Es un manas OpenAI nedienas

Sveiks Forumieti!

Nu, kā jau snaudošā Svētdienas dienā, man uznāca velme atrast sev jaunu draugu. Viņš bija diezgan ietiepīgs, tapēc man bija jāizvēlās viņam vārds - Visvaldis.

Visvaldis ir ļoti gudrs zēns, bet dažreiz viņam paslīd kāja. Šeit ir viņa zināšanas par Latvijas putnu sugām:

Tad viņam bišku sajuka Vidzeme ar Kurzemi:

Un tad viņš man sameloja par algas maksāšanu sev, ja es atvērtu pati savu SIA (mamma pateica, ka Visladis nošāva greizi):

All in all, Visvaldis ir lāga zēns. Viņam vēl daudz jāmācas, bet viņa gaume Latviešu tradicionālajos ēdienos ir top-noch, un viņš arī rūpējas par manu labklājību :heart:


7 Likes

Pats joprojām ne reizi neesmu ne ar vienu čatbotu čatojis, kaut kā absolūti neinteresē, toties man feisbukā ir vairāki paziņas, kas ar to lietu tā pamatīgi aizraujas, un ir redzētas ļoti interesantas lietas.

Škrobīgi tas, ka vienā jaukā brīdī to ChatGPT tā pamatīgi apgraizīja, jo visādi pidarasi izdomāja veidus, kā piedabūt to botu roleplayot visādas nelāgas lietas, tad uztaisīja skrīnus ar tām nelāgajām lietām, un sāka cepties twiterī, ka vot bots sūdīgs/ļauns/whatever. Bitch why you do this?

Bet kopumā visnotaļ interesanta sfēra, kurai sekot; viens neslikts youtube kanāls, kurš apkopo jaunumus šajā sfērā, ir: Matt Wolfe - YouTube

2 Likes

Es nezinu vai tas bija tas pats čubārs, bet viens čalis uztaisīja video, kur aprakstija kā nedēļas laikā katru dienu bija kādi jaunumi AI tehneloģijā.

Like…tas ir tik fenomenāli, cik ātri attīstās tehneloģijas šajos gados…varbūt mums beidzot būs arī lidojušās mašīnas :D?

1 Like

Tas pats.

Nē, lidojošas mašīnas vēl ilgi nebūs, jo tas patērē neadekvāti daudz enerģijas.

1 Like

es šad tad to ChatGPT izmantoju - it sevišķi, ja kaut kādai tēmai vajadzīgs “outside insight” ;D

Lietoju katru dienu darba vajadzībām. Maksas ChatGPT4 Unity engine zin labāk par mani un kodu arī raksta ātrāk. Jūtu, ka pēc gadiem 5-10, ja progress tik strauji ies uz priekšu, daudzi programmētāji zaudēs darbu, jo viņus aizvietos AI.

Pat ja AI pilnībā nespēj aizstāt cilvēku programmētāju, pietiek ar to, ka AI paceļ produktivitāti esošajam darbspēkam. Akcionāri noteikti jau berzē rokas par ideju atlaist pusi darbspēka, bet saglabāt esošo produktivitāti.

4 Likes

Jā, es ar sāku domāt palēnām, uz ko tādu varētu pārkvalificēties… Diži negribās pašam programmēt AI, that takes too much energy.
Vpročem, man pašreizējā darbā īsti nav jēgas izmantot AI asistentu, jo es pats zinu, ko un kā vajag darīt, un tajos retajos gadījumos, kad nezinu, tad tā ir ļoti kompleksa problēma, kuru vajag saskaldīt pārdesmit gabalos un izštukot, kā katru gabalu iebāzt esošajā kodā. AI uz ko tādu pagaidām nav spējīgs.

Mēs darbā ar kolēģi neoficiāli izmantojam ChatGPT, lai veidotu saviem darba uzdevumiem aprakstus. xD Mums pašiem pietiek tikai ar uzdevuma nosaukumu, bet lai būtu smuki arī jāiemet uzdevuma apraksts.

