Tavs TOP 12 filmu saraksts

Ļaudis!

Laiks dalīties ar saviem TOP 12 filmu sarakstiem :slight_smile:
Paslavējam, iesmejam, kritizējam un izsakam savas domas :muscle:

Kādi noteikumi:

  1. Pievieno bildi ar filmu sarakstu (var lietot kādu web lapu, Excel failu vai pats var sataisīt bildīti, whatever floats your boat)
  2. Apraksti vienā/divos teikumos iemeslu, kāpēc filma ir tavā top sarakstā :slight_smile:

Yay! LETS GO!

2 Likes


(TOP 1-12 no kreisās puses skatoties)

  1. Liek man raudāt katru reizi. Filma par respektu un par mākslas nozīmi sabiedrībā.
  2. Varu filozofēt par šo filmu stundām. PM me un apspriežam vīriščību un sāpju nozīmi sabiedrībā.
  3. Jauka, naiva un romantiska animācija. Izskūstu kā sviestiņš uz pannas katru reizi.
  4. Asinis un atriebība. Saldais ēdiens pirmajam randiņam.
  5. Es nedrīkstu šo filmu skatīties. Uzreiz gribas bērnus…
  6. Labākais notikumu pavērsiens filmu vēsturē. Change my mind.
  7. Spidermen ir filozofija. Filmā ir viss kas liek man mīlēt supervaroņu filmas.
  8. OG women power. Parādi man filmu ar vēl tik krutu babeni.
  9. Its gay. I love it.
  10. Drugs and guns. Oh yes.
  11. Parodija par auksto karu. Do I need to say more?
  12. Lieliski parāda, ka sliktie puiši arī var būt labi. Gaidu otro daļu.
4 Likes


Pirms kāds kaut ko saka - es filmas skatos reti,labi ja mēnesī vienu noskatos. With that in mind
1.Pacific Rim. Milzu roboti pret kaiju, rietumnieku gaumē, turklāt filma nebeidzas ar romantiku, bet gan draudzību . Uzsvars uz to ka pirmā daļa, otro atsakos atzīt
2.Hellboy. Abas daļas patīk vienlīdz labi. Man patīk pasaule , man patīk tēli, kas objektīvi ir sasodītie frīki - pie tam abās konflikta pusēs, man patīk Pērlmana performance
3.Josee the tiger and the fish. Raudāmgabals, ievērojami labāks par silent voice parādot cilvēku ar maņu traucējumiem romantiku
4.Kingman. Retro Bonda gadžeti un ļaundari caur modernu action filmu skatījumu.
5.Blade runner. Kiberpanks un prakstiskie efekti. whats not to love
6. Redline. Šižetiski ne tas labākais darbs… bet nu tā animācija un tēlu dizaini, cepuri nost
7. Bullet train. Jestra un asiņaina action komēdija par vairākiem starptautiskiem killeriem vienā Japāņu ātrvilcienā
8.Kubo. Arī šis gabals mani saraudināja, un iepazīstoties ar filmas aizkadriem, respekts vēl auga. dažas miniatūras bija lielākas par cilvēku
9.Upurga. Pašmāju gabals. Izcili attēlota tā pelnu pelēkā un drēgnā rudens daļa un tā pirmatnēji biedējošā sajūta kad viens atrodies pie dabas ellē ratā kur.
10. Šreks 2. komentāri lieki
11.From dusk till dawn. Kulta klasika - vampīri, dēmoni, asinis un striptīzs
12. The Menu. Kā trilleris filma pati par sevi ir loti laba, un tev pat tehniski nevajag būt pazīstamam ar kulinārijas šoviem utt lai saprastu ka filma ļoti asi to padarīšanu kritizē. Bet tas ievērojami palīdz

3 Likes

Respekt par Blade Runner un The Menu.
Blade Runner ritīgi sit uz atmosfēru. Sižets ir meh, bet pasaule ir lieliski izveidota.
The Menu bija diezgan confusing, tikai pēc dažiem youtube video sāku iemīlēt to filmu. Aktieru klāsts bija tas, kas man lika noskatīties filmu uzreiz, kad ieraudzīju viņu piejamu Disney+.

