Kad un kā labāk uzrunāt uz "Tu" vai "Jūs?

whaaat, forreals? nu beeidz ;D

3 Likes

Es vienkārši gribu būt pieklājīgs. Man ir gana augsts intimidation faktors, ka bez " Jūsošanās " domātu, ka es kaut kāds huligāns kurš atnācis mo studentiem naudu zagt xd. Pārspīlējums, but you got the point

Par cilvēkiem, kas bakalaura vadītājus/ pasniedzējus kā tādus uzrunā uz tu man reizēm vispār ir šoks.

1 Like

Can relate, darbā ar visiem uz jūs runāju un tur ir mana vecuma meitene kas ar visiem runā uz tu un es jūtos dīvaini, un arī ar psiholoģi joprojām neērti tā runāt, kaut arī viņa ir mana vecuma un arī mēs to sarunājām, bet smadzenes uztver kontekstu kā tuvu kādam oficiālam

1 Like

Es darbā 70 gadīgus opjus uzrunāju uz “tu”. :D Kolēģis paliek kolēģis. Saukt uz “jūs” velk uz eidžisma pusi.

3 Likes

Bet kolēģi taču tieši ir kkas oficiāls…

Klienti ir oficiāli, dažreiz vadība ir oficiāla, kolēģi nav oficiāli. Tik nepārporti, viņi arī nav tavi draugi. Kolēģis ir īpašs paziņas paveids. Tu ar viņu vari runāt kā draugu, taču tev jābaidās no tā kā no paziņas. :joy:

4 Likes

es arī Raimondu Paulu uz “Tu” uzrunāju ;D viņš gan neko neatbildēja, bet tas nav svarīgi.

3 Likes

Ja tas bija viens no Raimonda Paula attēliem, pareizi darīja, ka neatbildēja. :rofl:

5 Likes

:joy::joy::joy: nu neeeee, īstais Raimis, pavisam īsts un gaļīgs :joy::joy::joy:

4 Likes

Omg… Šitas atsauc atmiņā vienu spoku stāstu kur Raimonds Pauls klavierēs cep šašļiku

4 Likes

excuse me, what? ;D šausmu stāsts par Raimondu Paulu, kas cep šašļikus? i wanna know more now ;D

2 Likes

Vai šausmīgā daļa ir tajā, ka viņš viens pats apēdīs visu šašliku? :joy:

3 Likes

Raimīti gan neesmu satikusi, bet vecākus pārsvarā uzrunāju uz Tu ;D ;D
kkā pieradusi ka visur, starp kaimiņiem, darbā, daudzām draugu grupām esmu jaunākā un ta visi savējie i uz tu ;D
Prtms darbā, ja svešs klients zvana, lietošu “Jūs”. Bet vsp darbā arī, kur var, moš lietošu dsk darb.vārdus, bet ne pašu vārdu “Jūs”, nu tur fb postos u.tml. ;D

1 Like

Nē nē, prikols bij tur ka no klavierēm ik pa laikan ārā iesniedzās asiņaina roka un pieprasīja gaļu. Pēc vairākām reizēm izdomāja atvērt klavieres vaļā, un tadā, tur iekšā Pauls sr grillu ir

4 Likes

the whole concept, ka vecais Raimis ielīdis klavierēs un rij šašļiku :joy::joy::joy::joy: what is dis like ooof :joy::joy::joy:

Es ļoti ilgi uzrunāju visus kuri pat ir 1-2 gadus vecāki par mani uz jūs, jo es nezinu, laikam jau no bērnības iedzīts bija ka jābūt pieklājīgam u.t.t… :D Agstkolas pēdējos gados sāku no tā atradināties jo daudzi teica ka viņiem tas nepatīk un tas ir dīvaini :D

3 Likes

Es īstenībā pāris reizes jau biju pretējā situācijā - kad lūdzu pāris gadus jaunākus ar mani runāt uz tu))

1 Like

Negribi bezmaksas ego boost?

1 Like

Viņi abi jau tāpat pārāk augsti par mani domā😅

1 Like

Domāju, kad kāds uzrunā kādu uz “jūs” tad manā skatījumā tas ir mēģinājums būt pieklājīgam, bet tajā pašā laikā tas ir arī mēģinājums distancēties no sarunu biedra, jo tas norāda to, ka tu neredzi sevi kā vienlīdzīgu savam sarunu biedram.
“Tu” savukārt ir tāds vaorāk informāls uzrunas veids un rada iespaidu, ka cilvēk vēlas būt tuvāks savam sarunu biedram. Tā kā radot tuvāku saikni.

3 Likes