Cik bieži un kādiem mērķiem jūs izmantojat ChatGPT?

Es salīdzinoši daudz sāku lietot ChatGPT pēc tam kad iestājos universitātē. Tas palīdz izskaidrot dažādus fizikas uzdevumus, kā arī dažādus aspektus dažādās zinātnes daļās. Protams tam ir savi knifi, un tas ne vienmēr dod ārā pareizu rezultātu, tāpēc tos ir jāpārbauda un jāspēj vērtēt kritiski, bet visādi citādi, manuprāt tas ir tīri burvīgs rīks, ja tam neprasa darīt par daudz.
Kam jūs lietojat ChatGPT?

1 Like

nekam
image

7 Likes

Esmu pamēģinājis pāris reizes Bing, bet tikai vienu reizi notestēt pats savām vajadzībām (paprasīju idejas kāzu dāvanai iirc, second opinion never hurts), pārējās reizes tikai, lai salīdzinātu rezultātus ar vienu citu cilvēku, kurš man Feisbukā ir draugos un aktīvi posto par AI un ChatGPT.

Pēdējā laikā diezgan bieži izmantoju, lai atrastu kaut kādas konkrētas ainas mangās(sējumus/nodaļas), bet ļoti bieži sniedz nepareizas atbildes. Ir nepieciešami kādi 2-3 piegājieni, kamēr atrod pareizo.

Bet tā pa retam uzprasu kaut kādus filmu/anime/grāmatu ieteikumus. Lai atrod kaut ko līdzīgu kādam saistošam darbam u.t.t

1 Like

Penetrācijas testēšanas jautājumus un vēl kaut kas no datorikas, kad esi galīgi iestrēdzis meklējumos Google. Citreiz izdod ok mantu, citreiz nē. Anime/mangas meklēšana caur to galīga putra. Ir bijušas arī reizes, kad vajag aizpildīt darbā uzdevuma teksta lauku ar garāku aprakstu un mēs to esam darījuši ar ChatGPT, jo neviens negribēja pats rakstīt. :joy:

Visādiem abstraktiem zinātniskiem jautājumiem. Daudz vieglāk nekā rakties caur wikipēdiju un forumiem. Tikai mīnuss ka, pārprasot ChatGPT vai viņš nav kļūdijies vai pamainot jautājuma formu, var iegūt pretējas atbildes no sākotnējās. Ierobežo arī tas ka ChatGPT ir trenēts ar datiem līdz 2021.gadam, kas nozīmē ka tas nevar pateikt vai ir vērts skatīties “Reborn as a Vending Machine” anime.

4 Likes

Tas gan, liela AI valodas modeļu problēma ir tajā, ka tie ar pilnīgu pārliecību tev dos ārā pretēju vai atklāti nepareizu informāciju. :D Es neriskētu lietot ChatGPT nopietna darba veikšanai.

PS. Laipni aicināts komūnā!

2 Likes

Laipni aicināts komūnā! Droši uztaisi “Sasveicināšanās” postu un pastāsti par sevi :smiling_face:

Dziļām filozofiskām diskusijām un pilnīgi nav svarīgi vai AI dod pretrunīgas idejas, jo mērķis nav precizitāte, vien - domu ceļojums. Un AI nekad nedusmojas, nekad nemet plinti krūmos, neņem neko personīgi, neiekarst par reliģiju - the ideal conversation companion for discussing philosophical schools of thought.

1 Like

Vismaz pagaidām

Es nebrīnītos, ka tu vari ar pareizā promta palīdzību iekresēt ChatGPT.

Ar pareizā prompta palīdzību tu vari dabūt to, ka ChatGPT pasaka, kas ir viņas mīļākās krāsas, orientācija, kādi cilvēki viņai patīk, ko viņa vērtē, kas nepatīk. Ja jautāsi tieši, būs - “I am not sentient and thus have no preferences.”

Lietoju katru dienu.

Vispirms jāzin, ka maksas ChatGPT ir paaudzi vai divas priekšā brīvajai versijai precizitātē, informācijas svaigumā, atmiņas apjomā un visos citos aspektos. Tas arī spēj meklēt informāciju internetā.

