Pati noslēpumainākā dziesma internetā

Kādus pāris gadus atpakaļ uzdūros vienai interesantai dziesmai. Sērfoju YouTube, meklēdams 1980-to gadu post-punk un new-wave gabalus, un atradu vienu dziesmu, kura man iepatikās:

Interesantākais ir tas, ka par šo dziesmu principā nekas nav zināms - ne izpildītājs, ne precīzs dziesmas teksts, ne ieraksta gads - pat ne izcelsmes valsts. Šo dziesmu ap 1984.gadu kāds vīrietis vārdā Darius S. ierakstīja kasetē, klausoties Rietumvācu radiostacijas NDR raidījumu " Musik Für Junge Leute" (“Mūzika Jauniem Cilvēkiem”). 2007. gadā Dariusa māsa Lydia H. publicēja dziesmas ierakstu internetā ar cerībām noskaidrot dziesmas autorus, bet meklējumi beidzās bez panākumiem, un par šo dziesmu diezgan ātri piemirsa. 2019. gadā kāds pusaudzis no Brazīlijas arī mēģināja noskaidrot šīs dziesmas nosaukumu un izpildītāju, publicējot šīs dziesmas fragmentus (un vēlāk arī pilno versiju) dažādos sociālajos tīklos. Kopš 2019.gada, šī dziesma ir kļuvusi par kārtējo interneta fenomenu, kuras noslēpumu cenšas atminēt visā pasaulē; diemžēl, īpaši panākumi pagaidām nav gūti.

So yeah - kāds vēlas pamēģināt atminēt šo gandrīz 40 gadu ilgo mīklu? :slight_smile:

5 Likes

Forša dziesma :flushed: žēl ka viņa nav spotify :( Es uz viņy varētu tresīt Vecrīgas ielās :boom:

1 Like

Vai gadījumā nav tā, ka Spotify nonāk tikai tās dziesmas, kurām ir zināmi izpildītāji un/vai vismaz nosaukums? Ir teorija, ka šo dziesmu sauc “Like The Wind” vai “Blind The Wind”, kā pats Darius bija savulaik uzrakstījis uz kasetes, kurā šo dziesmu ierakstīja: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/12/5pknf4bvj7o31.jpg/560px-5pknf4bvj7o31.jpg

Nope, obligati jābūt izpilditājam, nosaukumam un albūmam…Tur nav pa vidu :(

Mjā… Bet, ja skatās no gaišās puses, ja nav zināms ne izpildītājs, ne nosaukums, ne valsts, ne gads, tad jau sanāk, ka šo dziesmu drīkst publiski atskaņot kaut vai liela mēroga koncertā. Dažiem bija arī tāda ideja - tipa nelikumīgi atskaņot šo dziesmu kādā publiskā pasākumā un tad skatīties, kurš pieprasīs autoratlīdzību, lai beidzot noskaidrotu dziesmas autorus. :rofl:

2 Likes

Ja kāds bagātnieks ir gatavs uz ko tādu parakstīties, tad davaičiki :D Esmu gatava pirkt biļetes uz šo pasācienu :boom:

Tāk… Izskatas, ka tā dziesma ir Spotify, tikai autors nav īstais: Like the Wind (The Most Mysterious Song On The Internet) - Single by Bnny Rbbt | Spotify Acīmredzot kāds jau piekopj šo taktiku autora meklējumos. :smiley:

Visp…Mums Eiropā ir post-punk festivāli :((? Es pārdotu nieri tikai lai dzirdētu kādu dziedam Coja Grupi Krovji 🥲🥲

https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/legendaras-grupas-kino-koncerts-koncert-legendarnoj-gruppy-kino-parcelts-no-111120-un-190621-313527/?utm_source=category-rss&utm_medium=266299&utm_campaign=rss :slight_smile:

Šita kaut kāda kreisā versija. Bet es atradu orģinālo tikko Spotify

…Ok…atā mana niere. Ejam kopā? Man nav ar ko iet 🥲🥲 Mana gadsimta cilvēkiem Cojs nav pie sirds 🥲🥲🥲

Tā jau varētu, bet kaut kā neuzticos tām gēnu špricēm, kuras visiem jābāž iekšā, lai tikai varētu tikt uz pasākumiem. Valnevas šprici vēl varētu ķekša pēc, jo tā pēc vecajām metodēm taisīta, bet tā būs pieejama, ātrākais, tikai šogad vēlā septembrī… Nu, vai arī jāpārdzīvo 1 medusnedēļa ar Corona-Chan, tad arī it kā drīkstot. :stuck_out_tongue:

1 Like

Interesanta mistērija :D

cool story bro…
" Nu, pagaidi! (Ну, погоди!)" same stuff velprojam nav zinams pilns dziemsu saraksts,domaju ta nav vieniga tada veida misterija…

2 Likes

Ei tu nost es atradu vaininieku tās flautas dziesmai :D kura man riebās kad biju maza jo mamma visu laiku viņu slēdza klausīties :D

Vai ne? Vēl kas interesants par šo dziesmu: cilvēki pat nav droši, vai dziesma ir vispār angļu valodā. Dziesmas tekstu daudzi ir mēģinājuši pēc dzirdes atjaunot, bet par tā pareizību arī visi strīdas. Pagaidām viena no oficiālajām versijām ir šāda:

"Like the wind
You came here running
Take the consequence of leaving
There’s no space
There’s no tomorrow
There’s no sense of new division/There’s no sent communications

Check it in, check it out
Or/For the sun will never shine
They’re a long way away/There’s a long dirty way
In the subways of your mind

Like the wind
You’re going somewhere/You’re gonna suffer
Let a smile be your companion
There’s no place
And there’s no sorrow
Hear the young and restless dreaming

Check it in, check it out
Where the sun will never shine
They’re a long way away
In the subways of your mind

Check it in, check it out
Or the sun will never shine
They’re a long way away
In the subways of your mind

Check it in, check it out
It’s the summer blues
Tear it in, tear it out
It’s the real excuse
Check it in, check it out
It’s the summer blues
Tear it in, tear it out
It’s the real excuse
Check it in, check it out
It’s the summer blues
Tear it in, tear it out
It’s the real excuse
Check it in, check it out
It’s the summer blues
Tear it in, tear it out
It’s the real excuse…"

1 Like

Pa savam varētu teikt nav nekā noslēpumaina… mana ideja ir tāda, ka bija nosacīta kaut kāda grupa, bariņš sametās un nolēma ierakstīt. Iedeva savu singlu caur kādu, kurš tad tika atskaņots. Bet ar to visu ar beidzās.

Par autortiesībās - tehniski, tās joprojām kādam var būtu un kāds uz tām var pretendēt.
Par vārdiem, ja tur ir angļu valoda, taču kaut kā man ar liekas ka “pa vidum” tomēr ir kaut kas cits - vismaz tā liekas.

1 Like

Bija tāda lieta, ka šo dziesmu atskaņoja konkrēta radiostacija. Pēc loģikas, radiostacijas dīdžejiem vajadzēja būt arī dziesmu sarakstiem, kurus palaiž ēterā, vai arī arhivētiem raidījumu ierakstiem, bet tieši šo dziesmu pagaidām nevienā tā laika sarakstā nav atraduši. Šīs dziesmas fani ir gājuši pat tik tālu, ka ir sazinājušies ar dīdžeju Paulu Baskervilu, kurš šo dziesmu palaida 1984. gada ēterā, bet diemžēl arī pats Pauls neko daudz palīdzēt mīklas atrisināšanā nevarēja.

(Paula Baskervila komentaru tulkojums angļu valodā atrodas video aprakstā)