Uzlabo savas pašreizējās kospleja spējas~

Nolēmu izveidot poustu, kas varētu iedvesmot cilvēkus kosplejot vai arī pačukstēt dažus trikus, kas uzlabotu pašreizējās kospleja spējas.:sparkles: :smile:


  1. Oriģinalitāte

Šis ir faktiski vissvarīgākais punkts - kā izvēlēto tēlu kosplejot, jo ir ļoti daudz veidu, taču galvenais ir izveidot tērpu kurā tu pats jūties ērti un esi priecīgs.

  1. Iejušanās tēlā un attieksme

Ne par velti cosplay ir veidots no vārdiem: costume & play. Tēlošanai ir arī nozīme. Protams, pēc pašu izvēles, taču tas nav noslēpums, ka tas pilnveidos kopējo izskatu un tas parādīs tavu attieksmi. Šis punkts it īpaši attiecas, kad ir coni vai fotosesijas.
~ Es iesaku iepriekšējā dienā noskatīties videoklipus, kur ir tavs kosplejotais tēls, lai attaustu atmiņā kā aptuveni tas uzvedās… Vai arī izlasīt/noskatīties video, kur tiek analizēts izvēlētais tēls. Var iemācīties arī dažādas viņa atziņas un teicienus, ko citēt kosplejojot…


  1. Make-up
    Mūžīgas jautājums - vai kosmētika ir obligāta? [cool video]

Tas ir individuāli katram. Manuprāt, kā arī videoklipā tika paskaidrots, kosmētika nav obligāta, bet tas var padarīt kospleju izteiksmīgāku. It īpaši fotosesijās vai videoklipos.

~ Cilvēki, kuri nav pašpārliecināti kosmētikas likšanā – kā es :D
iesaku iedvesmoties un skatīties tutorials. :cherry_blossom:
~ Es gūstu iedvesmu no Kat Sketch [youtube]
Un priekš acīm inevelichka [instagram]

~ Pamata make-up triki, kas padarītu kopizskatu pilnveidotāku:

:star: uzacis saskaņotas ar matu/parūkas krāsu [youtube]
:star: Padari savas acis lielākas/izteiksmīgākas [tutorial]
:star: Basic cosplay make-up [tutorial]
:star: Izteiksmīgas lūpas [tutorial]
:star: Izteiksmīgi atslēgas kauli/krūškurvis [tutorial]


  1. Padari savu tērpu iespaidīgu

:large_blue_diamond: spīdumi/glitteri

Atšķirībā, kas ir tas tēls, kuru tu kosplejo, taču ir fakts, ka spīdīgi tērpi izskatās daudz profesionalāki.

  • ja ir sanākusi nejauša kļūda tērpam, to var viegli apslēpt to pievienojot…

:large_orange_diamond: Gaismēna

Tas padara kospleju reālu, taču ir jāpievērš uzmanību materiālam.

  • Priekš bruņam/vairogiem ietonē tās maliņas un arī dažas vietas pagaišina, radot 3D efektu. [picture]
  • Audumam izmanto speciālas paredzētas krāsas un ietonē attiecīgās vietas, kur audums locās… [picture]

  1. Pievērs uzmanību detaļām

:large_blue_circle: Elementi un mazas detaļās padara kospleju rūpīgu. Tās palīdz akcentēt mazākās detaļas, kas palīdz atpazīt tēlu labāk.

:red_circle: Props
Iespējams jūs man piekritīsiet, ka daži tēli ir līdzīgi un kosplejot bez kāda noteikta detaļa vai elementa… būtu grūti atpazīt konkrēto tēlu…

For example… :sweat_smile:


  1. Stilizētas Parūkas
    Parūkas padara tērpu profesionalāku (taču tās nav obligātas)
    … bet, lai parūkas darītu tērpu profesionalāku tām ir jābūt kārtīgām! :cherry_blossom:
    Tāpeč man ir daži tipi, lai tās pildītu savu uzdevumu:

:arrow_forward: Parūku stilizēšana
Solis tuvāk precīzāka tēla izskatam! [tutorial]

:arrow_forward: Dažādi parūku padomi/triki (Savēlušās parūkas/Parūku mazgāšana/Parūku apgriešana/Samazini parūkas spīdīgumu) [tutorials]

:sparkles: Augsti rekomendēju - lielisks pousts no forumieša @Mio-tan par parūku pinkām :+1: :sparkles:
Cīņa ar parūkas pinkām!


  1. Gaismas objekti
    Līdz šim man pašai nav bijusi vajadzība pēc LED gaismu izmantošanas savos tērpos,
    taču varu teikt, ka, izmantojot gaismas, kosplejs uzreiz kļūst pamanāmāks. Kā arī dažreiz tērps izskatās veidots ar leilāku budžetu, lai gan realitātē tā var nebūt… :D
    Ir ļoti daudz padomi & veidi kā veidot un to ietekmē kospleja izmantotie materiāli & pats tēls. :blush:

  1. Pavadi labi laiku

Esmu ievērojusi , ka daudzi šo punktu aizmirst, taču kospleju galvenais mērķis ir labi pavadīt laiku un izbaudīt savu un citu paveiktos darbiņus. :3

:sparkles: Kosplejot var visi~ :sparkles:


apkopoja/veidoja: @kikimuffs
nedaudz pielaboja: @ligalv96 (thank youuuu~ :sparkles: )

10 Likes

Paldies par jauko rakstu! Tagad vēl vairāk nevaru sagaidīt UniCon. :laughing:

2 Likes

sure thing dear :kissing_heart:
Glad i could be help
gaidu nakamos rakstinus …bija interesanti lasit un uzzinat daudz jaunu lietu :smiley:

2 Likes

Even sharks! :heart:

4 Likes

Ļoti kvalitatīvs un interesants raksts! :+1:
Man lielākā problēma ar kospleju ir tā, ka pie detaļām noslinkoju :joy:

4 Likes

laikam man būs jāuztaisa nākamais raksts kā nezaudēt motivāciju taisot kospleju :'D

2 Likes

Kā nezaudēt motivāciju kosplejam?

Līdz Conam 1 nedēļa! :D

4 Likes