Space Jam: A New Legacy un filmas vēsture

https://www.comingsoon.net/assets/uploads/2021/03/space-jam-2-e1614878801537.jpg

Masīvs sveiciens!

Mazliet samelojos, sīkvels pēc 25 gadiem, tomēr pēdējā laikā ir tendence uz sendienu filmu turpinājumiem - kurš karjeru grib atdzīvināt (Cuming to America 2 un Matrix 4: mēs nekad netaisīsim Matriksam sīkvelu), kāds jaunību atcerēties (Top Gun 2) un kāds vēl kaut ko grib atminēties un atgādināt.

Space Jam sīkvels nevarētu teikt, ka ieradās no zila gaisa vai producenti pēkšņi atcerējās, lai gan daļa no patiesības ir. Tomēr, kā nereti gadās, filma nonāca ražošanas ellē, kas viņas izlaišanu nedaudz aizkavēja.

Space Jam dzimšana savā būtība ir nestandarta. Kājas tam aug no 1992. un 1993. gada Nike reklāmas, kurā bija redzams Maikls Džordans ar Bagsu Baniju. Warner Bros. redzot atsauksmi, ka cilvēkiem interesē zīmēti zaķi deva zaļo gaismu pilnajam metram, kuram vajadzēja būt pieaugušam un nopietnam, kurš ātri vien nomira 1993. gadā, kad galvenā zvaigzne izlēma vairs nespēlēt basketbolu.

Atdzīvojās Kosmiskais Džems 1995. gadā, kad Maikls, saprotot, ka atsist bumbu ir grūtāk nekā to mest, atgriezās iepriekšejā darba vietā. Filma iznāca 1996. gadā, lai gan kritiķi spārdīja filmu, tomēr kā izklaidējošais materiāls skatītājiem patika, ļaujot nopelnīt 230 miljonus dolāru, filmu ierindojot kategorijā “Filmas par basketbolu” pirmajā vietā un līdz šim nav pārspēta.

Pēc tam sekoja dažādi VHS, DVD un BD izdevumi dažādos variantos. Parādījās dažādas mantiņas, svilpītes un cita atribūtika kura atnesa vēl ap 1 miljardu. Komiksi tajā skaitā. Filma radīja faktiski jaunu franšīzi. Turpinājums bija nozīmēts uz 1997. gadu. Darbs ritēja pilnā sparā, tomēr izrādījās pats Maikls nezināja, ka ir nozīmēts turpinājumam. WB producenti tā arī nespēja vienoties ar galveno zvaigzni un filma veiksmīgi tika aizvērta.

Tomēr ideja nenomira. Sparingā ar zīmētām multenēm gribēja iebāzt Džekiju Čanu, tomēr tas noveda pie Looney Tunes: Back in Action ar Brendanu Freizeru. Filma pie sava 80 milj. budžeta noslīka nopelnot 60. miljonus, novedot Freizera karjeru faktiski kapā.

Studija tāpat gribēja izvedot Race Jam, Golf Jam un Skate Jam iebāžot Džefu Gordonu, Taigeru Vudssu un Toniju Havku multeņu pasaulē, kur viņiem būtu jāglābj sevi, Tūņus vai citus personāžus no kaut kā izmantojot savus talantus. Tomēr pateicoties Looney Tunes noslīkšanai visi plāni noslīka kopā ar to.

2014.gadā studija paziņoja, ka noslēgusi līgumu ar LeBronu Džeimsu. 2015. gadā LeBrons ar savu studiju priekš WB izlaida filmu Trainwreck, kas pie saviem 35 miljoniem guva gan pozitīvus novērtējumus, gan 140 miljonus.

Darbi pie Space Jam turpinājuma sākās 2016. gadā, tomēr nemitīgi nesaaugās ar režisoriem, rezultātā WB nonāca pie Malkolma D. Lee ( Malcolm D. Lee), kura katologā filmas svārstās rajonā, kad galīgi nav ko skatīties.

Filmēšana sākās 2019. gadā, kad arī parādījās pirmais officiālais logo. Tad arī pats LeBrons sāka informāciju stāstīt, - kāds būs nosaukums un ko gaidīt, tajā sakitā bija, ka filmā būšot ļoti daudzi tēli, kuri ir WB arhīvos, ko tad pēdējā treilerī var arī manīt.

Mantojums savā būtībā ir standarta filma ar sporta zvaigzni, kura domā, ka ir aktieris. Arī sižets pašlaik izskatās diezgan izzīsts no pirksta. Ja tomēr pirmajā filmā bija savstarpēja saistība un loģika, pat no malas, šeit pagaidām izskatās kās mēģinājums izveidot drāmu, tur kur to nevajag. Un sveiciens sendienu jokiem. Lai gan joks par Matriksu, iespējams, ir reference uz jauntopošo brīnumu.

