Kur jūs tirgojat lietotas mantas?

Man te paprasīja nopārdod mēbeli un ej tu nost, kas ir noticis ar lietoto tirgu. Es laikam dažus gadus neesmu neko pārdevis, tikai pircis. ss.com jāiemaksā maciņā 3 EUR, lai izvietotu 2 nedēļu sludinājumu par 2,45 EUR. Facebook Marketplace pilns ar botiem/krāpniekiem, kas piedāvā pirkt mantu ar “DPD” piegādi. Es tā saprotu, ka viņi mēģina nozvejot cilvēku kartes datus. (ja godīgi, Facebook arī mantu pirkšanā ir pilns ar krāpniekiem…)

Kur jūs tirgojat mantas? Un vai ir palikusi pie mums vēl kāda neapgānīta vieta? :D

Atkarībā kur dzīvo vari iemest kādā vietējā grupā feisītī. Cik zinu Andele Mandele ar ir labs saits kur pārdot lietas

2 Likes

Mandele man ne pārāk, laikam vienkārši tāpēc ka sveša.

SS ir mazliet pārāk specifisks, jo pēc noteikumiem jau atsevišķi vairākus priekšmetus sludinājumā tirgot nedrīkst.

Lai atkratītos no visādiem liekumiem FB placis šķiet vissakarīgākais, bet tur jāmāk tikt galā ar nekaunīgiem indivīdiem.

Ar ko tad viņi ir tik nekaunīgi?

Tie paši krāpnieki, perekupi un visādi kaulētāji. Cilvēki kas atsakās nonākt pie kopsaucēja.

Krāpnieki pašsaprotami. Kaulēšanās gan ir daļa tirgošanas procesa. Lietotais tirgus nav lielveikals, kurā cenas akmenī kaltas. Cita runa, ja kaulētājs neliekas mierā vai vienkārši spamo cenas. :D

Teiksim nomest dešuku tas ir vienkāršs cenas piedāvājums. Lielākām summām gan varbūt labāk arī pamatot kādēļ tā manta maksā mazāk. Ja pārdevējs pasaka nē, tad nē.

Smags gadījums ir tie cilvēki, kas nopirkuši dzīvajā, pa dārgo kaut ko veikalā un mēģina to pārdod ar mazu atlaidi. Reāli brīžiem internetā tu vari no veikala nopirkt to mantu lētāk. :sweat_smile: Ar tiem arī neko nenokaulēs. Reāli nezinu vai viņi beigās kaut ko pārdod. Toties tie kas ir saņēmuši mantu dāvānā un tagad pārdod, cita runa. :D

Nē nu ja tu pa taisno pērc tad jā. Bet ir tak daudz lietoto msntu veikali

Personīgi neesmu pati īsti mandeli lietojusi, bet mamma bieži izmanto un neko sliktu nav teikusi. Caur viņu tur atradām labu sautējamo pīli, kas bija jauki, jo jauna maksā ap 200 eiro :smile:

Tas pats veikals vien ir. Būs varbūt lētāk salīdzinājumā ar jaunu mantu veikalu, taču tā pat dārgāk nekā atvērtā tirgū no privātās tautas. Veikalu mērķis ir pelnīt un tiem ir lielākas izmaksas. Parasts cilvēks parasti vienkārši grib atbrīvoties no mantas un saglābt drusku iztērētās naudas.

Pēdējās lietas esmu caur FB pārdevis.
Nuuu ja gribi piegādi ar kurjeru maksā šeit uz vietas un tagad, un piegāde būs, nekādas pēcapmaksas.
Bet parasti jau cilvēki tikai ar pašizvešanu, jo īpaši mēbeles.

Met iekšā blokā un uzredzi :smiley:

Mandelei ar jāmaksā iekšā, SS ar.
Tāpēc novisiem noteikti FB vien ir palicis tāds no bezmaksas un pieejamākajiem variantiem…

Pēc manas pēdējās pieredzes, ss.com it kā rādīja sludinājumam līdzīgus skatījumus kā Facebook, taču nebija nekāds aktivitātes. Facebook, atskaitot botus, bija kaut kas. Kad uztaustīju pareizi cenu manta, nākošajā dienā jau bija divi pircēji no Facebook.

Baigā sajūta, ka tagad visa tirzniecība ir pārgājusi uz Feisīti.

1 Like

Es pieļauju tas varētu būt dēļ tā, ka tomēr tu redzi, kam pārdod vai pērc, un var apskatītries, kas par personu, kā arī eksistē kaut kāds reitings :sweat_smile:

Pa savam lielāka uzticība, tai pat laikā SS tev nav saprašanas vispār, kas otrpus.
Tai pat laikā SS vēl ir pietiekami aktīvis un pilns.
Un tomēr FB pārd./pirkšana balstoties uz tavu lokāciju stipri palīdz, SS tomēr jāparokas, kā arī pārskatamība ir labāka nekā SS.

FB vispār ir trash tier organizācija starp priekšmetiem. Ar ļoti skaidriem atslēgas vārdiem nevar atrast ko meklē pat ar visu meklēšanas attālumu. Man šķiet, ka balstoties uz attēliem viņš automātiski ģenerē tagus
Šo ņemu piemēram, manuprāt iederētos stingri pie car parts/accessories

Pa savam tas ir pluss, taču no otras puses pārskatīt FB tirgu ir grūti. Man ir aizdomas, ka lielāks svars ir tam, ka ss.com palika maksas. Tautai noteikti sāp tirgot mazās, lētās mantas tur.

Ar organizāciju tur viss ir slikti, tas gan. Es pa lielam lietoju meklētāju priekš visa, kas nav ideāli, jo apraksti bieži vien FB ir nekādi. Kategorijas esmu maz pētījis, bet tās nešķiet diži detalizētas. Grūtāk ielīst tur iekšā un varbūt paķert kaut ko no maz pazīstama zīmola pa ļoti labu ciparu.

2 Likes

Noteikti. Pat ja skatāmies, uz dārkajām mantām, kaut vai a/m - tur ar sludinājumam par 20k laikam ar jāatpogā kaut kāds 100 minimums ja nemaldos…