Also, es nezinu kā piespiest sevi noskatīties Upurgu. Pirmās 20 min bija intriģējošas - cerēju ka būs kaut kas uz Blair Witch pusi - bet tad filma aizceļoja pa citu ceļu un es izdomāju labāk traukus nomazgāt, nekā turpināt viņu skatīties :(

Man kursa biedru tā arī neizdevās pielauzt viņu noskatīties jo viņam pēc treilera likās ka tā tieši būs " Mazpisānu found footage" filma XD

Man personīgi ļoti patika tas ka vietējie nav ļaunie, jo tas ir tik nodrillēta klišeja. Viņi ir tikpat lieli upuri parādībai kā laivotāji, vienīgā atšķirība ir tā ka viņi zin ka ar to apieties. Lībiešu valoda bija liels pluss. Ja godīgi, ja tā filma būtu kā Blair Witch es būtu kino pametis vīlies


Gribu uzreiz pateikt ka esmu vairāk esmu iecienijūsi 90/00’s filmu skatīšanos .Filmas kuras iespējams esmu bērnībā reiz redzējusi līdz ar pašu filmu ir arī saistītas atmiņas un katru reizi pārskatot ir sava zināma nostaļģija .
Tātad

  1. Phantom of Opera
    Obsesion no pirmās reizes. es pat vienu gadu vecgada vakarā piesēdos un noskatījos visas iespējamās filmas un izrādes saistībā ar šo.Vnk dievinu filmas atmosfēru un stāstu lai gan man žēl ka dude uzmeta …i mean viņš viņai atdeva visu ,a šī vnk pasūtīja viņu jo nebija pietiekami ‘labs’’ Judging side eyes
    2.Labyrinth
    Vēl viena klasika kuru vienkārši nevar aizmirst.it īpaši kad David Bowie ir viens no casta un filmā viņš vēl dzied :heart_eyes:
    3.Peter Pan
    Mīļākā peter pan interpretācija ko esmu redzējusi. Vien žēl ka Vendija actually nekļuva par daļu no pirāta crew ,like so much wasted opportunities :D :D
    4.Tokyo Magnitude 8.0
    OMG es laikam neatceros ka es vēl būtu skatījusies kādu filmu un šādi sēdējusi un bimbājusi kā pie šīs filmas.I quess tas laikam vairāk tāpēc ,ka tematika pietiekama tuvu sirdij(for better understanding i have lost a sibling too so yea)
    5. Pan’s Labyrinth
    Nevarēju nepievienot listam ,lai gan atceroties bērnībā ka skatījos likās bišķi tāda murgaina bet nekad neaizmirsīšu to čali kuram acis plaukstās bija xD xD Žēl gan pa beigām
    6.Anastasia
    Īstenībā bērnībā nekad pie sirds negāja tās Disney princešu filmas.Ķipa no sērijas skatīties var bet meeh.
    Vot lūk kad noskatījos Anastasia uzreiz zināju ka tā būs mana princese xD (labi es zinu ka officiāli viņa neskaitās kā princese,bet es biju mazs bērns :D :D ) Šobrīd vēljoprojām manā playlistē var uzpildēt kāda dziesma no turienes.
    7.The School for Good and Evil
    Īstenībā pati jaunākā filma no visa saraksta :D :D Noskatījusies pirmajā dienā līdz ko iznāca.Storylines pats par sevi labs tik šur tur pietrukā explanations un cik beigās nopratu grāmatas ir daudz citādākas ,lai gan grāmatas vēl ir lasāmo sarakstā jau pašķirstot sapratu ka jā filmā daudz kas iztrūka ,lai padarītu to labāku.
    8.The Dark Knight
    Pati pirmā filma ko redzēju no Batman fandoma jo iepriekš īsti Amerikāņu komiksi man bija pa lielam uz jūs,bet pēc šīs filmas tas noteikti mainījās :D Tieši Heath Ledger jokers bija tas kas mani piesaistīja filmai.Vnk ideāli nospēlēts :ok_hand:
    9.The Conjuring
    Nu es nebūšu Horror Girl ja nepievienošu kādu šausmeni savam listam :D :D Mēģināju atcerēties kādu šausmeni kas ir iespiedusies atmiņā no bērnības bet nekas tāds neienāca prātā ja nu vienīgi šis vai nu insidious.Pēdējā laikā ja izvēlos skatīties šo žanru tad noteikti jābūt par dēmoniem vai eksorcismu :D :D Laikam izvēlējos sev nepareizu profesiju xD
    10.Harry Potter and the Order of the Phoenix
    Ilgi domāju kura daļa bija interesantāka. Laikam ka šī bija tā kura saistīja vairāk.It īpaši kad beidzot Malfojam parādijās smadzenes uz pleciem un sāka līdzi domāt vai klausīt katra tēva pavēlei ir tā vērts
    11.Home Alone
    Godīgi nevarēju neielikt lai gan kādam varbūt ir tāds omg tā filma jau gadiem atpakaļ jau ir atskatīta bet man tā ir kā must have watch katru Ziemassvētkus kaut vai kādu no daļām.Tā bija man kā adventu svecīte bērnībā :D Atceros kā katru nedēļas nogali gaidīju lai varētu šo ar ģimeni kopā skatīties
    12.Spirited Away
    visbeidzot tad arī Gibli filmai iedevu vietiņu.Filmas visas ir brīnišķīgas bet Špirited Away kaut kā vairāk uzrunāja.Es biju viņu skatījusies pa televizoru kad biju maziņa un lai gan animācija pati patika ,storylines likās sviestains bet varbūt arī tapēc ka skanēja krieviski un tekstu ne līdz galam izpratu :D Tad arī Covid mājsēdēs laikā izlēmu visas pārskatīt un tiešām cepuri nost …Nosēdēju visu dienu lai noskatītos populārākās un nenožēloju
4 Likes

