Steam Deck pirmie iespaidi - esmu pārsteigts

Uz pusi spontāni un otri pusi apzināti paķēru sev Steam Deck. Galvenokārt ziņkāres pēc un tā popularitātes, zemās cenas dēļ. Tā kā aparāts ir visai specifisks un jau gandrīz divus gadus vecs netrūkst mazlietotu eksemplāru plūsmas lietotājā tirgū. Daudzi gan manuprāt tirgo dārgi, taču tā pat ir visas iespējas noķert mazlietotu variantu tuvu pie 300 EUR ar 256GB vai 512GB SSD. Man ir 512GB modelis ar D-Brand skin un aizsargstikliņu pa 320 EUR. Izskatījās, ka īpašnieks saudzējis aparātu un tas piedevām atradās pa rokai Iļģuciemā.

Pirmais iespaids - esmu pārsteigts, ka apskatu veidotāji pret to tik pozitīvi atsaucās. :D

Pa savam specifisks aparāts, jūtami vienkārši linux dators, kurā, ja tu nelien ārā no Steam, tu vari dabūt līdzīgu pieredzi kā Nintendo Switch. Steam te tiešām cenšas tev piedāvāt konsoles pieredzi, kad tas strādā klikšķini uz spēles un viss aiziet. Toties kolīdz tu izkāp no Steam “great on deck” spēlēm un vēl vairāk, ja vispār izkāp no Steam, jāsāk vairāk čakarēties. No pozitīvās puses, te nekas nav noslēgts un tev ir visas iespējas instalēt aplikācijas no malas. Pat, ja tas ir mazliet čakarīgi. Principā bija drusku čakars uzstādīšanā, taču pēc izčakarēšanās Epic Games Store strādā un spēles iet.

Ar indie spēlēm viss ir bumbās, super pieredze. Ne diži rūc, ne dūc, ne karst. Ja runājam par lielajām spēlēm, tad te ir iegājies tā, ka mobīlo datoru spēlētājiem miglainas grafikas 30-40 fps tas ir pinībā spēlējami. :D Baigais kontrasts, ja salīdzina ar desktop PC master race. Šobrīd mans lielais jautājums ir ap to cik labi tas tiks galā ar spēlēm, kas paredzētas tīri priekš spēlēšanas ar peli.

Aparāts ir super, ja tu esi gatavs drusku čakarēties ar softu un noķert to pa lēto. Pilnīgi godīgi, man neliekas, ka Steam Deck ir 679 EUR vērts - tā ir dārgākās versijas cena. Tas ir portatīvais datoriņš, kurš pagaidām pēc sajūtas ir ieguldījis visus savus skill points spēļu spēlēšanā. 700 EUR kategorijā parādas konkurence no portatīvo datoru rindām, kas būs krietni universālāki aparāti, lai gan ne tik kompakti.

6 Likes

Ehh būs jāpastaigā pa ss :sweat_smile:
Kurā sadaļā ss viņš bij?

Tas droši vien nav OLED variants, ja?

Es visticamāk parasto versiju vairs nemaz nepirktu. OLED versiju uzlaboja ar lielāku refresh screen (un OLED obv), labāku bateriju un laikam arī ātrāku storage.

1 Like

Man liekas tur īsti nav nostabilizējusies konkrēta kategorija. Es vienkārši ss meklētājā meklēju “steam deck”. Facebook Marketplace gan kopumā bija vairāk sludinājumu. Nekur neliksies, jāskatās abās vietās.

Jup, LCD versija. Nez, galīgi nav ne vainas tam LCD panelim. Man ir bijuši portatīvie ar draņķīgāku ekrānu. :D Protams, ne pēdējais portatīvais kas man bija, bet nu tas ar maksāja virs tūkstoša, kas ir pavisam cita cenu kategorija.

Jā, OLED versija ir labāka, bet tā var izmaksāt teju divas reizes dārgāk, jo tā vēl ir galīgi svaiga un ap to ir maza aktivitāte lietotajā tirgū. Es kādas 3 vai 4 nedēļas uzmetu aci sludinājumiem un esmu redzējis tikai vienu OLED, kuram nometa no veikala cenas kādu simtnieku un tas uzreiz pazuda.

