Townsends - 18. gadsimta romantizācija

Jau dažus mēnešus skatos Townsends video. Šis kanāls lielākoties fokusējas uz 18. gadsimta ēdieniem, bet ir arī diezgan daudz video par to kāda bija 18. gadsimta cilvēku ikdiena kopumā.

Šis kanāls atklāja ka diezgan liela daļa mūsdienu sarežģīto recepšu pastāvēja arī agrāk, bet stipri vienkāršotākā veidā. Kā izrādās ābolu pīrāgam nevajag veidot atsevišķu, šķidru pildījumu, jaukt kopā 7 dažādas garšvielas un likt tam vēl dažas stundas nostāvēties jebkādu iemeslu dēļ. Pietiek ar to ka samet ābolus mīklā un pīrāgs gatavs cepšanai. Tagad regulāri cepju maizi, jo kā izrādās, ja cilvēki spēja to darīt tūkstošiem gadu, tad arī mūsdienās tas ir izdarāms.

Kopumā - viens ļoti omulīgs kanāls.

5 Likes

Ja tev patīks townsends iečeko tasting history with Max miller. Tur ir receptes sākot no antīkās pasaules beidzot ar WW2

Baigi patika video sērija kur viņš apskatīja un pagatavoja ko dažādu klašu pasažieri ēda dienā kad nogrima titāniks

2 Likes

Es pat nesen redzēju vienu šī te kanāla recepti ap sīpolu zupu. Es to raksturotu kā vienkāršas receptes milzīga romantizēšana. :D Kanāls gan šķita visai labs un ļoti kvalitatīvi izveidots.

1 Like

Ja tu runā par to visparastāko zupu kur netiek likts siers, tad es biju to pat pamēģinājis pagatavot. Video pareizi pateica. Tas ir survival food. Vai arī es kaut kā nepietiekami pagatavoju sīpolus :smiley:. Ir tīri ēdami, bet ne lielos daudzumos.

Mana pirmā izvēle nebūtu ēst tik daudz sīpolus, pat ja tas sanāk riktīgi lēti. :D

jautājums, tu esi mēģinājis to zupu @Menestrels ? tie sīpoli tur ir pamatīgi karamelizēti savos dabīgajos cukuros

Laikam šo vajadzēja darīt pamatīgāk :smiley:

Parasti tas aizņem ilgu laiku, jā

Kā minēts, video tādu daudz. Citi vnk demonstrē, kas un kā, neko nekomentējot, citi stātsta un rāda, kurš nu kā.

Par sarižģītību - es teiktu, atkarībā no laika posma un statusa, cilvēkiem bija pieejami tie vai citi resursi. Kas atvieglo, bagātina vai vnk ļauj vismaz badā nenomirt.
Proporcionāli ja ņemam, mēs prastie cilvēki :D tagad ēdam mazāk vai vairāk ko bagātnieki savulaik, vismaz mums tas ir pieejams.

Man mājās ar ir seno recepšu grāmata, kur apkopotas receptes sākot no 1800 kaut kāda. Un teikšu tā, dažas no viņām ir visnotaļ nelsiktas pat tagad. Tieši ievārījumu un citu ziemju sagatavju veidā, diezgan vienkārši un garšīgi.

To ka tur izturēt mīklu stundu, ābolus blenderēt vai ko tur, atkal viss atkarīgs ko tu gribi iegūt un kādu konsistenci, garšu un tml, tas pats ar garšvielām - tās tikai bagātina garšu (cukurs un sāls tai skaitā). Līdz ar to jā var prost mīklu ar āboliem vai arī vari mazliet pamainīt tehnoloģiju. Šajā laukā katrs pats sev ir pavārs restorānā.

Fan fakts - aizliegums medīt mežos bija vairāk ne viss, lai neizmedītu visus lopus, tas ar, bet nereti jo īpaši mežacūka tika uzskatīta par labu treniņu topošajiem un esošajiem bruņeniekiem. Protams no valsts atkarīgais faktors, bet bija nereti tieši tāds mērķis.

Tu mani sāc iekārdināt pamēģināt, taču es baidos no smagas vilšanās. :D

Es pāris mēnešus atpakaļ arī sāku skatiīties viņu video pirms gulētiešanas! :smiley:
Reāli relaksējoši un informatīvi. Riktīgi interestanti kā orģināli Amerikas setleri dzīvoja un ēda. Daudz no tiem ēdieniem izskatās pat ļoti garšīgi!

1 Like