcīga lieta (un mācības nemaz nav tik sarežģītas, pat otrādi, ir jautri).
Protams, es varu teikt šo tikai balstoties uz personīgo pieredzi, ar tehnikumiem īpaši saskārusies neesmu, nezinu, kā tur ir. Varu piebilst tikai to, ka, klausoties manu skolasbiedru runās, iekļūt izv ir sarežģīti.

Izteikšos plašāk. Ja tavs dzīves mērķis ir programmēšana, tevi interesē ātrākais ceļš kā iegūt augstāko izglītību, jo šis ir augstākās izglītības arods. Tādēļ ģimnāzija, jo tā aizņems 3 gadus.

Ar tehnikumu lieta tāda, ka tu ieguldīsi vienu gadu savas dzīves papīrīša iegūšanu, kuru tu pēc kādiem 2-3 gadiem aizstāsi ar jau augstākās izglītības papīrīti. Tajā brīdī tehnikuma papīrītis kļūs bezvērtīgs. Pirmajos augstskolas kursos tu diez vai gribēsi strādāt, pat, ja ļoti sagribās, tu vari izmantot faktu,ka tu apgūsti augstāko izglītību.
Ja tu gribi pabeigt videni un kādu gadu vai vairāk strādāt, cita runa, ej uz tehnikumu. Būs vieglāk iekārtoties darbā.

Ja es ietu uz tehnikumu, es izmācītos par kādu metinātāju vai elektroniķi ne programmētāju, lai dažādotu izglītību un nekas nepārklātos. Rezerves profesija, ja augstākā izglītība aiziet par pieskari.
Ideja atrast pašu pieprasītāko profesiju tehnikumu piedāvājumā un apgūt to nav slikta, ja tu to negrasies tā pat apgūt tālāk.

Noplukušā videnē ar mūzikas noslieci.

1 Like

Es tagad eju uz kursiem matemātikā un angļu valodā uz šo ģimnāziju, bet visticamāk, ka tur netikšu, tāpēc skatos citus variantus… 2. ģimnāzija ir tāda mistika vien priekš manīm, jo neko daudz par šamo neesmu dzirdējis un starp rv3ģ un tehnikumu vairāk jau velk mani uz tehnikumu

Šis ir diezgan spēcīgi un pārliecinoši teikts, tagad mani vairāk piesaista ģimnāzija :D

Tas nav akmenī cirsts. Tikt iekšā nav nemaz tik grūti, ja tev strādā loģika un tu saproti pamatskolas vielu. Nekā cita tur īsti nav. Mani klasesbiedri man ir teikuši, ka paši kursi brīžiem bija sarežģītāki nekā iestājeksāmeni. Es gatavojos vienkārši risinot iepriekšējo gadu iestājeksāmenus. Baigi spiež uz vienādojumiem un laika, ceļa, ātruma sakarību uzdevemiem. Tas tā, hint, hint, ja vēl pats neesi pamanījis.
2. ģimnāzija ir laba vieta. Vismaz cilvēku un atmosfēras ziņā tur ir labāk nekā 3., tur baigi spiež uz konkurences garu, utt. Tā nu, pilnībā saprotu tavu tehnikuma izvēli starp šiem diviem. Par pārējo tehnikumu ziņā es piebiedrojos Menestrelam.

Vienkārši rv1ģ tiek tikai elite man šķiet :smiley: Pagaidām kursi nav nemaz tik sarežģīti, saka, ka viss ekšns sāksies tik no nākamā semestra

Es pārbaudīju, viņi neasiņo ar zaļām asinīm, tātad nav ķirzakas.

2 Likes

Nop, netici tam, Ko saka. protams, rv1ģ visi vietējie krutie cenšas iebāzt savus bērnus, bet: a) viņiem tas ne vienmēr izdodas; b) tur mierīgi tiek arī citi cilvēki. Kā es. Vai lielākā daļa manu klasesbiedru. Tie populārākie (fizika, ķīmija) novirzieni ir tie neeeedaudz snobiskākie, bet arī tur lielākā daļa ir cilvēki, kuriem vienkārši patīk tās lietas (mums skolotāju dienā divpadsmitie stāstīja foršas lietas par cianītu un sprāgstvielām :smiley:)

Kāda tev bija atzīme eksāmenā???