Blue Eye Samurai: Atriebība, Mīlestība, Nāve

Ļaudis, I found something.

Tikko pabeidzu skatīties animēto seriālu Blue Eye Samurai. Tās ir jaunas sērijas strīmošanas lapā Netflix. Izskatās, ka seriāls ir uz palikšanu, jo beigas spiež uz vēl 3 sezonām (yes, precīzi 3).

Stāsts ir balstīts uz laiku, kad Japāna bija aiz “dzelzs aizskariem”. Tajā laikā viss imports uz Japānu bija aizliegts un Rietumu baltais cilvēks skaitījās kā bezgozis. Mūsu galvenā varone ir meitene, kas vēlas atriebt savu piedzimšanu - jo viņa ir pa pusei Japānas, pa pusei Rietumu izcelsmes, jo māte deva savus pakalpojumus baltajiem iebraucējiem. Kāpēc šāda atriebība? Jo jaukteņi esot skaitījušies zemāki par dzīvnieku, dažreiz pat saukti par demoniem.
Tā nu seriāls mūs ved cauri viņas dzīvei un viņas atriebības ceļam…

Es vēlētos sniegt savu review par visiem seriāla elementiem: Mūziku, Cīņas Ainām, Animāciju, Dizainu, Stātus.

Mūzika
Vienīgais hit or miss. Lielākā daļa mūzikas bija skaisti pieskaņota un deva šo tradicionālo sajūtu, bet dažviet tika ieliktas 90to klišejas, kas smagi sabojāja vaibu. Saprotu, ka dziesmas nāk no Japānas un un viņas ir krutas un enerģiskas, bet ne šāda tipa nopietnām sērijām.

Cīņas Ainas
Neesmu cīņu eksperts, bet dažviet likās cīņas pārāk samākslotas priekš plota. Nez kāpēc vairākās vietās ļaundari apstājās pirms lielā trieciena, lai kādam citam būtu 5 sekundes, lai izdarītu citu gājienu. Varbūt tas ir standarts. Bet in general, cīņas ir skaistas un slow-mo vienmēr priecē.

Animācija
Grūti pateikt, vai low frame rate bija domāts speciāli un vai jancīgās animācijas speciāli netika padarītas plastiskākas? Varbūt kovids studijai iesita pa maku? Vai arī tas viss bija tā stilistiski ieplānots? Man godīgi tas maz traucēja, jo mutes kustējās pēc texta un nekādus 3D errorus ar nevarēja redzēt, attiecīgi, gan jau ka tas tā bija plānots. Bet, gan jau ka daudzus animācija varētu atturēt.

Dizains
Plašie skati, krāsainie kimono un bruņu dizaini - šefa buča! Izskatījās viss vienkārši lieliski! Vienīgais, es asinis padarītu tumšākas un sievietes bišk atšķirīgākas dizainos, bet personāži bija uzrakstīti tā, ka jau pēc viņu uzvedības varēja saprast, kurš ir kurš.

Stāsts
Saldais ēdiens beigām :D Ar ko lai šeit sāk. Stāsts ir brutāls. Tas iekļauj visu, kam dēļ vispār tiek radīta māksla - Naids, Mīlestība un Nāve. Stāstā tev nebūs atbalsta. Viss notiks tā, kā izlems galvenā varone, un tev, skatītāj, nav izvēles kā tikai skatīties un baidīties. Stāstam nav bail nogalināt personāžus un nav bail būt reālam.
Daudzi personāži runās senu gudrību, kas dažbrīd pat deva velmi ko pierakstīt kaut kur blociņā. Tiek pieminētas sieviešu gudrības, pacietība, drosme, lojalitāte, neatlaidība…daž ne dažādas lietas, kas dos lielu confidence boost.
Kam šis stāsts līdzinās? Domāju var sajaukt Game of Thrones + Attack on Titan + Geišas Atmiņas - daudz gudrības, daudz nāves un asiņu, apbrīnojama Japānas kultūras grācija.

All in all, mans fināla score ir 9/10. Mūzika un animācija varēja būt čučit labāka, bet vispārīgi, šis šovs pierādīja, ka tev nevajag super duper animāciju, lai seriāls izdotos. Stāsts un varoņi ir pati galvenā daļa.

Gribu dzirdēt arī jūsu domas par jauno seriālu :saluting_face:

5 Likes

45 min epizodes…tas jau skan interesanti

Ahh, vēl gribētos seriālu pielīdzināt Arcane, jo abi seriāli brīnišķīgi atspoguļo “sievieti kareivi”. Star Wars ir daudz ko mācīties no šiem 2 seriāliem.

1 Like

Es Netflix gremoju cairi vēl Pluto, pēc tā varēs šo apskatīt.

Es uz to neskatītos kā garantiju. :D Pat ja kaut kas ir apstiprināts, Netflix brīžam patīk atcelt projektus.

Es ar sāku skatīties

That art direction…so pretty

1 Like

Animācijas stils izskatās ļoti piesaistošs, stāsts kā tāds varbūt ne tik
ļoti, bet tā kā es principa pēc ievērtēju visu, kur nosaukumā ir ‘‘samurai’’, tad šito arī jāpievieno nekad nebeidzamajam sarakstam

2 Likes

image

@haachikooo :D

1 Like

now imma watch it :kawaii_potato:

1 Like

Noskatījos pirmo EP jo tā ir ievietota YT (marketing done right) un viss stāv līdzi saceltajam hype.

Bet, ja šovs tēmē un nepārtrauktu autentisku austrumnieciskumu, kāda nedieva pēc bija jāiekļauj šis mācību montāžā…

Labāk pat neironiski klausītos šo

1 Like

Šitas man ar tā griezās ausīs.

Like vismaz kkadu austrumniecisku vover izmantojiet

5 epizode…damm…the feels…the violence

1 Like

Vneee??? Its so crushing, terrable and beutiful :sob:🩷

Pabeidzu…pēdējo epizodi vsp varētu kino skatīties

Nedaudz vīlies ka fowler palika dzīvs.un diezgan klišejisku iemeslu pēc. Also tas ka Akemi vara sakāpa prātā un viņato čali kurš vairākas reizes gandrīz nomira viņas pēc pasūtīja nafig ar atstāja rūgtuma sajūtu mutē, bet nu oh well

Es saku…its like AoT + GoT

3 Likes

Skatos un mani sāk uzjautrināt tas, ka mūsu zilacaino samuraju uzdur puncī gandrīz katru otro dienu un tas atlabst pēc labas devas ar karstu zupu. :D

1 Like

Laba zupa no miroņiem ceļ.

1 Like

Man trūkst tā varoņa, kuram uzliks ceļmallapiņu un papūtīs virsū uz sāpīgās vietas. xD

2 Likes

Beidzot skopuļiem kā man ir ielikts arī 9 anime
https :// aniwave .to/watch/blue -eye-samurai. rlr8n/ep-2