Vai devāties prom no WhatsApp?

Bet kā ir ar citām alternatīvām? Praktiski domājot, ja viņi neievāc informāciju, būs cits veids kā viņi iegūst naudu…
Kas zin, ka tik nebūs jāatgriežās pie Skype.

Ar citām aplikācijām atliek cerēt, ka tās atrodas agrīnākā stadijā un vēl dedzina investoru naudu. Vai kā minimums neievāc tik daudz datus un tos neprot tik advancēti apstrādāt kā Facebook. Nav tāda bezmaksas produkta. Ja kaut ko dod bez maksas, tu visdrīzāk esi produkts un kāds cits pa tevi ir gatavs maksāt.

Facebook veido tavu vienoto profilu, kas staigā tev līdzi. Viņi slauc informāciju gan no tava telefona, gan no citām lapām ko tu apmeklē. Tās like via facebook citās lapās ļauj tevi atsekot ārpus Facebook.

Un ko tad viņi tur uzzinās, ka es skatos Anime. Un kuru tas vispār interesē ko kāds random iedzīvotājs meklē internetā un par ko interesējas, ja neesi kaut kāds tur prezidents, slavenība vai kaut kāda augsta ranga persona.

Te arguments būtu - kad kādu tas ieinteresēs, būs stipri pa vēlu kaut ko darīt lietas labad.

Potenciāli var zināt visu kas tev uz telefona notiek vai tiek darits ar viņa palīdzību

Diez vai, piemēram, kaimiņš vai darba devējs vai kāds cits varētu atļauties nopirkt datus no FB par tevi.

Tā jau ir sazvērestības teoriju zeme, bet nu FB jau iepriekš ir ieberzies un ir atklāti lieli pārkāpumi. Kā minimums FB zin tavu telefona modeli un gan jau telefona operātoru.

Nepārzinu kāda ir šī brīža situācija. Parasti tā informācija netiek pārdota pa taisno no FB. FB pārdod informāciju kādai citai kompānijai un tad tā var aiziet visur kur.

Galīgi nav izslēgts, ka mūsu policijai ir pieejama kaut kāda veida piekļuve. Būtu uzmanīgi jāseko ziņām un tam vai pie mums tautu mēdz kaut kā izskaitļot caur FB.

Un ko tad viņi uzzinās, manu MAL listu paskatīsies :D

Pagaidām vēl nav bijis neviens uz MAL balstīts genocīds. Politiskās un reliģiskās nostājas varētu būt interesantākas. Tu pieminēji Kaimiņu. Teiksim tumšākajā laika līnijā Kaimiņš ieņem Latviju, tiek pie kādas sulīgas datu bāzes un aizsūta visus kas viņu neatbalsta uz koncentrācijas nometnēm. Tev jau vairs nebūs iespējas paslēpt savu nostāju, viss jau sen izdarīt, saklikšķināts un sarakstīts internetā.

Vai arī nez, Latvija aizliegs anime un mūs visus ieliks melnajā sarakstā. :D

Ja mūsu datiem nebūtu īsti liela svarīguma (@ visi cilvēki, kas uzskata, ka tiem ‘nav ko slēpt’) tad visiem, kam pieder kaut šķēle mūsu datu kūkas nebūtu tik bagāti, tie dati tik daudz nemaksātu. Šeit, pat ja jums neinteresē jūsu privātums, vai neaizdomājaties, ka esiet naudas govis visām treknajām kompānijām? Ar informāciju par jums ļoti brīvi darbojas jums pat nezināmi vienumi, maļot cauri algoritmiem, grupējot un pārgrupējot lietotāju grupās ar xyz nosacījumiem, pērkot un pārdodot citiem vienumiem utt. utml. Un es no tā pat ne centa neredzu!

Tas, ka cilvēki brīvprātīgi triec visu par sevi internetā man šķiet ļoti savādi, it sevišķi tas ‘man nav ko slēpt’ domu gājiens. Ļoti naivi optimistiski, ka aj, es jau neesmu svarīga persona, un par mani neko pikantu neatradīs.
Jau tika minēts, ka valsts vai kāda cita spēcīga vara var ļoti vienkārši iemest aci garajā sarakstā par cilvēkiem, atlasīt visus, kuru datu profils ir nevēlams, un pie tevis ieradīsies bezsejaini cilvēciņi ar bezmaksas rotaslietām.

Kaut vēršam acis uz to, kas notiek Honkongā un Ķīnā - pat nesen es lasīju jociņus par to, ka kāds ir ticis banots no ieceļošanas Ķīnā, jo viņu twitter kontā atrasti kādi ‘nevēlami’ ieraksti. Tas ir tālu, jā, bet tas ir reāli un tas notiek mūsu laikā. Ja jums tas neliekas baisi, tad esat, kā saka, ļoti sheltered un man prieks par jums.