Sveiciens!
Nav TOP, tie vispār savā koncepcijā mani tracina, tāpēc saraksts ar 12 filmām kuras mani ir iespaidojušas, atstājušas emocijas vai citādi likušas par sevi manīt dzīvē.
Saraksts pieejams: XII MOVIES of all time by 20.03.2023 - IMDb

image

No kreisās uz labo (1,2,3,4 utt.)

  1. Bērnībā parādīja, ka animācija spēj būt savādāka. Biedējošāka. Nopietnāka, ar kaut kādu raksturu. Protams, priekš tiem laikiem. Tagad izskatās pat zem Skubija Dū līmeņa pa savamc vai kaut kur ap to pusi.
  2. Lai ar skaitās kā TV mini seriāls, tomēr visnotaļ atrodams pilnā formātā. Pateicoties šim, negulēju sīkāks 3 dienas un vispār netīk šausmenes kopš tā laika. Lai gan filma pa savam, nav nekā traka. Jā ir “jump scare”, tomēr nav traģiski. Iesaku paskatīties. Interesants garadarbs. Teiktu tā - asa sižeta trilleris ar spokiem.
  3. 3D - NĒ! Labi, ka bija bezmaksas apmeklējums kultūrnamā, bet 3D neuzticos kopš tā laika. Pirmais Avatar situāciju protams palaboja mazliet.
  4. Silta, mīļa, ar savu iekšējo pasauli. Talants cilvēkams ir joprojām. Pēdējā laikā sāk tomēr laboties.
  5. LNT. Sīkais biju. Filmas spēj būt citā stilā, noskaņā, pieejā, režijā. Iespaidu atstāja neizgludināmu. 300spartiešus apriju kā nemetas. Žēl ka tādas vairs diži netaisa.
  6. Unikāli ekspermentāla filma. Tīri pats process interesants, bet ne vairāk.
  7. Diezgan spēcīga savā idejā, režijā, kamera kustās, jo ir daļa no sižeta nevis, lai kustētos. Spēcīgā un domu raisoša. nav obligāti saprast visu filosofiju, bet liek aizdomāties.
  8. Kaut kur tur raud maziņš braucējs ar automātu. Filmā neticami labi kadri ar manuālo ātrumkārbu, pat Kobra nobāl. Sižets ar nav pastulbs. Bet filmas zelts pakaļdzīšanās ar a/m un dažas asa sižeta ainas.
  9. Kas notiktu, ja Dieva meita nolemtu nopludināt info par miršanas datumiem. Lūk filma par to mēģina diskutēt. Ļoti savdabīga, mazliet romantikas, groteska (laikam).
  10. Patīk franču/itāļu garadarbi. Kādreiz abi bija ļoti spēcīgi kino darbos. Čilintano ar savu harizmu un neatkārtojamām deju kustībām. Sižets, romantika, drāma, situācijas absurdākas mazāk vai vairāk. Viss ir balnsā un super. Kāds teiks -nē! Un tā būs. Bet sava dvēsele noteikti tām ir.
  11. Visa Honkonga, Ķīnas cīņu filmas klišejas, nosacījumi, noteikumi, likumi un viss pārējais apvienojas šajā filmā. Aiz slīpsvītras var ielikt arī KungFu Hustle. Ar pareizu humoru, ideju un pieeju.
  12. Mūsdienās izmiris žanrs. Kāds reizēm taisa kaut kāda līķa kustības, bet tādas ar paliek. Patīk man vesterni. Dolāru Troloģiju, jeb zināmāko The Bad, The good and the Ugly - pazīstamākais. Nebanāls sižets, interesanti notikumi, personāži, viens par otru kolorītāki un neatrodas savā vakumā, bet veiksmīgi mijiedarbojas ar pasauli. Vai etalons - laikam nē, tomēr labākais no visiem.

