Atsauces par Jaunā Rīgas teātra izrādi "Kurlmēmo zeme"

Šodien biju aizgājis uz JRT izrādi “Kurlmēmo Zeme” - massive fail - izrāde ne tik ļoti, bet viss kopumā gan.

Sākās ar to ka bija netipiski sastrēgumi un ceļš, kas parasti aizņem 23min aizņēma 35min. Nācās skriet 2km, bet tas vēl nekas. Ierados ar 3min rezervi.

Sākās izrāde un aizmugurē, diezgan tuvu - “apčī, cough, cough”. Kāpēc ja tu esi slims tev jāiet uz teātri, paliec mājās un ārstējies, nevis aplaid citus tikai lai ietaupītu 30€ fkn eiro uz citu rēķina :rage:. Tas nemaz nebija vienīgais slimais zālē, ik pa laikam kāds klepoja vai šķaudīja. Es jau no iepriekšējā teātra tā saslimu.

Tagad par pašu izrādi(vismaz par pirmo cēlienu) Turpmāk arī spoileri!!!, bet šaubos vai kāds vēl uz to ies:

Izrādes aprakstā:
Izrāde ir skarbi romantisks trilleris par cilvēku, kurš grib būt labs ļaunā pasaulē. Un par divu sieviešu draudzību, kuras mēģina izdzīvot bandītu pārvaldītajā pilsētā.

Izklausās forši ne? Kaut kāds varonīgs stāsts par divām sievietēm bandītu pasaulē. Realitātē: stāsts kā pašapzinīga, spēcīga sieviete kļūst par prostitūti, jo klubā satiek citu prostitūti ar kuru sadraudzējās.

Paša izrāde arī tikai ar vienu izkārtojumu - neremontētu dzīvokli ar dīvānu, ēdamgaldu un klavierēm. To var piedot, jo JRT mazā zāle un viņi fiziski nevar pārāk mainīt izkārtojumu, bet dažos brīžos pazuda immersion(? kā latviski).

Galvenais izrādes elements - prožektora ekrāns, kur var redzēt 1998. gada filmu “Kurlmēmo Zeme” uz kuras arī ir balstīta visa šī izrāde. Balstīta varbūt ir pat pa maigu teikts, jo visa izrāde gandrīz vai burtiski kopē filmas ainas. Radās doma ka filmu būtu pat interesantāk skatīties.

Es parasti nekad no izrādēm neeju prom pusē, bet slimi cilvēki un ne pārāk forša izrāde lika mainīt manu nostāju.

3 Likes

tas tev par to, ka negāji uz trenažieru zāli ;DD

Man ar tas baigi besī daudzās teātra izrādēs. Tie skatuves noformējumi ir tik reizēm abstrakti un minimāli ka tu fiziskinevari pilnībā iebraukt izrādē.

1 Like

Ja aizgāji pusē, ta jau baigi traki. Es pēdējo reizi biju JRT uz “Kordēlijas zeme”, kas bija baigi apstraktais darbs par Viljama Šekspīra lugu “Karalis Līrs”. Skatīties bija grūti, pirmajā cēlienā kaut kāds onkuli izaucās “nokniebieties taču”, taču pat tad nosēdēju līdz galam. :D

Nesen biju uz Dailes teātri un tur arī klepus, cilvēku bara netrūka. Esmu pat pārsteigts, ka neko nepieķēru.

Tur es tieši saslimu.

2 Likes

Uj, tur darbinieki pēc tam riktīgi ņēmās, lai to onku atrastu, kā man stāstīja. xD

Runājot par disappointing izrādēm, man tā 100 gades pūt vējiņu versija galīgi nepatika

Tā kas Nacionālajā teātrī?

Aizejat uz Džilindžera lugām.
Neko tik sižīgu un garlaicīgu nekad neesmu redzējusi.

Seeeen atpakaļ biju uz viņa lugu “Žanna Di Arc”…jopcik.

Like, tas čubārs ir definīcija “Es skaidrā nekad neko nerakstu, un mana māksla ir cēla, jo…māksla”

Jup

Vsp vienīgā izrāde kas man ritīgi patika bij " kāds pārlidoja pār dzeguzes ligzdu" Dailē pirms kādiem 6 gadiem.

Tā vot bij laba manta

Btw ja gribat uz dailes teatri iet kādu darba dienas vakaru varu piebiedroties. Strādāju praktiski turpat

1 Like

Es, manliekas, arī biju uz to izrādi, bet neko neatceros.

Nesen dailes teātrī biju uz izrādi “Leopoldštate”, kur stāsts bija par ebreju ģimenes dzīvi sākot no 19gs beigām Austroungārijas impērijā līdz visiem notikumiem, kas risinājās Otrā Pasaules Kara laikā. Diezgan sinister un baigi liek padomāt par ebreju un vispār ģimeņu dzīvi karu pārņemtā periodā.

1 Like

Šita bij tā ko Malkovičš režisēja vne?

Akd, kā es bimbāju tajā izrādē!
Mūsu aktieri tur bija fenomenāli!!!
Filma vispār nestāv klāt!

Es varu dabūt biļetes pa brīvu :metal:🩷:relieved:

Tu laikam čist pus rīgu pazīsti XD

Atklāt sakot same. Varbūt ne gluži bimbāju, bet emocijas un asaras bij

2 Likes

Jā, ar baigi bēdīgām beigām: kad galvenais varonis pārtop no priecīga, jautra rebel par tādu nekādu, bezdzīvīgu personu. Nedaudz arī atgādināja Orvela noveles “1984” filmas beigas, kur sistēmā uzvar indivīdu.

20 posts were split to a new topic: Lietas ko var dabūt 5umm3r un seksīgas istabenes

Damn. Un kā vispār teātris? Apkalpošana, kafejnīcas?

Visas telpas ir ok. Apkalpošana arī ok, nav pretenzijas. Uz kafejnīcu nebiju.

1 Like