Steam Deck un vai tas ir to vērts?

Kamēr darbā nekas nestrādā izlēmu kvalitatīvi pavadīt laiku ar “quick” Civ5 session

5 Likes

Tas ir Steam deck? Ir vērts? padalīsies iespaidos kādi plusi?

1 Like

Atbilde uz jautājumu “Vai ir vērts?” laikam būs atkarīga no Tavām prasībām un vēlmēm, bet protams varu nedaudz padalīties ar savu pieredzi un tad pēc tā varēsi arī spriest.

Es pirku jaunu 64GB modeli, tajā lakā OLED vēl nebija un officiāli re-furbished ar vēl netirgoja. Pāris mēnešus dzīvoju ar tiem 64GB internal un 256GB Micro SD. Būtībā ar to nekādas problēmas nebija. Kamēr ir pietiekami ātra SD karte, atšķirību īsti nemanīsi. Dotajā momentā esmu gan iekšējo disku nomainījis uz 1TB.

Performance ziņā, jārēķinās, ka nebūs pats jaudīgākais zvērs, bet tajā pašā laikā, esmu bijis patīkami pārsteigts par to cik daudz ko var spēlēt uz viņu. Strādā arī ļoti labi kā Emulation machine, pats esmu spēlējis PS1, PS2, GBA un DS spēles. Var arī 3DS un pat Switch emulēt (but again, temper your expectations)

Patīk iespēja daudz ko customizēt + diezgan liels comunity supports.

Tāda lieta, par ko nedaudz ir jāņem vērā, ka viņš ir samērā liels un nedaudz pie tā ir jāpierod, arī battery life nav tas izcilākais, bet man personīgi tas nekad nav sagādājis problēmas.

Pats esmu arī Windows licis virsū uz otras SD kartes tā kā iespējamo pielietojumu ir daudz.

Laikam tāds lielākais mīnuss būs tas, ka pamatā tas ir Linux machine, kurš izmanto tādu compatibility wraper kā Proton, lai palaistu spēles kurām nav native Linux support, un tas savukārt nozīmē 2 lietas - 1. Ne visas offline spēles uz viņu strādās un 2. bieži vien online spēles kuras izmanto konkretas anti-cheat sistēmas uz viņu nestrādās.

Bet generally runājot, tas ir kā handheld dators, tāpēc lietas kuras vari darīt ar datoru, lielā mērā varēsi darīt arī ar Decku

4 Likes

Wow Super !! Paldies par INFO :+1:

Ja interesē kādas konkrētas spēles vai strādā uz deck, tad vari izmantot šo resursu:

Ieraksti spēli kuru gribi pārbaudīt un tur būs info par tās compability, performance un reizēm arī konkrēts info par to, kas tieši nestrādā un bieži vien arī, kā palaist pat, ja officiāli nav supports viņai no Steam puses

2 Likes

Par šo nebiju iedomājusies, bet ja jau vnk linuxs, nozīmē ka uz steam decka var pirātot vecās Nintendo spēles. Nav pat nekas īpaši jādara lai jailbreakotu, ne? >:3c

1 Like

Jap, viss ir ļoti vienkārši. Ir pat specifisks tools Emudeck kuru uzinstalējot automātiski tiks sakonfigurēti teju visi iedomājamie emulatori un viss, kas Tev jādara ir jāatrod roms.
Ja patīk achievment huntot var par saslēgt kopā ar: https://retroachievements.org/ un vari spēlēt retro spēles un huntot dažādus achievmentus.

4 Likes

Pa manam Steam Deck lētās versijas ir ļoti tā vērtas. Arī lietotajā tirgū ir laba rotācija ar tiem. To gana reālistiski var paķert sev zem 300 EUR un tā kā tam ir laba slava arī pēc tam pārdod. Tādā cenu kategorijā alternatīvas reāli ir lētākā gala portatīvais dators vai Nintendo Switch. Lētais portatīvai rokā būs ne tik foršs, kā nu kuram, izmēra vai arī lēta korpusa un ekrāna dēļ. :D Switch atkal ir galvas tiesu ierobežotāks.

Kārdinājums ir bijis ne vienu vien reizi to paķert, taču es neesmu nekāds mobīlais vai ne mobīlais geimeris. :D

Manuprāt dārgās Steam Deck versijas gan paliek ne tik viennozīmīgas. Pa 679 EUR var visu ko atļauties.

4 Likes

Gribējās kādu laiku jau ko tādu pārnēsajamu… patīk arī daudz kas retro spēlītes… priekš tām atradu labu lētu PSP

6 Likes

Atmiņas apjoma ziņā viennozīmīgi piekrītu, ka lētākais variants ir best bang for buck deals ar nosacījumu, ka nav bail paņemt rokās skrūvgriezni, jo 64GB + 1tb SSD izmaksās lētāk nekā 512GB variants.

Viens mīnuss šajā aspektā ir tas, ka ir vietas kur Valve ir izvēlejusies ietaupīt naudu un šajā gadījumā tā ir skrūvju kvalitāte. Uz šo diezgan rūpīgi jāskatās, jo pat izmantojot kvalitatīvus rīkus var ātri apraut tās skrūves. Pat iFixit nav skaidrības vai vajag PH0 vai PH1 un citi pat saka, ka PH00 der. (OLED gan laikam nav šī problēma, jo tur uz Torx pārgājuši)

Jaunajiem deckiem gan ir tas pluss, ka viņi izmanto 90hz OLED ekrānu nevis 60hz LCD, tas gan ar nāk ar saviem drawbacks, bet krāsas protams smukākas, it īpaši melnās. Vēl par tiem 560eur bonusā tiek pie labākas baterijas un jaunāka Wifi čipa. Bet again, atkarībā no vajadzības, prasmēm un finansēm, tas katram pašam jāizvērtē kurš variants ir tas īstais, bet pilnīgi piekrītu, ka dārgākā, kas tiešām maksā tuvu jau 700 eur galīgi nav tā vērta.

Runājot par Switch, atkal jāpiekrīt, ka tas nāk ar daudziem ierobežojumiem + ar krietni švakākām iekšām. Protams, tas, ko Switch dara, tas lielā mērā to dara labi, bet kā izbijis Switch īpašnieks, varu teikt, ka ja vien neesi liels Nintendo fanāts vai arī nauda galīgi nav problēma tad grūti rekomendēt to, jo 1st party spēles parasti nav uz atlaidēm un nintendo eko sistēma ir pretty trash.(storefront un online) Ja nu vienīgi tiec pie V1 versijas un esi gatavs jailbreak viņu vai arī vēlākām versijām rokas pietiekami stabilas, lai uzliktu modchip.

3 Likes

PSP arī atgriež labas atmiņas. Vienmēr redzot šito zvēru atceros šo spēli:

3 Likes

Tas jau ir pavisam budžeta variants. Vēl lētāk tikai palaist PPSSPP emulatoru uz telefona. :D

Īstenībā es pat nezinu vai esmu turējis rokā PSP. Atceros tikai kā aiztiku PS Vita. :thinking:

Par šo pirmo reizi dzirdu. Pieņemu, ka vienu atvēršanu tas šā vai tā pārdzīvos.

Protams OLED foršs, taču LCD arī nav ne vainas kamēr tas ir gana lētāks par OLED. :D

1 Like

Varbūt budžeta variants, bet patīk meklēt visādus variantus vēl var to darīt uz šāda aparāta orange pi zero2… Intersanta mantiņa

4 Likes