Yuri! on Ice [APSKATS]

#Yuri!!! on Ice

Jo kādam taču šī tēma bija jāuztaisa :sweat_smile:

Žanri : Comedy, Sports
OP:

ED:

Pagājušās sezonas hits ar vienu no vislipīgākajajām OP dziesmām, Yuri!!! on Ice lika ietrīsēties ļoti daudzu meiteņu (un ne tikai) sirdīm, pārsteidzot ar lielisku daiļslidošanas animāciju, daudziem, jo daudziem bishouneniem (jeb smukpuišiem :sweat_smile:) un attiecību modeli starp galvenajiem varoņiem, kas, par spīti lielajam fanu atbalstam, anime nemaz tik bieži netiek attēlots. Šī anime arī ir tuvu Crunchyroll jaunizveidotā Anime Awards “Anime of the year” balvas iegūšanai. Bet vai tiešām Yuri!!! on Ice ir to pelnījusi?
(Īsā atbilde tiem, kuriem slinkums tālāk lasīt: manuprāt, nē. Un ne jau tāpēc, ka to dotu JJBA jaunākajai daļai :joy:).

Apraksts:
Izgāzies Grand Prix Finale, Yuuri Katsuki, daiļslidotājs no Japānas, ir gandrīz atmetis cerības kādreiz atgriezties sacensībā pēc zelta. Bet viss mainās, kad kāds “nejauši” augšupielādē internetā Yuuri slidojumu, kurā viņš atkārto pasaules čempiona Viktora Nikiforova (Victor Nikiforov) programmu. Krievijas čempionu tā iedvesmo japāņa izpildījums, ka viņš ir gatavs kļūt par Yuuri treneri. Bet arī jauns Krievijas censonis Jurijs Plisetskijs (Yuri Plisetsky. Anime ietvertais joks ir tas, ka abu daiļslidotāju vārdi ir vienādi. Lai gan tā gluži nav. :sweat_smile:) vēlas Viktoru par savu treneri. Ar to sākas sāncensība par čempiona uzmanību un vēlāk par zeltu cempionātā! Bet līdz tam ceļš ir tāls, Yuuri jāpārspēj daudzi talantīgi daiļslidotāji.

Sižets:
Sāncensību ziņā visnotaļ paredzams, bet tas stāsta izbaudīšanai netraucē. Stāsta ritējums ir ātrs un tikpat kā bez liekiem filleriem. Lai gan pēc kādas 3. vai 4. epizodes sižeta klāstījums vairāk atgādina skrējienu ar atkārtotiem elementiem. Katrai čempionāta pieturai tiek dotas 2 epizodes, kurās tiek fragmentāri parādīti visu daiļslidotāju priekšnesumi un pārdomas, vienlaikus risinot konfliktu starp Viktoru un Yuuri. Un tā katru epizodi! (Izņemot vienu, kura tomēr ir filleriem pildīta.)

Animācija:
Galvenais iemesls, kādēļ šo anime iesaka skatīties cilvēkiem, kuriem neinteresē piedāvātais fanservice. Sākotnēji animācija ir laba. Ļoti laba, slidotāju graciozitāte ir notverta skaistās ainās.

Bet, diemžēl, no budžeta apgriešanas monstra neizbēgt arī smukpuisīšiem. Slidojumu ainas vidus epizodēs kļūst _derp_īgākas. Un animācijas tiek atkārtotas bieži. Sparotu, ka nav īsti jēga pa jaunam zīmēt vienu un to pašu slidošanas programmu, bet tas ar laiku kļūst nogurdinoši.

