Kā jūs izvēlaties ko skatīties aktuālajā / ongoing anime sezonā?

Katru reizi kad pienāk jauna sezona paceļas jautājums “Ko skatīties?”. Citreiz publikācijas laikā, citreiz pēc tās, kad visas epizodes jau ir iznākušas.

Kā jūs izvēlaties ko skatīties?

Es pats esmu sevi pieķēris pie tā, ka es uzmetu ātru aci sarakstam un atlasu savas izvēles pēc studijas vai arī afišas. Ir dažas studijas no kurām ir lielāka iespēja sagaidīt kaut ko tādu kas varētu būt labs. Afišas vairāk pastāsta par seriāla dizainu un varbūt noskaņu, kas var likties saistošs. Šī varētu nebūt tā labāka sistēma, kā atlasīt anime.

1 Like

Man patīk iesākt vienu un pabeigt, tad nākošo darbu. Airing pa vienai sērijai vairākus darbus paralēli kaut kā neskatos. Parasti no visiem izvēlos vienu airing darbu, ko skatos, tad pa vienai sērijai nedēļai un tā sagaidu vismaz kad ir apmēram puse sēriju.
Sākumā uzmetu ātri visam aci, kas iekrīt acīs vairāk, apskatu, palasu sižetu, apskatos treileri, ja liekas vilinošs, tad jau izvēlos skatīties.

Takā es skatos tikai ar RU daudzbalsīgo tulkojumu anilibrijas, tad viņi savā youtuba kanālā izlaiž top 10 katrai sezonai animes, kad tā pienak.
Es īpaši sižetā neklausos, ko tur stāsta un tml, es vnk apskatos ir mani žanri? nav? ja ir ielieku MAL watch listā ja nav tad skip. Protams ja kkādai no maniem žanriem nav tulkojuma tad meklēju vai ir cits tulkotājs un ja ir= add to watchlist.
Kad iznāk vismaz 3-5 sērijas neatkarīgi vai animei ir 12 vai 24+ sēriju sezonā, vnk sāku skatīties un ja aizrauj, tad skatos katru nedēļu, kad iznāk jauna sērija.

Man liekas tajos sarakstos ko es lietoju, viena daļa treileru nav nemaz pieejami un otra daļa ir bez tulkojuma. Dažas reizes mēģināju tos pētīt, bet kaut kā neaizgāja.

Jā, bet var jau sameklēt kur pieejams.

Kā nu kuro reizi. Es bieži skatos uz animāciju sākumā un personāžu dizainiem. Tad uz sižetiem un tēmām, kuras tas vai cits seriāls skar. Kā jau teicu, atkarībā no situācijas.
Ja man patīk personāžu dizaini un kā tie tiek animēti, tad ir potenciāls iekļšut manā ievērībā (plus ņemot vērā arī vispārējos kritērijus, kā piemēram, background art vai skaņas efekti un cita veida animācija). Piemēram gribas paskatīties kādu anime kur vienkārši figurē mīlīgi personāži tad arī es skatos. Kā piemēru varu minēt Princess Connect! Re Dive. Seriāls principā nav sevišķi interesants, bet cik daudz darba ielika animējot personāžus bija apbrīnojami skatīties.

Citreiz es paskatoties treileri un, ja man iepatīkas ko redzu es iečekoju. Kā piemēram, es kļuvu ieinteresēts skatīties Wonder Egg Priority. Animācija ir ļoti laba un personāži izskatās interesanti. Kaut arī sižets liekas nonsensical.

Biežāk pēdējā laikā es izvēlos ko skatīties, ja tas ir piemēram turpinājums, kādam seriālam vai franšīzeim kurai es biju jau iepriekš sekojis līdzi un ir paticies. Piemēram, Attack on Titan, My Hero Academia, Re Zero, Enen no Shouboutai un To Aru Kagaku no Railgun.