Tāds ir mans saraksts. Tas var mainīties kaut nākamajā dienā. Noteikti varētu pievienot The Legend, 1985. Dark Fantasy filma visā savā idejā. Ļoti kaifoju no viņas. Pat tagad izskatās nepeļami. Un vēl dažas ko var sasviest…

3 Likes

The brand new testament ir labais gabals

1 Like

Man patīk, ka katrā sarakstā ir vismaz viena izvēle, kas mani pārsteidz. :D

Pirmā 3D filma uz kuru biju. Es gan atceros, ka Spy Kids 3-D: Game Over šķita krutāka.

1 Like

Bija, bija tada lieta. Aiz haizivs lavas slēpjas vispāt interesanta leģenda, kas daļēji izskaidro Kāpēc?

Vispār Ready Player one baigi atgādina moderno versiju tām tur aizvēsturiskajām 3D jauniešu filmām.

1 Like

Grūti sastādīt tādu sarakstu, filmām man nav tāda sarakstā kā Anime MAL, kur var paskatīties visu kas redzēts. Ja pat atcerētos tās labākās noteikti atrastos kaut kas ko aizmirsu.

Bruh…es sen neesmu redzējusi Operas spoku!!! Paldies ka atgādināji šo klasiku!!

Nekad līdz galam nevaru noskatīties Dark Knight. Es nezinu…kaut kas viņā nav. Dievinu Heath L., bet nu…stāsts liekas tik…meh. Jāpēģina trešo reizi…moš aizies :D

1 Like

Nav aizliegts updeitot sarakstu :) Ievieto savus TOP 12 tagad, pēc 6 mēnešiem atgriezies un ieliec jaunu sarakstu :muscle:

Ļoti “citādāks” saraksta. Noteikti ņemšu dažas filmas vērā :thinking: Par Oldboy daudz dzirdēts, bet neesmu viņu nevienā strīmošanas aplikācijā redzējusi :/

Gandrīz puse ir no seriāliem, bet faktiski tās ir filmas.


Synecdoche, New York - ļoti emocionāla un traģiska, par tieksmi uz nesasniedzamu asimptoti.
White Christmas (Black Mirror) - ļoti labi parādītas bezizejas situāciju emocijas, traģiski.
Misdirection (Inside No. 9) - parādīts atjautīgs atriebības veids.
The Riddle of the Sphinx (Inside No. 9) - parādīts atjautīgs atriebības veids + traģiskāk.
Midsommar - patīk saulgriežu estētika.
The Prestige - neskatoties uz to ka es visu filmu jaucu personāžus, jo pārāk līdzīgi izskatas, bet patika ideja, beigu pavērsiens.
Diddle Diddle Dumpling (Inside No. 9) - patīk beigu paversiens, traģiski.
San Junipero (Black Mirror) - viens no retajiem happyendiem, kas man patika.
Inception - interesanta ideja un estētika.
Interstellar - patīk estētika, bet ja viņš beigās nomirtu, būtu daudz labāk.
Подводные береты - interesanta atmosfēra.
Black Museum (Black Mirror) - interesantas idejas.