Mūzika:
Katra slidotāja priekšnesumam ir sacerētas tēlu atainojošas kompozīcijas. Tās atšķirās stilos un padara animāciju vēl baudāmāku. Īpaši labas ir vairāk klasiskā žanra Eros kompozīcijas, pie kurām slido abi Yuri. Un vai es jau teicu par ļoti lipīgo OP? :grin:

Tēli:
Nebrīnos, ka šovā sastopamie tēli ir tik ātri iemīlēti. Tie izceļas ne tikai ar savu dizainu, bet arī īpašībām.
Mazliet gan varu aizrādīt par galvenā tēla Yuuri motivāciju uzvarēt - šķiet, viņš to dara tikai sava trenera dēļ, lai iegūtu viņa patiku. Bet Viktors, lai cik piemīlīgs, ir mazliet kaitinošs, šķiet, viņam interesē tikai tas, kas ir viņu iedvesmo, īpaši nedomājot par pārējiem…
Vienlaikus pluss un mīnuss ir attieksme pret blakus varoņiem. Tiek parādīta arī viņu motivācija un cerības, kas sākotnēji aizrauj, bet vēlāk attopos, ka man vairs nerūp tas, kas notiek ar galveno varoni.

Runājot par visu to darīšanu par attiecībām…

Ļoti daudzi uzsver to, cik revolucionāras ir Yuuri x Viktora attiecības. Lai gan jā, patika abu starpā bija ļoti izjūtama, es vēl joprojām neesmu pārliecināta, vai redzētais ir neagresīvas romantiskas jūtas vai vienkārši pamatīga ēsma visām fangirls. It kā darbības uzsvērtu vienu, bet vārdi pavisam ko citu.

Kopumā: 8/9
Yuri!!! on Ice it ne maz nav slikts šovs. Es gribēdama nespēju ielikt pliku 8 vien tādēļ, cik jautri man bija viņu skatīties. Animācija labākajos momentos ir apburoša, mūzika to lieliski papildina. Pats sižets ir so so, it kā nav slikts, bet starp citām sports anime ar izcilību neizceļas.
Beigas anime nebeidzas ar cliffhanger, lai gan dod cerības uz 2. sezonu. Man gan šķita, ka beigām kaut kas trūka. It kā viss skaidrs, čempionāta sezona beigusies, visi balvas dabūjuši. Pēc vēlāk man pieleca, kas man pietrūkst pabeigtībai…



Jā, jā. Ha! GAYYY! un viss pārējais. Bet cik ļoti viena skūpsta aina būtu atrisinājusi manus jautājumus. It kā viņi beigās uz ledus paslidoja kopā, bet tas tāpat līdz galam neko nepaskaidroja! :triumph:

12 Likes

Neizlasot rakstu es jau ieliku like :smile:
Superīgs apskats! :blossom:
Godīgi sakot līdz galam tā arī es neesmu noskatījusies šo anime, bet pateicoties daudziem neizbēgamiem spoileriem es jau zinu beigas (+ tās varēja nojaust jau anime sākumā). Kad noskatīšos pavisam līdz galam varbūt iekomentēšu ko vairāk ~ :slight_smile:

2 Likes

To mucho Yaoi

4 Likes

Visi gaidīja Free! uz ledus, taču saņemtais darbs izrādījās savā ziņā tiešāks. Eh, internets jau paspējis visu priekšā pastāstīt. Ja tagad sākšu skatīties, vairs nebūs tā asuma. :smiley:

Man baigi pielipa dziesma. https://www.youtube.com/watch?v=3hnnYid7vvw

2 Likes

Man patika! Varēja gan pasmieties,gan pārdzīvot par notiekošo. Visu vienā dienā noskatījos. :smiley:

2 Likes

Scenāristi - ģeniāli idioti, kas labu ideju ņēma un i!@#$%a, lai yuri izvirtulēm būtu kur vairāk vēl palaist siekalas. Un animācija - klibo uz… tas ir, lēkā uz vienas kājas. Nu varbūt nav tik traki, taču tomēr, kārtējā mega ūber pārhaipota anime, kuru neieteiktu pat animācijas dēļ, kura ir taisīta pašā slinkākajā veidā. Parasti notiek otrādāk, naudu iegulda uz beigām, ja projekts sevi attaisno, taču šeit… pff, nogribējušās aitas, apēdīs tāpat visu, nafig censties. Tākā ceru, ka šī anime nogrims nebūtībā.