Citreiz es pievienoju kādu seriālu skatāmo sarakstam tikai vēlāk, kad jau dažas vai vairākas sērijas ir jau iznākušas un es pamanu kādu haipu sakarā ar to seriālu un izdomāju to iečekot pats. Ja patīk tad arī turpinu skatīties. Piemērs gan man šoreiz nenāk prātā, bet zinu, ka šādi esmu rīkojies iepriekš.

Citreiz vnk banāli noskaņojums mani ved. Dažkārt gribas vnk kādu romantisko seriālu paskatīties citreiz (Yesterday wo Utatte; Kanojo, Okarishimasu). Vai vnk kaut ko mīļu Sewayaki Kitsune no Senko-san. Citreiz gribēsies kādu komēdiju paskatīties.

Pa reto, iemesls kādu darbu skatīties kļūst arī kāda studija, kuras darbi man ir patikušies iepriekš, kā piemēram, Studio Trigger.

Īsti nav man tāda viena iemesla, pēc kā es vērtēju ko skatītes kāda sezonā.

Ja kāds ir gatavs ar mani noskatīties anime kas man intteresē vēl reiz tātad tā ir laba anime :D

kad rokas ir aiznemtas majas skatos anime :stuck_out_tongue:
jutu ka gandriz esmu sasniedzis stadiju kad jau vnk skatos gandriz visu pec kartas vai dodu iespeju pirmajas 1-3 serijas vismaz.
Bet ja vissvairak patik kad ir kadas 23+ epizodies viena vakara noskatiites un pec tam mocos ar lomkaam…

Novērtēt animāciju gan var būt pagrūti nenobriestot skatīties pirmo seriāli epizodi. Vai arī tu to dari kaut kā savādāk?

Es šādi nosaku savus mīļākos darbus, atskaitot kopā skatīšanās daļu. Ja es pats pa sevi kaut ko sagribu noskatīties vēlreiz, tas jau ir daudz. It īpaši ongoing sezonā.

Tas varbūt ir mazohisms, bet man ir paticis neko nepētot skatīties vismaz vienu epizodi no tā kas iznāk sezonā. Parasti tas bija priekš podkāsta vai līdzīgas padarīšanas.

“Es neuzskatu cilvēkus, kas kāpj kalnos, lai pārvarētu savas bailes, par mazohistiem. Kalnos kāpšanas process ir patiešām skaists, jo dabas skaistums, apkārt esošais klusums, iespēja domās būt tikai ar sevi, spēj dot tādas izjūtas, kādas nespēj dot nekas cits.”
avots
https://domatajs.lv/kas-ir-mazohisms-un-sadisms/

kamer patik nav mazohisms :stuck_out_tongue:

Skatīties anime ir kā kāpt kalnā.

vaitad nav ? jo tuvak beigam jo grutak un beigas tipa woohoo un fak tagat leja vel jatiek :smiley:

Ar dažiem A klases darbiem tu pat nepajutīsi kā nokļūsi kalna augšgalā.

bet taa ir tikai viena dala no visa diemzel

Es noskatos treileri. Parasti treileros mēģina demonstrēt jaunā projekta interesantās puses, tai skaitā arī animāciju. Tie gan ir, protams, pilnībā japāņu valodā, bet lielos gājienos var saprast domu.

Pēc idejas treilērī animācija arī var būt izrādīta no labākā skata leņķa.

Tikko iesāku Mushou Tensei… Sākums atklāti bija ļoti izteikts WTF, bet neskaitot galvenā tēla “jēlo” personības šķautni, iespējams pat būs skatāms gabls

edit: 2. sērija galā and holy excrement… nezinu cik labs būs stāsts, bet izpildījuma dēļ vien ir vērts skatīties

Ongoing neskatos, jo laiks kaut kam parādās visai pēkšņi un tad vienkārši vienā elpā noskatos kaut ko pabeigtu, pat ja tas ir kaut kāds objektīvs sūds ar reitingu 5 un zemāk :smiley: