Kādēļ ņemt hipotēku un vai kredīti ir slikti?

Kredīti nav slikta lieta, un Latvija tagad diezgan cenšās hipoteku padarīt kā normālu lietu, nevis kā privilēģiju.

Tgd lemj par likumu 30% no procentiem kompensēt.

Tad ir Altum programma, kas dod iespēju 5% no pirmās iemaksas tikai maksāt.

Un atceraties, ka naudas vērtība krīt, un tavi iekrātie 30 000 nākamgad būs tikai 25 000 worth. Nav jēga krāt dēļ milzīgās inflācijas un algu nepalielināšanas. Tā tu krāsi dzīvoklim līdz sirmam vecumam.

2 Likes

Nu neez, kā man māte bērnībā teica - kredīts ir pirmais solis lai tu kļūtu par bomzi kas dzīvo Rīgas tuneļos

Pat ja tas ir parspīlējuma, tas manī aizķērās un es izvairos no kredītiem cik vien iespējams.

Ideja par privārīpašumu man vsp liekas kā zinātniskā fantastika, noteikti ne par pašreizējo algu

1 Like

Jo lielāka pirmā iemaksa, jo labāk, ja tu iemaksā maksimāli maz, tad tev pēc tam būs lielāki procenti.

4 Likes

Manai ģimenei un man ir bijuši čupām hipotēkas un līzingu - tā tikām pie krutām mašīnām, māju laukos un dzīvokli Baronā un Vecrīgā.

Hipotēka tev ļauj investēt nākotnē jau TAGAD. Tev nav jākrāj, lai piepildītu savus sapņus par turīgu portfolio un labiem vecumdienas ienākumiem :star_struck:

Kredītiem slikti tas, ka daudzi pārvērtē savas atmaksāšanas spējas. Viņi paņem daudz lielāku kredītu nekā būtu loģiski ņemt ar konkrētu darba algu. Skatoties dzīvokļu sludinājumus tu negribēsi pirkt 30k€ dzīvokli nedaudz šaubīgā , tomēr, lietojamā stāvoklī, bet skatīsies uz >50k€ dzīvokli, jo banka taču tādam arī dod kredītu.

Ja to visu var normālā laika periodā atmaksāt, tad ir forši. Problēma ka daudzi paņem dārgu BMW, Mercedes vai Porsche un pēc tam skaita santīmus lai varētu tās atmaksāt

1 Like

Ar kredītiem ir tikai viena problēma - tie piespiež tevi uzturēt pastāvīgus ienākumus. Man tas neder, jo es starp darbiem ņemu ilgus pārtraukumus. Pirms šī darba man bija 9 mēneši chilla, pirms iepriekšējā tāpat. Man tas ir vajadzīgs, jo daudz stresa darbā, un ar 2 nedēļu atvaļinājumu ir DAUDZ par maz.

Tad šeit pierādas fakts, ka par kredītiem slikti izsakas cilvēki, kas nemāk plānot izmaksas, nezin kā strādā sistēma un ir bail no atbildības…vai arī vienkārši ienīst banku sistēma (kura nav godīga, un es pilnīgi piekrītu).

Tomēr, tu esi maziņš civiliedzīvotājs, un dzīvot kruti gribas šodien. Attiecīgi, mācies, runājies, izpēti un mācies būt atbildīgs

1 Like

Šis variants, ja godīgi, izklausās kā sapnis. Kā tu to dari? Strādā pie projektiem vai tu katru reizi maini darba vietu?

nu man 5 gadi un gandrīz atmaksāts kredīts un dzīvoklītis tuvu Rīgas centram :D

un mamma vispār unikums - tik ņem mazos kredītus un pērk dzīvokli pēc dzīvokļa ;D bet protams viņa arī ļoti māk gan krāt, gan ātri atdot

also, no mammas krājēja gēniem man resna nulle, bet maksāt rēķinus māku :D tpc savā gadījumā citu variantu kā kredīts un pirkšana neredzu ;D

1 Like

Tagad gan bankas baaigi santīmus pēta, kkādi likumi, cik tur drīkst dot u.tml. Protams ir tur ferratumi utml, kas pa saviem noteikumiem kkā strādā :D

Man bija pretējais, es gribēju graustu un pati atjaunot, jo lētāk un patīk ņemties, bet banka negribēja dot. Dotu lielāku summu, bet jau renovētam dzīvoklim. Bet kkā laikā Swed uztaisīja “Patēriņa kredītu mājoklim” (tgd kkās drusk citādi saucas lkm) un šo problēmu atrisināja