Sākumā sagaidīju ko līdzīgu, zemāk norādītajam, kas tiešām bija amizanti un spēja uzdavīnāt diezgan pretrunīgu, labākajā nozīmē, noskaņojumu. Taču japāņi - tie visu mūždien apgāž kājām gaisā.

Tiešām tik traki? Es ticis līdz 5 epai un škita tīri oki. To yuri kaut kā nesaskatu tik ļoti šeit. Bet jā grafika ir smuka tad animācija ir pakaļā vietās.

P.s filma ir laba :smiley:

1 Like

Tās jau tīri manas domas. Kādam ne žanra skatītājam anime var I tiešām patik pateicoties grafonam, bet atkal, ir citas ,daudz interesantākas tēmas (jēgpilnākas) ar grafonu.

Bez fanservice būtu laba anime. Nu vismaz ne tik milzīgā yaoi. Dziesma ļoti laba, laikam openings.
Scenārijs viss ticamāk būs uz 0. Nu protams ja būs 2 sezona.

1 Like

Hmm es tā domāju…laika arvien mazāk būs jāpaceļ latiņa, jādropo visi 7 un zemāk nost. Atstāt tikai 8/9 un retos 10 gabalus. Yuri un Izetta drop i guess.

1 Like
2 Likes

Patika yaoi patika raksts lasīju visu. Malacit.

Es beidzot vakar noskatījos visu ar vienu piegājienu. Es ieliku 8.
Pastāstīšu dažādas domas, kuras man radās skatoties šo anime…

Varu teikt, ka man ļoti patika. Visas dziesmas bija ideālas un super- motivējošas. Es parasti izlaižu endings & openings, bet šai anime es nespēju, jo dziesmas un animācija bija diezgan catchy.

Man patika, ka tā nebija tipiska gay anime ar pārspīlētiem yaoi momentiem. No… tie bija divi puiši un sēriju laikā tu varēji redzēt kā viņu attiecības savā starpā attīstās. :slight_smile:

Yuri On ice man nedaudz atgādināja Danganronpa. Šīm abām anime ir viena milzīga kopiga problēma. Varu aplaudēt, ka atšķirībā no Danganronpas - Yuri on ice ar to labāk cīnījās.
Ir daudzi tēli kuri piedalās, ir viens īstais uzvarētājs, Anime laikā tiek iepazīti ĻOTI daudz pretinieku un anime laikā lielākā daļa vnk tiek aizmirsta vai arī līdz galam nepateikti viņu storylines.

Patika, ka tika parādīts kā katrs tēls motivējas sacensību laikā. Piemēram, Yuri motivācija bija mīlestība, J.J bija sevis patmīlība, Vienam puisim motivācija bija māsa utt…

Biju nedaudz vairāk info par Victor. Piemēram, no kā viņš motivējas utt…

Kopumā tēli man patika. Izņemot meitenes. Meitenes man šausmīgi kaitināja animē :smiley: daudzas bija pārāk fanīgas un spiedza. (šis ir subjektīvs viedoklis jo man vienkārši nepatīk skaļi cilvēki vai tēli… it īpaši kuri spiedz)

Man palika ļoti žēl J.J, jo visi viņu atstūma. Es nevarēju saprast, kāpēc tā notika, jo teorētiski viņš nedarīja neko sliktu. Jā, viņš diezgan sevi lielīja un uzskatīja par labāko, bet katram ir sava motivācija un tā viņš guva labus rezultātus. Kā arī es nesapratu kāpēc viņš izgāzās sacensības. Kāpēc viņam pēkšņi pazuda confidence?

No sākuma man palika bail, ka netiks loģiski pamatots kāpēc Victor izvēlējās Yuri, bet labi, ka beigās tas tika loģiski pamatots.

Vai man vienīgajai likās jocīgs iemesls kāpēc Yuri pārtrauca slidošanu? :smiley: I mean… ir jānovērtē tas ka tu vispār tiec tik tālu, nevis tas ka tu nedabūn to gold medal… but okay

Man nepārāk patika DUB versijā Victor voice actor. Un it īpaši tie pārspīlētie krievu akcenti. Ļoti patika Yurio akcents, jo tas bija, bet nebija super pārspīlēts.

