Vai devāties prom no WhatsApp?

Šķiet kādas divas nedēļas atpakaļ mēdiji veiksmīgi uzkurināja ziņu par plānotām WhatsApp privātuma politikas izmaiņām. Izmaiņas šķietami vēstīja par papildus datu apmaiņu starp WhatsApp un Facebook(WhatsApp īpašnieks). Ja nepiekritīsi šīm izmaiņām, nevarēsi lietot WhatsApp. Šobrīd šīs izmaiņas ir atliktas un gan jau laika gaitā WhatsApp tās pa kluso kaut kā ieliks iekšā, kad internets būs aizmirsis par šo gadījumu. :D

Mani pašu pierunāja pamēģināt Signal un es dažu dienu gaitā novēroju kā cilvēki tiešām migrē prom no WhatsApp.

Kā veicās jums? Vispār pamanījāt kaut ko? Varbūt pa tiešām devāties prom?

Nez, kaut kā pajāt. Lieku mīksto viņu jaunajiem noteikumiem. Sliktāk bez viņiem man tāpat nebūs.

1 Like

Šīm izmaiņām, cik saprotu, nevajadzētu skart Eiropas savienības pilsoņus dēļ Eiropas parlamanta pieņemtajām privātuma aizsardzības likuma. (Laikam saucās GDPR) Bet grūti pateikt. Es personīgi WhatsApp nelietoju. Man tas ir uzstādīts, jo darbam vajadzēja, bet personīgai lietošanai es viņu pat neveru vaļā. Tā kā man nav nekādu īsti saistību ar šo aplikāciju.

Lel es pat par šito nezināju :D un arī bruh mūsdienās neeksistē vārds privāts :d ja labi rakņāsies visu par tevi uzzinās :D

2 Likes

Jā. Kā arī, ja pašas kompānijas saka, ka kaut kas ir privāts, tas nozīmē šīs kompānijas nepārdod šo informāciju. Vēl nav garantēts, ka informācija netiek lietota iekšēji. Kad likumsargi sāk pieprasīt informāciju, pavisam cita runa. Amerikāņu spec dienesti šķiet ir iemanījušies visur izveidot sev durtiņas pieejai. Nez vai Eiropā ir diži labāk.

Marketologi varbūt netiks līdz taviem noslēpumiem, taču policija tiks.

Manīju kaut ko ziņu mēdijos toreiz par šo.
Neesmu nekur pārgājis.
Pagaidām nekas nav mainījies, laikam xd.
Bet jāsaka ka tas ir tizli, ka mēģina piesiet klāt tos sociālos tīklus. Ok, WhatsApp arī laikam ir sociālais tīkls, bet es to vienkārši uztveru kā vietu kur vieglāk sūtīt ziņas. Ja to nē, tad nāktos izmantot īsziņas, bet tur nekāds bildes un video jau neaizsūtīsi un tas rauj naudu, bet WhatsApp jau ar internetu tik ņemas.
Brālis senāk minēja, ka izmanto Messenger, bet nu tas jau ar sen piesiets pie Facebook.
Nav jau tā ka baigi rakstītos iekš WhatsApp, bet ir pietiekami daudz sarakstu, ērti un normāli, cerams ka pamatīgi neižcakarēs.

Neko neslēpju. Tāpēc kamēr neesmu baigi lielais gurķis tikmēr ir pilnīgi vienalga. Whatsapp man ir ļoti ērts lietošanai.

Par šo tēmu pa ausu galam biju dzirdējis. Runājot par Signal, izklausas diezgan labi tā prīvātuma politika, encryption sistēmā utt., bet domaju, ka migrāciju uz viņu nebūs pārāk ātra, jo vairums cilveku, jau ir pieraduši pie WhatsApp.

Nejūtu draudus tajā visā pasākumā, un nemēģināšu pierunāt visus savus kontaktus meklēt alternatīvas.

Profilaksei vienmēr var aiziet prom no Facebook.

Praktiski nelietoju Whatsapp. Ļoti reti.

Ja runa iet par Facebook, te jautājums vai tu vēlies turpināt barot savu Facebook marketinga profilu.

Signal, man tagad ir, tā kā varam veikt savas “kriminālās aktivitātes” tur :joy::joy::joy::ok_hand:

Lietoju lai sazinātos ar darba kolēģiem,tapēc nedošos prom no WhatsApp dēļ privātuma.

Ieliec priekšniecības prātā ideju, ka VID viņus var izsekot WhatsApp. :D

3 Likes

Es nesaprotu, kāpēc cilvēki tik ļoti baidās no tā, ka tiem parādīs kādu labāku reklāmu :D

Bailes ir no tā, ka tiek veidoti un sistematizēt cilvēku saraksti. Tā informācija gadiem krājas un nekur nepazūd. Teorētiski, ja šī informācija tiktu pie kāda nepatīkama politiskā režīma, būtu iespējams veikt interesantas tautas atlases.

Ja godīgi, tas viss tik smieklīgi nu ķipa - kopš WA pieder FB, skaidra bilde, ka viņi sen sūta visus datus šiem. Viņi tagad to ķipa officiāli paziņoja. Protams smieklīgi kā viņi sāk taisnoties un atliekot līdz maijam to visu, bet cmon, ko tas dos, gribēsiet, tāpat ievāksiet.

Varu teikt vienu FB reklamas tiešām zina nedaudz precīzāk ko es vēlos. Ir bijušas reizes, kad izmet to ko tieši vajag vai biju meklējis.

Protam, jāpiekrīt @Menestrels. (līdzīgi gribēju teikt). Bet šo jautājumu vienmēr atrisinās, pat bez WP, tikai būz zināms kurus precīzāk uzreiz ņemt. Bet tajā pat laikā - internets vairs nav smilšu kaste, tas tiek monitorēts, pārbaudīts un čekots un tik aizvien striktāk. Pat ja mūsu letiņi vienu trolli kurš aizskāra nabaga valsts personu, tika pāris dienās atrasts un arestēts (te protams jautājums par to cik ticama ziņa un vai tiešām tā bijis, ķipa Delfi un citviet bija publicēts, bet ziniet - komanda tiks dots, publicēs ko vajadzēs).

Tas pats, darba vadītājs izveidojis grupu ar mums (kolēģiem) ja ies uz citu tad mēs arī.

No reklāmām jau sen ir izveidojusies imunitāte, kā redzi reklāmu tā smadzenes viņu ignorē un tā vietā ir tukšums. Ja, kāds prasītu vai esi redzējis kādu reklāmu, tad atbilde būtu nē, ja pat viņas ir :D
Bet tam ir arī adblocks. Bet tiesa, ir saiti, kas prasa atslēgt adblock, lai varētu tur ko izlasīt.