Synthwave - kas tas ir un kurt tas dzīvo?

🆂🅸🅽🆃🅷🆆🅰🆅🅴

Synthwave, saukts arī kā outrun, retrowave un futuresynth ir elektroniskās mūzikas žanrs.

ietekmēts no 1980s filmu skaņu celiņiem un videospēlēm. Aizsākās agrajos 2000s ,tas atīstījās no dažādām nišas kopienām internetā, iegūstot plašāku popularitati agrajos 2010s. šī žanra mūzika izpaužas retrofuturismā, emulejot 1980s zinātnisko fantastiku, asa sižeta, un šausmu filmu gaisotni, dažkārt salīdzināts ar cyberpunk. Tas rada 1980s nostalģiju par tā laika kultūru, mēģinot atainot tās ēras atmosfēru un to atzīmēt.


Daži no populārākiem izpildītājiem!

Carpenter Brut; Cold Cave; College; Com Truise; Droid Bishop; Electric Youth; Futurecop!; Gunship; HOME; Highway Superstar; Kavinsky; Magic Sword; Mitch Murder; Perturbator; Dana Jean Phoenix; Power Glove; Robert Parker; Scandroid; Stilz; The Valerie Collective; Waveshaper


Te nu arī daži mūzikas paraugi!

5 Likes

Kaut kas tomēr šāda veida mūzikā piesaista :smiley:

Vai tad tā nav? :smiley:

nu mūzika iedalās ļoti daudz žanros un apakšžanros :sweat_smile:

Nu ne visi žanri mani piesaista :smiley:

Ja nu kādam vel papildus interesē, kā tapis ir viens no skaņu darbiem!

retrowave ir Synthwave “apakšžanrs” zem kura ir vēl kaudze apakšu un viņi arī skaņojumā atšķiras. Jā izskaņa, cilts - var saukt kā ir vēlme, ir viena, taču pēc būtības ir dažādi.
Synthwave radās agrīnajos 80tajos, taču tas, kas pašlaik attīstās ir tieši retrowave kurš izmantojot Synthwave skaņojumu zem sevis ietver kaudzi apakšžanru. Lūk šāds riņķa dancis.

Taču, kā pa manam, esošais žanrs ir viens no tiem, kur pat paši autori nezina, kur sevi attiecināt un katrs to sauc pa savam un galā rezultātā viens vells, jo tas kļūst par elektro žanra apakšu.

Savukārt mani favorīti būtu, kuri ļoti parādā diapazonu, ir vēl daži bet šie kurus uzreiz varu atcerēties:

Darkwave:

Klasisks pārstāvis:

Būtu attiecināms pie Dreamwave:

1 Like

klausos jau labu laiku LABAK paskatiet kur latvija dzivaja kads kaut ko tadu izpilda ?