Pre-2000 anime jeb vienkārši “vecās” anime

Šajā tēmā apspriežam cik esam redzējuši un vai vispār skatamies anime, kas ir iznākuši pirms 2000 jeb ap 2000 gadu.
Pastāstam kādēļ skatāmies / neskatāmies.

Kā arī iesakām ko labu citiem

Tāda vecuma anime tiek aizvien minimālāk skatītas, es pats samēra maz esmu redzējis zem 2000 gada

Bet vajadzētu : /

Es uz iznākšanas gadu neiespringstu, pilnīgi vienalga kurā iznācis, ka tik ir man pašam interesanti

Daudzas vecās anime ir arī diezgan gūd, pat no early 2000, pat 2005-2006. Cik ir manīts, vairāk satraucas par animāciju : D. Cik daudzi atkal gribētu skatīties Utenu, kura ir awesome, but damn oldschool shoujo stils.

Tās anime paliek vienkārši morāli novecojušas, līdz ar to mazāk piesaistošas, šaubos, ka tu to neesi ievērojis

Morali novecot saubos ka var
drizak stilistiski ta pat ka vecas filmas ir daudz labu bet bilde griez aci…

1 Like

Domāsanas veids ar laiku mainās, it īpaši mūsdienās

Nezinu cik nu morāli, kamēr ir fantāzija vai kāds otherwordly settings, tikmēr vienalga. Esmu pamanījis ka shounenu morāle gan praktiski nemainās, friendship power and shit. Tagad anime bieži ir tādas prātiņiem vienkāršākas. Utena kaut vai bija pilnīgi kaut kas cits un nebūt nav novecojusi tādā ziņā. IMO tas ir atkarīgs no animes.

1 Like

Kā iepriekš komentēja, anime pašlaik tikai vizuāli noveco, un pat, ja morāli novecotu ir taču animes, kas speciāli atrāda vecākus uzskatus tā uzsverot mūsdienu morāles atšķirības no citu laiku (ok, vrb tas ir vēsturiska sižeta filmās biežāk novērojams XD)

Sajūta, ka negāji uz literatūras nodarbībām skolā… pat, ja domāšanas veids mainās:
a) pastāv liela iespējamība, ka kāds ir parūpējies tevi apgaismot, kāda toreiz bija domāšana;
b) tu pats vari secināt, kā ir mainījusies attieksme un pasniegšanas veids…
c) tas ir interesanti salīdzināt vsp…
(d) priekš c) - vsp skatoties japāņu multenes kulturšoks vien var uznākt - man vēl ar vien ir daudzas lietas, ko es neievēroju/ nesaprotu no japāņu kultūras un pat no Eiropas, ja runā vispār par kultūru (kurā iekļaujas laikmeta domāšanas veids, ko visbiežāk reprezentē arī stāstos)!

P.S. arī animēs parāda sabiedrības problēmas, kurām vienīgais parasti mainās pasniegšanas veids (vai arī problēmas nopietnība(?))
P.S.S. mīlestība nekad nevar iziet no modes :D:D

Es rīt pateikšu ko es īsti domāju, jo šodien nejūtos īpaši vesals :frowning:

http://treasure.diylol.com/uploads/post/image/503619/resized_all-the-things-meme-generator-fight-til-the-death-e0cbb2.jpg

Vai tiešām Tev ir jāsagatavo eseja?:D

Nav eseja, tik temperatūra jaizguļ

Pievienojos tai pusei, kas nepiekrīt morālās novecošanas argumentam. Daļēji varbūt to varētu attiecināt uz 80. gadu ražojumiem, bet lielā mērā cilvēces problēmas nav mainījušās, mainās tikai konteksts.

Damn… es tikai tagad ievēroju kāds ir tēmas apraksts un tas nav tas, ko uz aci uzķēru ritinot lapu ;o


Es saku, ka es plānoju noskatīties “Akira” - visi saka laba - es ar to rēķinos -_ don’t trust, but have to try it…_

Kā nekā Ghost In The Shell bija … meh… not for me… too much hipster… bet tieši tdļ arī jauka. Mūzika, kad centies sevi pār-radināt no agresijas uz pasivitāti kļuva baudāma. Filmas noslēgums bija quite nice, jo īpaši, ja vēlies pēcāk parunāt <3 - bet man nebija ar ko vēlāk parunāt T___________T

Kas vēl… Evanģēlijas tur arī iekrīt - arī nešķita tā vērta… k.gan man patika beigas (k.gan man šķiet, es tās miksēju, jo visu steigā skatījos - neatceros kā beidzās anime un kā filmas :( ). Interesants stāsts patiesībā, tik vrb citu gaumei lēns un kā (visi saka, ka aptrūkās naudiņas ) tā es saku - so hipster!

Bet šīs divas animes (filmas?) ko tagad minēju, ja pareizi saprotu, tiek skatīties tieši vēsturiskos nolūkos - kā tā laika “wow!” Un es ticu, ka tas var būt pamudinājums skatīties, novērtēt cita laikmeta veikumu - redzēt tā laika tehnoloģiju, tā laika estētiku un atļaušanos (piem., rasisms jau kādu labu laiku aizliekt reklāmas…(protams, visur!))

Un tas laikam ir viss, ko es zinu Pirms 2000.
Vispār… tādēļ vērā būtu jāņēm arī 2000. gadu (pirmā desmitgade) animes - tām arī, mūsdienu skatījumā ir novecojusi grafika un tieši šeit ir liela daļa animes, ko cilvēki atsakās skatīties grafikas dēļ, kaut gan tie ir apmēram 10 gadi pagātnē tikai! Tas ir diezgan problemātiski, manā uztverē.
Piem., mans vīrietis dizaina pēc neskatās 90. un 00. gadu animes, kamēr, man koncentrējoties uz saturu, izpildījums ir mazsvarīgs (patiesībā ir interesanti redzēt dažādus dizainus :D)

P.S. wild attēls noskaņai par skaisto vidējās animes dizaina evolūciju <3

1 Like

Karoče viss kkpd un galvenais ir stāsts. Tapat kā ar konsolēm kur gaems matter most.
Protams smuks vizuālais ir patīkamāks. Bet daudzām vecākām anime arī ir nice vizuālais(gunbuster, bubblegum crisis, akira, gits, ninja scroll, etc etc). Skatīšos visu kas piesaistīs neskatoties uz vecumu.

1 Like

Žēl, ka nevaru minēt The Rocky Horror Picture Show (jo tā ir amerikāņu(?) filma) - manās acīs tas neko nav zaudējis ar gadiem, tikai ieguvis šarmu :smiley:

Galvenais ir stāsts nevis animācija :smiley:

cik visi dziļi palikuši :smiley:
Man ļoti patika Ghost in The Shell dizains, tā tik tiešām bija anime filma (multfilma? :confused: ), kurā es redzēju pamatojumu, ka 'filmās labāk izstrādā noformējumu…