Vai un kāpēc jūs uztrauc jūsu datu ievākšana tīklā?

Mūsdienās, internetā konstanti tiek ievākti dati par jums. Tiek sekots līdzi tam kādas preces jūs apskataties tīklā, tiek sekots līdzi tam ko un kur jūs apmeklējāt, tiek ievākta informācija par jums, ko vēlāk izmanto kompānijas cīņā par jūsu uzmanību reklāmās.

Daudzus mūsdienās uztrauc un izraisa nepatiku šī lietotāju “izsekošana”, es vēlētos zināt - kā dēļ? Kādi ir iemesli tam, kādēļ šis var izraisīt cilvēkos sava veida bailes? Kā ne kā, galu galā tiek rādītas tikai piemērotākas reklāmas, ne? :thinking:

Garumzimes sapisas. Es hz, kas notika. Sorry.

Tadel, ka Facebook izmanto to informaciju, lai manipulet cilveku uzmanibu. Viss, kas FB ir vajadzigs, lai tu skrollo lenti maksimali ilgi un noskaties maksimali daudz reklamas.

Kapec tas ir slikti?

  1. Ja tu esi superigs makslinieks, muzikis, politikis par taviem panakumiem un darbiem neuzzinas tava auditora, kamer ta nebus noformuleta ta, lai posts butu relevants pret algoitmu. Tadejadi, pat, ja cilveks ir pierakstijies tavai komunai un grib sekot tev, FB ieraudzis, ka tu sen neesi edis un ta vieta, lai tu ieraudzitu sava milaka autora postu, tu ieraudzisi MacDonals reklamu un kadas popularas meitenes pakalu.
  2. Sobrid, visnerelevantakie posti ,balstoties uz FB algoritmiem ir no taviem draugiem, ar kuriem tu neruna Messengeri un tavi radinieki. (FB zin, ka vini ir tavi radinieki, pat ja tu vinam to nepasaki) Izklaisas meh. Mana dzive sis jau neveda pie ta, ka es uzzinaju pa divu cilveku naavi tikai specilai ienakot vina profila pusgadu velak. FB vienkarsi padomaja, ka saja diena es gribu ieraudzit kadu meme, nevis to, ka kads uzrakstija no drauga profila, kad bus beres un kas un ka. Ir dzirdeti stasti, kad cilveks ludz palidzibu saviem draugiem ar grutajiem apstakliem, bet cilveki par to neuzzin. Posts slikti iederejas soc tiklu algoritmos.
  3. no si var tikai secinat, ka labak, lai tavs posts tiek ranzets tikai un vienigi laika parametros. Jaunakais vispirms. Lai gan, tas neparadis tev interesantako un aktualako, bet, tas, vismaz, bus godigi.

Kapec slikti, ka korporacijas vac datus?

  1. Sobid korporacijas ir baltas un pukainas un to interese tikai nauda un reklama. Vienu bridi politiki saks darit neizdevigas ricibas (krievija sobrid teste savu vietejo internetu) un redz, viniem ir necaurspidigs manipulaciju veids. Sakot ar to, ka vini var skalot smadzenes caur soc. tiklu lentem, radot zinas, kuras provoces politiku, lidz pat tam, ka viniem ir kompromats uz katru cilveku uz pasaules. (Politiku pasu, vina bernus, otro pusi utt.)
  2. Iestajoties darba, daudzas korporacijas Jau veic BigData kompanijas pieprasijumus par cilveku. Tadejadi, tu vari nasanemt darbu, jo kadreiz interneta biji pateicis kaut ko, piemeram, par valdibu, par pasu kompaniju, par kompanijas sponsoriem utt. Tas nav likumigi, pat tu par to pat neuzzinasi. Sis ir tik loti izplatits HR prakse, ka vini pat neslepj to.

Tas, ka tev paradisies kada tevi interesejosa reklama nav sliktakais, ko BigData dara ar mums sobrid. Liels Bralis skatas.

1 Like

Dažreiz biedē, ka korporācijas zin ne tikai tavas intereses bet arī tavu dzīvi kā tādu. Protams tas viss tiek iekļauts masveidā, nevis vienai personai un masveidā uzbrukumi būtu pārāk neizdevīgi bet es īsti negribu lai sveši cilvēki zin tik daudz par mani. Vēl problēmu rada tas ka tu vari atteikties no tavas informācijas pārdošanas bet tas tāpat notiek tev neredzot. Nesaprotu jēgu tai “Datu aizsardzība i”.

Pārāk ļoti nesatrauc, jo es sociālos tīklus īpaši nelietoju. Man nav ne Twitter, ne Instagram un viss kaut kā vēl tur. Ir tikai FB, kuru es lietoju tikai saziņai un neko tur laikā joslā nerakstu, ne arī ar kaut ko tur īpaši dalos, tikai dažas savas bildes ir. Vēl Draugiem kādreiz lietoju, bet pēdējos 4 gadus, es tur ieeju reizi pusgadā, var teikt man tur neaktīvs profils gadiem stāv. Diez vai tur kādu interesē ar ko es dalījos 5-10 gadus atpakaļ. Rakstīt es nerakstīju neko tajā laikā joslā. Bildes tikai kaut kādas ir.

They know too much :kowai:

2 Likes