Vai anime radītājiem tiešām maksā salīdzinoši maz?

Tiešām anime radītājiem ir salīdzinoši zemas algas Japānā?

Pamatā jā. ņemot vērā daaafiga virstundas un to, ka bieži vien nakšņo offisā nevis mājās. Vien super hītu autori kaut ko nopelna, kā arī rešisori un citas vadošās sejas. Taču ierindas animators, kurš zīmē trūkstošos kadrus - pa lielam kapeikas pelna.

Anime radīšanas pamatakmens ir maksimāla ekonomija.

2 Likes

Bet Anime cenas ir kosmiskas pašā Japānā. Viens Vol. maksā ap 70$, piemēram Seishan Buta Yaro wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai ir sadalīts 5 Vol., viss komplekts 350$ :smile: Tāpēc jau Rietumos BD parādās pusgadu vēlāk, lai neiepludinātu lētos BD no Rietumiem, jo Rietumos BD maksā 40$, bet Japānā 400$, piemēram.

Ierindas animātoram vairāk darba, bet saņem maz :pensive:

Neesmu drošs, ka tā ir tikai anime industrijas parādība. Japānas darba ētika kopumā ir skarbāka nekā daudz kur citur.

Ja godīgi, neesmu redzējis sakarīgu rakstu par šo. Parasti algu cipari netiek salīdzināti ar neko vai, piemēram, ar amerikāņu algām. Kad uzmetu aci algu statistikām, animators it kā var pelnīt kādus simts tūkstošus vairāk par kasieri gadā.

The anime man par to pasen parantoja. In general uzskats ir tāds, ka tam darbam vajadzētu būt labāk atmaksātam, nekā tas ir.

Tas skaidrs, ka gribas vairāk un tā varētu nebūt augsti apmaksāta industrija. Taču bieži vien tas tiek pasniegts tā it kā animatorus no apkopēja darba atturētu tikai mīlestība pret mākslu.

Man vairāk interesētu salīdzinājums kādas ir algas ofisa darbiniekiem blakus mājā ar pielīdzināmu pieredzes un izglītības daudzumu. Tiem arī darba apstākļi un darba stundas nav gluži medus maize.

1 Like

Patiešām, tas būtu interesants koncepts.

400 vidēja Latvijas algas pēc nodokļiem, normāli. Cik viņi tur Japānā vispār pelna?