2 Likes

Esmu redzējusi tikai dažas epizodes Black Mirror, jo draugi parādija tikai tos “sulīgākos gabalus”, jo cik dzordēju, seriāls beigās aizgāja pa reni. Varbūt vari bez spoilers pastāstīt, kas aizgāja seriālā pa kreisi?
Midsommar bija iespaidīga krāsu gamma. Tradīciju attēlojums nelika justies baismīgi, bet gan…pretīgi. Neesmu fane šķebinošām sajūtām, tāpēc arī šo filmu diemžēl neiemīlēju. Ja tev šķebīgās sajūtas patīk varu ieteikt Eden Lake. Nekad šo filmu vairs negribu redzēt, jo katru skrāpējumu un ciešanu jutu uz sevis…brrrr :smiling_face_with_tear:

Bet props par sarakstu! Ļoti orģināls :muscle: Tā tik turpināt :saluting_face:

1 Like

Man šķita ka tas vnk beidzās😐

Midsommar man patīk tieši dēļ estētikas, nevis šausmenes (kuras man arī parasti nepatīk ar dažiem izņēmumiem), bet vb paskatīšos, paldies par ieteikumu

Viss zem top 6 bija kind of hard to pick

  1. Under The Silver Lake - Biju diezgan pārsteigts par to cik ļoti patika. Ļoti radoša filma gandrīz visos aspektos un tematika par konspirāciju teorijām hit close to home.
  2. I Am a Cyborg, But That’s OK - ļoti dīvaina, brīžiem ļoti smieklīga un jau no pirmajām filmas minūtēm ir sajūta, ka skaties kaut ko īpašu. Manuprāt konkrētā režisora stipro pušu kulminācija.
  3. Oldboy - filma, kas pastiprināja manu interesi pret kino kā mākslu un ne tikai brīvā laika pavadīšanas veidu. Dievinu šo rekomendēt citiem.
  4. Se7en - noteikti mīļākā Finchera filma, līdzīgi kā ar Oldboy un I Am A Cyborg Park Chan-wookam, šeit Finčers parāda savas stiprās puses pēc pilnas programmas.
  5. Evil Dead - izveidoja priekš manis jaunu appreciation šausmu žanram. Citiem favorīts laikam tomēr ir Evil Dead 2, bet pirmās filmas low budget šarms tomēr priekš manis ņem virsroku.
  6. Army of Darkness - filma kas ne uz sekundi nekļūst trula vai garlaicīga. Pure entertainment value.
  7. Bill & Ted’s Excellent Adventure - nedomāju, ka ir daudz filmu, kas visu 90 minūšu garumā var likt man vienkārši smaidīt. Šī ir viena no tām.
  8. Fight Club - laikam bija mans entry point Finčera filmogrāfijā. Sanāca arī noskatīties uz lielā ekrāna nesen Forum Cinemas rīkotajos seansos. Good movie.
  9. American Animals - ļoti intresants, sort of relatable dokumentālās/mākslas filmas hibrīds.
  10. Trainspotting - this movie changed my brain chemistry.
  11. Spider-Man: Into The Spiderverse - Tā kā vienmēr esmu bijis ieinteresēts supervaroņos, šis pēc vairāku gadu lielākas vai mazākas supervaroņu filmu stagnācijas bija ļoti atsvaidzinoši.
  12. Thunderbolt Fantasy: Bewitching Melody of The West - Thunderbolt Fantasy ir franšīze, kura pārstāv ļoti interesantu mediju, par kuru angliski runājošajā popkultūras telpā runā ļoti maz - leļļu animāciju. Filma ļoti jauka un tehniski iespaidīga. Var skatīties neko iepriekš nezinot, bet tomēr labāk ja ir redzētas arī seriāla pirmās divas sezonas.
3 Likes

Broo…kāpēc tu neteici ka tev patīk Thunderbolt fantasy.

Fucking loved that stuff

1 Like