Ļoti patika, ka tika parādītas dažādu valstu temparmenti un uzvedība. Daži bija noslēgtāki, daži super atvērti… ^^

Zinu, ka animei būs 2.sezona, bet kā jau @dafqamidoinhr teica, ka kaut kas nebija ar beigām. Es cerēju uz mazu Code Geass tipa conclusion, kur pēc apbalvošanas tiek parādīts, kas notiek ar katru tēlu pēc sacensībām, jo animē bija diezgan daudz tēli un tie tika parādīti no dažādiem skatu punktiem. Bija vajadzīgas normālākas beigas… tas ir diezgan milzīgs mīnuss no manis. Pat jau būs 2. sezona - beigām bija jābūt labāk izplānotām.

Iesaku noskatīties anime vai arī vismaz paklausīties mūziku sesijas laikā. Tā ir diezgan motivējoša.

Man dažos momentos kaitināja, ka Yuri tika parādīts diezgan nerdy / ne pārāk tievs (ja tā var tā teikt), bet BAM! Uz skatuves viņš ir pēkšņi super tievs. :'D

Fun fact: man noticēja kāda asara katrā epizodē. Šī anime ļoti mani aizkurstināja + it was so funny & cute! ~

2 Likes

Klausījos viena cilvēka review un viņš pārmeta nedaudz, ka Yuri on ice nemotivēja viņu slidot, jo viņaprāt tādām ir jābūt visām sporta anime. Bet vai tā tiešām ir, ka visām sporta anime ir jāmotivē darīt noteikto sportu? Pie tam man liekas, ka tas ir katram individuāli. Man personīgi ļoti motivēja un mudināja slidot! :slight_smile:

Es aizmirsu pateikt, ka šo anime iesāku skatīties animācijas un slidošanas dēļ. Man ļoti patīk slidot.
Un godīgi sakot I’m pretty happy, ka anime nebalstijās tikai uz pārspīlētiem yaoi momentiem, bet vairāk uz tēlu emocijām un savstarpējām attiecībām. utt… nezonu kā citiem, bet tas man vairāk palīdzēja izbaudīt šo anime vairāk ~ :sparkles:

2 Likes

Piekrītu par motivēšanu, ka katram tas ir individuāli.
Man līdzīgi sākumā bija ar Free! Lidz aplauzos.
Esmu profesionāli peldējusi jau kopš 4 gadu vecuma un nopriecājos ka finaly būs anime par peldēšanu…
Ehhh… all that fanservice and yaoi momenti visu tā sačakareja ka padevos ļoti ātri un saglabaju sirsniņā to sāpi… vairs neuzticos sports anime…

2 Likes

Diezin vai sports anime galvenais uzdevums būtu motivēt sportot. Es esmu slinka, un neviena skaista animācija man nepiespiedīs sākt kustēties :smiley:. Lai gan tas, protams, katram ir individuāli.
Lai gan lielākā daļa YOI fanu droši vien būtu sajūsmā par to, domāju, ka labi, ka netika pārspīlēts ar yaoi fanservice. Kā jau recenzijā minēju, gribēju gan, lai vairāk paskaidro galveno vaeoņu jūtas, bet tas tik daudz nebalstās uz manu yaoi fangirl pusi, bet gan vienkārši vēlmi zināt, vai viņi bija kopā vai ne :sweat_smile:

4 Likes

http://www.dailydot.com/parsec/yuri-on-ice-episode-10-twist-victor/

Kopš anime noskatīšanās es domāju par Yuri! on ice 2. sezonu. Par ko tā reāli būs?
Man bija ideja ka būtu super interesanti, ja Victor & Yuri uzsāktu karjeru divvatā - pāru kategorijā, kas patiesībā bija redzams pašās 12.epizodes beigās. Un arī Victor teica, ka atgriezīsies uz ledus…
Es gan šaubos ka tas īstenosies, bet tā būtu laba alternatīva ideja lai 2. sezona nebūtu kā 1. sezonas kopija.

1 Like