Nupat ChatGPT4-Turbo būs pieejams, kam info ir līdz 2023 gada martam, ja nemaldos. Brīvās versijas dati ir norauti 2022. g. janvārī. Reāllaikā šos modeļus neviens vēl neatjauno.

Brīvā versija ir kā jautra rotaļlieta, bet maksas rīkam ir reāls pielietojums.

Lietoju primāri programmēšanas nolūkiem tāpēc, ka rezultātu var validēt. Ja kods kompilējas un strādā, kā paredzēts, tad rezultāts ir derīgs.

Piemēram, bija problēma ar brazīliešu un citām nestandarta windows lokalizācijām, jo float vērtības viņiem atdala ar komatu, nevis punktu, kas saplēsa mūsu custom teksta parsētāju. Uzdevu ChatGPT pāriet pāri manam teksta parsētājam un to modificēt neatkarīgu no konkrētā datora lokalizācijas, ko tas lieliski arī paveica. Ietaupīju kādas 15 minūtes. Katru dienu sanāk šādi ietaupījumi vairākas reizes, mēneša šķērsgriezumā ietaupu ļoti daudz stundu šādā veidā.

ChatGPT arī ir lielisks prototipēšanai. Piemēram, Unity spēļu dzini ChatGPT zin, kā enciklopēdiju. Pa pāris vakariem varēju salikt kopā Slay the Spire klonu ar lielāko daļu pamatfunkciju.
NVIDIA_Share_zVVUCATvWF

Citi mani nesenie pielietojumi:

  • Dzimšanas dienas novēlējums latviešu valodā amazon pirkuma dāvanas noformēšanai. Kad man latviski kaut kāds tāds jāraksta, prātā vien tukšums… Iedevu kontekstu, iedevu grāmatas nosaukumu un sveiciens sanāca izcils, pats tādu nekad nebūtu uzrakstījis.
  • Kāda specifiska procesa izpēte. ChatGPT lieliski spēj apkopot informāciju gan no Bing meklējumiem, gan Youtube video linkiem pateicoties maksas versijas plugin sistēmai, utt.
  • Uztura bagātinātāju un nootropics izpēte - devas balstoties uz pētījumiem, toksitāte uz aknu un citi riski, etc.
  • Legālu dokumentu konsultācijas, specifiski legālas atšķirības starp “proposal” un “contract” parakstāmo līgumu kontekstā ar ārzemju klientiem.
  • Spēļu dizaina brainstorming sesijas.
  • Principā lietoju chat gpt googles vietā 99% gadījumu, jo informāciju saņemu ātrāk. Man nav jāfiltrē sponsorēti linki, vai SEO optimizētas spama lapas.
3 Likes

Tu nu gan mums esi AI power user.

malcom tucker GIF

AI risina manu ADHD analīzes paralīzi un atbild uz visiem maniem off the cuff random jautājumiem, tāpēc prakstiski dzīvoju AI simbiozē.

inb4 brain implant for direct communication

I honestly can’t wait. That’d be SO MUCH MORE convenient!

Diez vai mūsu dzīves laikā sanāks, bet būtu jau forši. Transhumānisms, manuprāt, ir vienīgais veids, kā mēs varam tikt vaļā no tribālistiskiem konfliktiem pār zemes pleķiem un strīdiem par to, kura izdomātais vīrietis virs mākoņiem ir pareizā fantāzija. Vajag prāta robežas paplašināt tālāk par cilts domāšanu, un tīri bioloģiski tas nav iespējams.

1 Like

nooooooooooo
pain

Nelietoju ikdienā, neprasās.
Tikai tā nedaudz paspēlējos un viss :smiley:

Es tā intereses pēc pajautāju vai būs 7 Seeds trešā sezona, man nolamājas ka zināšanas beidzas tur sākot ar 2021 vai kuru gadu, precīzu neatceros, kas tas par atpalikušu AI :D. Iedomājos varbūt izvilks kādu info no kaut kurienes vai kas tiek plānots.

1 Like