Ikgadējā VID "Vai es esmu parādā valstij" loterija

khmm - neaizmirstam par GAda lielāko loteriju ko rīko VID :D :smiley:
Vismaz vairumam tā ir loterija :D :D:D

1 Like

ak jel, šogad arī uz mani tā attieksies.

es jau gaidu “Labdien, esat parādā valstij visu savu naudu+100 eiro, patīkamu dienu”

1 Like

t.i. 100€?
TrollFace

Ja pats neesi nepareizi kaut ko saķeksējis, tad valsts iestādēs vienmēr būsi loterijas laimētājs :money_mouth_face:

Ko tieši tu ar to domā?
Zinu kad ir iespēja anulēt neapliekamo nodokļu maksu efektīvi padarot katru apmaksu par pozitīvu ciparu uz rēķina ka ar nodokli apliek pilnu bruto algu, vai ir kas cits ko tur var saspaidīt?

Ja godīgi neesmu iedziļinājusies. Ir kaut kādi ķekši par nepiemērošanu un 20% or smth. Īsāk sakot, tur vispār neko pašam nevajag ķeksēt, tad mazāka galvassāpe būs :grinning:

Nepiekrītu. Daudzi izvēlās 0 nepaliekamo tīri tāpēc ka nodokļu aprēķina izmaiņas tiek aprēķinātas gada beigās un atlikums tiek izmaksāts, faktiski radot situāciju ka tiek ieturēta nauda valsts kasē uz neapliekamā rēķina, toties netiekot pie masīva mīnusa 1. Martā

Ko aizmirsu pieminēt, parasti IR LIELA GALVASSĀPE ja “loterijā” patrāpās masīsv mīnuss.

Ah, nebiju no apkārtējiem dzirdējusi, ka izvēlās tādu opciju. Nu, man nekad nav bijuši mīnusi, līdz ar to pārāk nesatraucos :D

0€ minimālā neapliekamā un 23% IIN.
Ar šiem diviem setingiem tev principā nevar būt mīnuss, ja vien grāmatvedis nav kaut ko nepareizi aprēķinājis, bet, cik es zinu, tas vairs nav uz tavu atbildību un par to tev valsts nevar pieprasīt kaut ko atmaksāt, ja vien tu pats neesi savu nodokļu maksātājs, ofc.

Pagājšgad lielu žūksni saņēmu :D un šogad atkal jāiet uz banku, jo atkal savus ciparus aizmirsu un lapiņa, kur rakstīts pazuda :sweat_smile:

Tur tā lieta, ka man sākot strādāt neviens konkrēti nevarēja pateikt, ko kā ķeksēt. viens saka to, cits to, kko beigās saķeksēju

Idk, man mamma kādreiz teica, ka vnk neko pašam nelikt tur un būs ok, nav arī bijušas problēmas :grinning:

Neviens cits tur nevar neko ielikt, tikai tev pašai jāliek!

Bet es jau par to saku, ka nevajag likt nezinot ko liek :grinning:

Tur viss ir skaidrs kā diena…
0€ neapliekamais minimums - nodokļi tiek aprēķināti, sākot no pirmā nopelnītā eiro (nevis defaultā minimuma, hz kāds tas tagad ir). Tas nozīmē, ka tu samaksā nodokļos nedaudz vairāk, toties pavisam noteikti nebūs tā, ka par kaut ko nav samaksāts. Kā arī, tas nozīmē lielāku iemaksu pensijā un vispārīgi valsts atbalstā.
Te detalizētāk: Neapliekamais minimums un nodokļa atvieglojumi | Finanšu ministrija
Un ja gribas pavisam mežā iebraukt, tad: Noteikumi par neapliekamā minimuma un nodokļa atvieglojuma apmēru iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanai

23% IIN - Nodokļa piemērošana | Finanšu ministrija
TL;DR - līdz vienai algas summai ir 20%, virs tās summas ir 23%. Ja alga pārsniedz to summu, tad par daļu, kas ir zem limita, jāaprēķina 20%, bet par visu atlikušo - 23%, un tas ir gemorojs, obviously. Ir grāmatveži, kas ar šito tupī vai muhļījas, un tad var sanākt mīnusi “loterijā”. Tāpēc, ja tie 3% nav dzīvības un nāves jautājums, var vnk uzlikt algas nodokļu grāmatiņā, lai no visas algas summas vienmēr tiek aprēķināti 23%, tad viss ir vienkāršāk, un, kā likums, par to algas summu, kas tev ir zem tā limita, tev krāsies nodokļu pārmaksa, kas arī ir tā summa, kuru tu “laimēsi” loterijā.
Kā arī, ir svarīgi vienmēr iesniegt savu algas nodokļu grāmatiņu attiecīgajā uzņēmumā caur EDS; ja to neizdarīt, tad var būt sūdi “loterijā” un ne tikai.

Vai tad viņa atkārtoti ir jāiesniedz??? Sāc strādā, saliec kā vajag tajā sistēmā, un viss, ne?

tiko iegāju tajā VID EDS, man ne pie viena no viņiem nav ķekši. Kkadu nodokli no algas velk nost, so kko jau valsts dabū

Also, ja esi amatpersona, neizmirsti arī amatpersonu deklarāciju iesniegt :D

1 Like

LOL nē, katrā uzņēmumā jāiesniedz. Cik zinu, tad viņa automātiski tiek “izmesta” no uzņēmuma, kad tu aizej no darba, bet kad iestājies jaunā - jāiesniedz pašam.

Jā, tev tikai vienu reizi uzsākot darbu jaunā vietā tā ir jāiesniedz. Tev arī kā parastam darba ņēmējam visus nodokļus samaksā darba devējs - tā nu viss saies. It īpaši šajā situācijā tavs darba devējs ir valsts. :D