Un atpakaļ pie mazāk drūmām tēmām, bla bla sociālā inženierija, bla bla jūs varat tikt apzagti caur internetu, bla bla ‘man tāpat kontā naudas daudz nav’ utt utml. Tikpat labi publiskajās tualetēs varētu izņemt kabīņu durvis un jūs varētu staigāt ar caurspīdīgām drēbēm. Pazvanīs tavai omei kāds svešs cilvēks, pateiks, ka ar viņas mazbērnu vārdā [tavsvārds uzvārds] ir noticis kas slikts, nosauks kādu informācijas kripatu, kas pārliecinās viņu, un tiks pie viņas pensijas. Jūs neesat vieni paši vakuumā.

Google vispār ļoti forši uzkrāj mūsu datus tāpat, par visām darbībām, kas notiek ar mums un ap mums, reku ieskats manā 18. janvāra dzīvē -
image

un es par šo visu, kas pilnīgi un noteikti ģenerē kaut kādu naudu googlei (vai tam ir kāds naudas ģenerēšanas potenciāls), jo savādāk šī informācija netiktu uzkrāta, neredzu pat ne centa, ne eiro, necik. Visu laiku smagi strādāju un radu par sevi datus un cītīgi aizpildu savu datubāzi, un man par to pilnīgi nemaz nemaksā!!! Kur ir mans čeks??? Es gribu ēst?

Reku paskatieties šeit paši uz sevi https://myactivity.google.com/activitycontrols/webandapp

betnu par šo tēmu var baigi ilgi un daudz runāt, tur apakšā paiet visas viedtehnoloģijas, mākonis, identitāšu zagšana, jūsu attieksme pret cilvēkiem, kam ir ko slēpt, uttttttttt. es neturpināšu diskusiju, ja tāda izcelsies, plds.


bettttttttttttttt nu par migrēšanu prom no whatsapp, neviens cits nevēlas pamest šo platformu, un ko es viens pats sēdēšu signālā. mamma gribēs uzrakstīt sveicienu dzimšanas dienā bet sorry, es sēžu ar savu tukšo kontaktu sarakstu signal un nevaru izlasīt, ko man saka. tur diemžēl vajag masīvu ķēdītes parāvienu, līdz varēs pamest whatsapp. tikmēr pls dodiet man savas adreses lai es varu aiziet pie jums ciemos un skatīties jums logos līdz jūs mani pabarosiet.

5 Likes

Tātad galvenā doma ir “ak nē, kāds pelna naudu jo es eksistēju”. Godīgi sakot es te neredzu problēmu, ka kāds saņem par eiro vairāk vai mazāk.

Runājot par melnajiem cilvēciņiem. Jā, valstīs ar striktu režīmu, kur internets tiek filtrēts pa labi, pa kreisi tā arī var būt problēma. Taču vai šeit? Domāju, ka ar šādu domu gājienu pat no mājas ir bail iziet, jo “jA nU mAnI kĀdS sAvĀkS?”. :grinning_face_with_smiling_eyes: Tad jau vajadzētu iet dzīvot mežā.

1 Like

Problēma ir jo datus sāk filtrēti daudz kur, kādreiz Youtube tu varēji atrast plašaku informācijas klāstu, tagad daudzi video tiek likvidēti. Tāpat varētu nakotnē filtrēt cilvēkus, protams neviens nezin nākotni, bet doma ir biedējoša.

Kas būtu, ja būtu…

Es došos uzvilkt folija cepuri, lai mani nesavāc citplanētieši :alien: protams neviens nezin nākotni, bet doma ir biedējoša.

1 Like

Es domāju kaimiņu, kas dzīvo blakus mājā. :D

Lol un tev patīk Elons Musks, vai minu pareizi

F čatā brālītim no manis

1 Like

Tad vajadzēs emigrēt uz citu Valsti kur tas ir atļauts, no Anime no Life

2 Likes

Īsti par viņu neinteresējos :sweat_smile:

Mēs jau nezinām ko viņš tur sarakstījis ir, varbūt kaut ko naidīgu par Valsti un pats vien vainīgs, ka izlika publiski savas negatīvās domas.

Dažreiz liek pabrīnīties, ko tik cilvēki neliek vai neraksta savās laika joslās.
Es vispār FB izmantoju tikai saziņai, mana laika josla ir tukša, izņemot daži mani foto. Es pat bildi neesmu nomainījis 3 gadus, slinkums. Nekas būšu mūžam jauns FB :D.

Labs video par datu ievākšanas politiku. Nedaudz teatrāls bet informatīvs

2 Likes

Video paceļ jautājumus par algoritmu datu apstrādi, ko var atdalīt atsevišķi kā masīvu austeri. Ar labiem nodomiem bruģēts ceļš uz elli. Katra masveida datu apstrādes algoritma ieviešana draud ar neparedzamām kļūdām.

Pat neņemot vērā algoritma kļūdas, tāda masveida datu apstrāde, piemēram, ļauj automātiski marķēt cilvēkus kā noziedzniekus pirms tie ir paveikuši noziegumu. Amērikāņu policijas iecirkņi kas ir eksperimentējuši ar līdzīgu tehnoloģiju it kā saņem labus rezultātus.

Kādreiz informācijas ievākšanas apjoms un analīzes iespējas bija zināmā mērā ierobežotas ar pieejamo cilvēkresursu. Tagad datu uzkrāšanas un apstrādes iespējas tikai aug.