2 Likes

Nu vo, bet es esmu tipiskais latvietis kurs naudu krāj nebaltām dienām

Turklāt ar manu algu varētu tik smieklīgi mazu kredītu paņemt ka tas būtu mazāks kā īre Šur tur. Vai arī es uz kaut kādiem 50 gadiem viņu atmaksātu

Mazums vecumdienā ta kad jutīšu ka gals ir tuvu tad sagrābšos lielos kredītus, visu notērēšu un nolikšu karoti ne sū- neatmaksājot XD

Bērniem paliks.

pēc +/- 75 vairs nedod lielos kredītus :cry: :joy:

1 Like

Visus manus vecumdienu plānus sagrāvi kā kāršu namiņu

Karoč ja nedomā par berniem, vari tā darīt. Un tā diemžel ir kad vertība piem 10000 nokrīt 8000, bet 1000 nokrīt 950.

Kredīti ir finansiāls rīks un visdrīzāk nav priekš visiem. Ja tu esi skaitļojošs cilvēks un tev liekas cipari kopā, jāķer tik ciet. Ja tevi vada emocijas un reklāmas, tad varbūt nevajag, jo ir risks, ka tu nezini savu pirktspēju. xD

Hipotēka varētu būt labākais kredīta veids parastam mirstīgam cilvēkam. Dzīvot tā pat kaut kur vajadzēs un tādā gadījumā tev ir izvēle starp īri vai kredītu. Tu to naudu jau maksā. Atšķirība ir tāda vai tev pēc 10 gadiem būs savs dzīvoklis un kapitāla augums, vai arī tu vēl projām maksāsi katru mēnesi kādam citam.

No mīnusiem, skatoties uz tirgu un īres cenām. Varētu sanākt tā, ka īrējot tu vari dabūt kaut ko labāku pa to pašu cenu nekā maksājot hipotēku, taču tas ir tāds īstermiņa labums. Hipotēka atmaksāsies ilgtermiņā.

Ņem pirmo īpašumu pa pieticīgo, neko glaunu. Ja tu vari atļauties īri, tu vari atļauties hipotēku.

3 Likes

Bet kredītsaistības ir ievērojami grūtāk partraukt kā īri - es tā vismaz pieļauju

Pieņemsim tu maksā hipotekāro pa dzīvokli kur tev besī viss. Nervu bendes ne kaimiņi. Gribi izvākties? Sorry turpini maksāt.

Kā teica Sia Radikal "
Paņem naudas kaudzi kā to dara daudzi
Tu taču redzi tev dod
Atdosi, kad spēsi, cerams, ka nevarēsi
Kuplos parādu koks
Iegūt par bankas naudu tu vari dzīves baudu
Un pat izlikties brīvs
Tomēr ar verga ādu un debitora vārdu
Staigāsi, kamēr tu dzīvs"

2 Likes

Es personīgi tā uz to arī skatos. Vai nu tu atdod naudu kādam citam, vai arī pamazām “ieguldi” savā īpašumā.

Manuprāt atšķirība ir vienkārši smieklīga, ņemot vērā normāla dzīvokļa īres maksu Rīgā (ar īres cenām mazajās pilsētās ir daudz labāka situācija). Bet ja mēs skatāmies uz tiešām laba dzīvokļa īres maksu kādā quote unquote “labākā” rajonā, tad hipotēka sāk kļūt pat izdevīgāka.

Protams, tas ir tikai tādā gadījumā, ja pērkamā dzīvokļa cena ir … adekvāta. Ja tomēr kāds vēlas pirk dzīvokli pa 400k, nu tad gan izdevīgāk kļūst īre līdz pat sirmam vecumam :smile: :smile: :smile:

P.S. Teorētiski viss kļūst vieglāk ar divām algām. T.i. ja esi nopietnās attiecībās. Nereāli vieglāk. Savelkot jostu un pārāk neceļojot pa pasauli vai netērējot kaut kam nevajadzīgam - dažu gadu laikā paņemtā hipotēka vienkārši dzēšas. Bet, protams, arī šajā pasākumā ir savi mīnusi.

1 Like

Vienmēr ir opcija sākt studēt un vnk iesakņoties kojās. Tā es āģī zem 100 eiro mēnesī dzīvoju

Tur nav jauniem studentiem prioritāte?

Valmierā kad nāk pirmie kursi, visus vecos sēnes un viesstrādniekus sēdina ārā