Praksē sanāk tā, ka OLED vai nu jāmedī sazin cik ilgi vai arī jāņem jauns. LCD mierīgi var nomedīt, es reāli nomedīju divās nedēļās un tas tikai tādēļ, ka biju izvēlīgs. :D Pa 300 EUR vēl var paķert nišas geimeru verķi. 569 EUR man par to ir pa sālītu - it īpaši tas uzreiz pēc pirkšanas šā vai tā nokritīsies vērtībā.

Nu ko, pēc dažām dienām Steam Deck bakstīšanas iemēģināju vēl šo to.

Par spēlēm, palaidu The Surge 2 no tālā 2019. gada. Nez kāpēc tā izskatās drusku pikseļaini, taču iestatījumi galīgi nav zemākie un spēle stabili iet uz 60 fps. Uzreiz cita aršana kolīdz tu atkāpies atpakaļ dažus gadus spēļu tirgū. Super līdzeni un super spēlējami.

Izmēģināju Nintendo Switch emulāciju, Super Mario Odyssey baigi labi gāja. Switch spēlēs ir labi tas, ka interfeiss ir paredzēts šāda izmēra ekrānam. Datorspēlēs bieži vien teksts un interfeisa elementi ir visai maziņi. Pēc tā ko lasu internetā, kā jau ar emulāciju galvenā sāpe ir tas, ka ne visas spēles tiek atbalstītas un arī šur tur var iezagties kādas kļūdas. Teiksim, Ubisoft Zaķi pret Mario spēles ne pārāk strādā emulatoros.

Visbeidzot izmēģināju straumēt spēli no sava datora uz Steam Deck izmantojot Moonshine. Vispār bez problēmām. Esmu pat pārsteigts, ka galīgi nemanīju nevienu aizķērienu. Tā, protams, kaut ko var paspēlēt tikai mājās, taču es te redzu potenciālu pieslēgt Steam Deck pie televizora. Tā spēlējot Steam Deck akumulators arī pietiks ilgam laikam. Kopsummā interesanta opcija mājas apstākļiem, kamēr vien dators ir pieejams.

Tiem kas peld zem melnās buras, pēc idejas viss strādās. Galvenā sāpe ir drusku čakarīga instalācija un tas, ka nav mākoņa saglabātās spēles sinhronizācijas. Sanāk kamēr pats nesēdīsies manuāli pārnest savu spēles progresu uz citu datoru, jāizvēles vai spēlēsi spēli uz sava lielā datora vai Steam Deck. Veikalu spēlēm tā nav problēma, gan Steam, gan Epic Games sinhronizē tavu spēles progresu starp aparātiem. GOG nav sanācis pārbaudīt, jo man tur ir tikai Withcer un viss. It kā maza detaļa, taču tā sinhronizācija ir riktīgi stilīga lieta. Vari pabeigt spēlēt spēli pie datorgalda, paķert Steam Deck un turpināt iesākto kaut kur citur.

2 Likes

Genshinu nemēģināji? Kaut kas kaut kur pa ausu galam man liekas teica, ka Genshin uz viņa neiet vai netiek atbalstīts kaut kā tā.

Kā es saprotu tā ir online spēļu kaite, kurās nevar noemulēt spēles anti cheat uz Linux. Attiecībā uz Genshin it kā ir veids kā apiet to ierobežojumu un palaist spēli. Esmu manījis šo te launčeri: GitHub - an-anime-team/an-anime-game-launcher: An Anime Game launcher for Linux with telemetry disabling

Bet šitā kaut ko apejot var noraut arī kādu banu ne?
Kas tā par ierīci, kur īsti lēgāli nevari spēlēt pašu svarīgāko spēli.

Launchera Wiki rakstīts, ka tehniski tas ir lietošanas noteikumu pārkāpums, taču kopš 2020. gada vēl neviens nav nobanots.

Ja ielien vel dziļāk, it kā spēles faili netiek izmainīti. “Tas uzskatāms par drošu”.