Vai spēj atšķirt cilvēka radītu mākslu no AI veidotās?

Te ir iespēja piedalīties Čikāgas Universitātes (tā pati komanda kas izveidoja Glaze) pētījumā un iemēģināt savu aci AI mākslas atpazīšanā.

Tests sastāv no 20 jautājumiem, un atbildes varēs saņemt vēlāk uz epastu. Janvāra beigās var sākt gaidīt pētījuma rezultātus.

Bet ja esi ziņkārīgs jau tagad, atverot attēlu jaunā tabā var izlasīt kas tas ir patiesībā :shushing_face:

Tests lika mazliet pasvīst, dažbrīd paveicās pamanīt greizu anatomiju vai bezjēdzīgas detaļas, taču grūti saprast kurā brīdī tas ir kļūdas ko pieļautu arī cilvēks.

Links uz testu

2 Likes

Ok, this was fun

Smuks ezītis bija (kuram nespēju pateikt vai īsts vai nē, ļoti izskatījās pēc palešu gleznojuma)

Es esm diezgan pārliecināts ka viņi deva visus AI darbus, un skatījās kuri sanākuši pārliecinoši, un pētījuma mērķis ir vēl vairāk AI uzlabot.

Vienīgais dikti nepatika ka nebija beigās rezultāti un pēc vārds.

2 Likes

Aaa visiem atskirīgus dod, Man ezītis nebij

Visi nav AI, tev sāk paranoja darboties :wink:

Un jā, tradicionālos visgrūtāk atšķirt. Man bija ogles skice kas izradās bija fake un vienīgais kas nodeva bija blurs attēla apakšā. It kā jau tas var vienkārši fotogrāfējot gadīties :/

Blurs arī daudzviet bija saskatāms. Jocīgi ka deva arī fotoreālistiskos…

Galvenais nodevējs bija nekonsistence…

Jo kā jau gaidīju, stilizētos ir visgrūtāk konstatēt.

Aw shit, I wish I read this before doing the test…

1 Like

Ar anime stila zīmējumiem bija easy, bet ar tradicionāliem eļļas darbeim man bija galīgi garām :D

Vaine, es tur ilgi pētīju otu atstātās ekstūras utt

Btw sveiks, jauna sejas priek redzēt

2 Likes

Tieši tagad ar ģimeni diskutējam par krāsas triepieniem ezītim

Kaut gan citiem darbiem varēja daudz vieglāt atrast nesakritības, atspīdumos, formās, piemēram man bija bilde ar ābeļdārzu pie ezera, kur vienai no ābelēm gar stumbru ezers kāpa augšā… Un kaut kāds melns ķēms bija vienā no krastiem

A kur var veidot tos AI zīmējumus? tā ir maksas programma?

Ir ļoti daudz dažādu programmu. Viss internets pilns. Dažas ir maksas, dažas bezmaksas

1 Like

Kāds var padalīties? cik meklēju vienmēr uzeju tikai par maksu…

Ironijas pēc pajautā Chat GPT :sweat_smile:

Pārīti acīmredzamu AI sanāca izķert, taču kolīdz bildē ir ļoti maz informācijas es galīgi neesmu ne par ko pārliecināts. :D

Manas acis uzreiz skatās uz pirkstiem, acu zīlītēm, un vietu kur audums saskarās ar ādu. Ar to AI parasti grūti tikt galā. Bet problēma rodas kad cilvēks ar AI ģenerē mākslu un tad photoshop salabo šīs nepilnības. To redz biežāk un biežāk pēdējā laikā. :frowning:

1 Like

Ja kāds ar roku salabo tās nepilnības, kā tad pateikt, ka tas bija AI? :thinking: Ja es nevaru atrast nevienu AI gļuku, es nepateikšu atšķirību.

1 Like

Man šis tests likās samērā elementārs, varbūt tāpēc, ka sanācis redzēt ļoti daudz cilvēku radītas, un diezgan daudz AI mākslas, tai skaitā lietu, kuras, manuprāt, ir ĻOTI uzkrītošs AI, bet citi cilvēki to nez kāpēc nepamana.

Vairumā AI bilžu ir raksturīgi tāds netipisks asums, perfekti gradienti, un daudz gradientu vispār. Gradienti ir ķēpa, cilvēki ar tiem diži neaizraujas, vairāk izvēlas highlightus taisīt, i.e. pleķus, kuriem spīd virsū tieša gaisma. Kā arī, praktiski visām AI bildēm, kurās ir kaut kādas sejas, tās ir ļoti līdzīgas. There’s just something about it that’s a dead giveaway to me, pat ja tā seja izskatās ļoti labi.

I guess gaidam rezultātus e-pastā.

Man tests saka, ka nav aktīvs :pleading_face: un es tā gribēju paskatīt…

o tiešām, cerams ka tas tikai uz kādu brīdi, jo tests tikai šodien tika publicēts