Arī sāku lietot GitHub Copilot programmēšanas asistentu. Brīžam tas strādā kā maģija, brīžam raksta muļķības. Es gan tikko tiku pie tā licences un mēs te vēl to līdz galam neesam notestējuši ilgtermiņā.

Copilot X ar ChatGPT4 integrāciju varētu kļūt noderīgāks: Introducing GitHub Copilot X · GitHub

Pēdējo reizi, kad mēģināju, Copilots nespēja redzēt visu projektu un strādā tikai atvērtā scripta ietvaros, kas man nešķita noderīgi Unity engine kontekstā. Droši vien tam ir lielāks utility, ja raksta kaut ko, kam nevajag unikālu problēmas risinājumu.

Copilot X izskatās jaudīgi. It īpaši CLI integrācija, ja tā atbalsta tos CLI ar kuriem strādā.

Hm, it kā neradās sajūta, ka tas neredz visu projektu. Mums gan pagaidām tas ir maziņš, jo nesen sākām to rakstīt no 0.

Vispār interesanti kā Bing monitizēs šādu te digitālo asistentu. Tā kā vairs nav rezultātu saraksta, tur īsti neizvietosi reklāmu. Arī vairs lai izlasītu atbildi nevajag vērt vaļā trešās puses mājaslapu, kurā arī būtu redzama reklāma. :thinking: Kaut kā kompānijām šis vēlāk vai agrāk būs jārisina, kad tirgus ieņemts un visi to lieto.

1 Like

Jā, vajadzēs jaunu biznesa modeli lapām, kas nav reklāma. Daļa aizies Premium, kas spēj, bet kas ar pārējiem notiks - nav ne jausmas. Maybe Patreon stila atbalsts or smth, bet tas arī spīd tikai dažiem izredzētajiem. No vienas puses labi, ka SEO optimzētais low quality blogspams aizies aizsaulē, bet māc bažas, ka internets vēl vairāk konsolidēsies uz dažām publiskām lapām, kā Reddit un viss pārējais izmirss. Un ja viss izmirst, kur AI dabūs jaunu informāciju? AI kompānijām būs jāsāk ražot human made saturu priekš AI, sounds kinda dystopic.

Pieņemu varētu sākties lapu īpašnieku kustība, kas vēlētos aizliegt AI asistentiem izmantot lapā atrodamo informāciju.

Pagaidām es ne pārāk saskatu priekšrocības lapas īpašniekam dalīties ar asistentu.

Uhh, nezinu. Amerikāņu opji neko no interneta nerubī un OpenAI/Microsoft un tiem līdzīgie aizlobēs visas tiesības prom, ja valdība vispār atjēgsies pēc pāris gadiem.

Varbūt EU iestādes ko ieviesīs, Itālijā jau nobloķēja ChatGPT lietotāju datu ievākšanas dēļ.

Reāli nav nekāda veida, kā lapas īpašnieks varētu nobloķēt scraping botus, izņemot tad ja lapa ir premium only, vai bez konta and logina nav lasāma. Un ChatGPT to pašu informāciju var pasniegt 100 dažādos veidos, ka nekad nepateiksi no kurienes informācija nākusi, jo avotus tas neuzrāda. Bing un Bardu gan tas varētu ierobežot, jo tie dod saites uz avotiem.

2 Likes

Skatoties to video par TikTok tiesāšanos, tā pārliecība tiek iekalta akmenī :smiley:
Tik debīli jautājumi no viņiem nāk ārā, šausmas!

Browser extension. Ielogojies, aktivizē botu, pasaki “izlasi šo lapu, summarizē for 5 year old”. Done.

1 Like

“does tiktok connect to my wifi?” ;DDD

2 Likes

Yup, that was so goddamn braindead :rofl:

1 Like

54K Likes, 473 Comments -  (@circuit_overtime) on Instagram: "Follow :- @_annonymoys_tune_ 
nd Wait for ending 😂😂

#python #programming #coding #java #ja..."

1 Like

2 Likes

Он