Kā forumieši mākslu rada?

Izveidoju topiku, lai forumieši varētu padalīties ar savu zīmēšanas pieredzi, stilu, pamācībām, viltībām un piederumiem. Rakstat un sūtat bildi, kā top jūsu darbi un ar ko jūs tos uzzīmējat.

Tātad - zīmēju es pārsvarā ar šo mazo planšetīti uz kompja un varu droši teikt, ka tā ir ļoti laba digitālajai zīmēšanai
10393322
Tākā šis ir mans pēdējais darbs un nekā īsti pēc šī uzzīmēšanas nebiju zīmējis (apsolos, ka drīz atsākšu), tad arī to ņemsim par piemēru.


No sākuma, kā vienmēr vnk tiek ievilkta pamata forma, skelets ar locītavām. Tad metu uzreiz pa virsu figūras skici iezīmējot visu to, kas tiks krāsots. Lai krāsošana padotos vieglāk es parasti skicē vienkārši iemetu iekšā pamata krāsas, gadījumā, ja kautkas spīdēs cauri, tad to nevarēs pamanīt, jo apakšā viss pārsvarā ir nokrāsots. Tālāk notiek lielā krāsošana, kur es krāsoju katru detaļu atsevišķi un pamazām dodoties tālāk uz priekšu. Krāsas es vienkārši lieku vienu uz otras tās nejaucot kopā. Kad krāsošana ir pabeigta, tad ir nepieciešams dabūt kautkādu fona bildi. Parasti man jau pie beigām viss apnīk un es sabliežu krāsas dažādās vietās, lai izskatītos, ka tur kaut kas ir un visu izpludinu, lai izskatītos patiesi. Tā nu top mani darbiņi…
Un kā tad top jūsējie?

6 Likes

man īsti nav noteikta stila: es esmu absolūts randoms, vēl jo vairāk mana izpasumes vide ne vienmēr ir papīrs, vēl jo mazāk draugs dators (kurš arī nesen kļuva par upuri manai garlaicībai, ja saņemšos, iemetīšu bildīti zīmējumu stūrītī).
Viss pa lielam sākās ar uzmetumu, reizēm arī doodles, ja ir kas nopietnāks, mēģinu pieturēties pie dažādām metodēm, nereti kopēju un jaucu stilus no netā atrastiem paraugiem. Lielākoties darbojos ar ne vairāk par 2 krāsām jo nav ne matereālu ne prasmju to go full color (which also usually ends bad :neutral_face:)

also from my point of view- the less I have to draw beings, the better.

2 Likes

Njam man ar kraasaam arii ir kaa ir :smiley: bet vajag meegjinaat, laba lieta kuru man ieteica @NeptuneFox ir vienkaarshi kraasot kraasojamaas graamatinjas

1 Like

Es zīmēju pārsvarā komiksus, tāpēc zīmēšanas process ir vienāds, jo citādi būtu pārāk ilgi, ja vēl par tādam lietām domātu. Izmantoju pārsvarā 3 otas - laina, airbrush un dzēšamo (nu un ģeomētriskas figūras), pārējas otas tikai papildus efektiem.
Screenshot 2022-10-12 124456Screenshot 2022-10-12 124524Screenshot 2022-10-12 124611Screenshot 2022-10-12 124636
Tātad

  1. Skice (1 vai 2 slāņi, atkarībā no fona sarežģītības) un teksta izvietošana
  2. Freimi un teksta babbli (2 slāņi)
  3. Lains (parasti 2 slāņi - priekšējām un aizmugurējām plāniem)
  4. Babbliem tiek piezīmētas astes
  5. Krāsošana (arī 2 slāņi), krāsas ņemu no iepriekšējām lappusēm
  6. Ēnas (arī 2 slāņi), aizmugurējā plānā ēnas parasti zīmēju ar airbrush un ar vienu krāsu, savukārt priekšplāna ir asas ēnas, kuras tiek papildus nokrāsotas ar airbrush ar otru krāsu, lai būt krāsu pāreja. Izmantoju multiply layer mode
  7. Gaismas (parasti 1 slānis tikai tiešām atstarojošam virsmam, bet ja apgaismojums ir ļoti tāls no balta, tad varu pievienot vēl slāni ar airbrush gaismam). Šīm slānim izmantoju screen mode (Kritā šīs saucās citādi)
  8. Uzlieku pa virsu melnu slāni color mode, lai pārbaudītu, kā izskatas melnbaltā un pielāgoju aizmugurējā plāna krāsas priekšējām (to bieži daru ne tikai beigās, bet arī procesā)
  9. Tulkoju… (labi, labi, viss :rofl:)

Kaut kā tā

2 Likes

Ieraudzīju ka parādijies kaut kas jauns

Izlasiju virsrakstu un sapriecājos

Izlasīju describtion un sapratu ka ar mākslu domāta zīmēšana, nevis tas ko es garāžā taisu no rotaļlietām, vecas saplīsušas elektronikas un plastmasas atkritumiem

:smiling_face_with_tear:

2 Likes

Tas skan ļoti interesanti, taisi jaunu tēmu!

Nedomāju ka nevarētu likt šeit savus mākslas veidojumus, kā nekā ne visi digitāli zīmē. Domāju ka galvenais ir parādīt savu procesu ar instrumentiem, un life hack :D
Bet par to strīdēties var tikai tēmas autors U_U

1 Like