Pašlaik filma izskatās kā mēģinājums nosēdēt uz diviem krēsliem, vecajiem fanātiem, tomēr mūsdienīgi un jauneklīgi, lai jauniešiem ar ieiet. Savādāk nesapratīs neko. Protams, lai ir sociāli taisnīgs. Kas pāris nedēļas atpakaļ internetā starp faniem izsauca sašutumu, ka Lolas Banijas dizians ir izmainīts un neatbilst, tam kāds tas bija. Lai gan “Rule 34” neviens nav atcēlis.

Protams, atsauces jau treilerī vien var saskaitīt desmitiem. Pašlaik par filmu rodas vairāk šaubas un bažas, ka tā spēs izdarīt tai atvēlēto uzdevumu. Ņemot vērā, ka pēc dažiem avotiem filmas budžets ir ap 160-180 miljoniem, kas filmu ierindo blokbāsteru kategorijā un ņemot vērā šī brīža situāciju pasaulē un, ka filmai nomināli jānopelna vismaz 300- 360 milj. - studija ir visnotaļ optimistiska. Šeit mēs vēl nerēķinam mārketingu, kurš parasti šādās filmās sastāda aptuveni 80% no summas, kas ir pašai filmai. Lai gan līdz pirmizrādei vēl ir divi mēneši.

Būs interesanti paskatīties uz to, kāds būs gala produkts un to cik ļoti šī filma uzpeldēs visejādā ziņā.

Paldies! Labas filmas vēlot, Kadiljaks.

1 Like

Uuuuuu… mana bērnība :D Atcero ka man patika šī filma un biju pat redzējusi vairākas reizes :D

Par jauno filmu zinu tikai to ka tur bija drāma par to zaķu meiteni :D

1 Like

Furries, furries everywhere :eyes:

1 Like

Pāris mēnešus atpakaļ vēl tieši pārskatīju. Damn! Viņa ir stulba - kā jau Lūņiem piedienas un no tā viņa ir jautra.

Praktiski neko neatceros par šo filmu. Vienreiz samainīju kaseti ar šo filmu latviešu valodā pret kaseti, kurā arī bija šī filma, tikai krievu valodā. Nez kā tas gadījās un kāpēc. Tolaik diez vai diži pratu krievu valodu. Šī varētu būt mana vienīgā atmiņa, kas saistīta ar kasetēm.

1 Like

Cienītais, Jums ir visas iespējas iepazīties ar kultūrvēsturisku šedevru. Mūsdienu tehnoloģijas to atļauj.

Pie tam filma - savā tā teikt izpildījumā ir tiešām reta žanra pārstāvis.

Varbūt kādu dien. Man pat nav nostaļģijas pret šo, jo neatceros neko.

Nevajag nostaļģiju. Esi geeks. Vienkārši un elementāri. Esi kino māns. Kur ir tava piedzīvojum kāre?!

Oriģinālā filma ir tīkama.

Bruuuh, laikam maz pie TV bernībā sēdēji!? Pa TV simtu vienu reizi rādīta.


Uzmetot aci trailerim - yikes.
Kā jau Kadiljaks min:

Pirmajā filmā saistībā ar cilvēkiem laikam bija tas, ka Džordans pameta basketbolu un sāka spēlēt golfu, un filmas beigās atsāka spēlēt basketbolu. Bet šeit aiziet ko vairāk un nopietnāk, ko tieši nevajag. Lielākai daļai neinteresēs tādas dziļas cilvēku problēmas.

Arī tas “Serververs” liekas patizls.
Kārtīgi jau vēl nezinām galvenā ļaundara motivāciju, bet tomēr, that looked lame.
Okey, saprotami, viņi negrib veidot to visu tikai par Loony Tunes.
Kā redzams 0:35 Game of Thrones. 1:39 - Scooby Doo, Iron Giant, The Flintstones, Yogi Bear, utt.
Grib sabāzt visus Warner Bros., Hanna-Barbera un citus īpašumus.
Nevar jau kārtīgi zināt, bet izskatās ka spēlēs jau tikai Loony Tunes, bet citu franšīžu tēli būs tik side-characters.
Laigan 1. filmas pretinieku komanda nebja jau nekas tāds īpašs, tomēr šeit pretinieku komanda neizskatās diezko tīkama un interesanta.

True:

Laigan man liekas tas vairāk būs saistīts ar cilvēku doto humoru un tas būs tizls.
Bet multeņu tēlu humors gan jau būs pietiekami labs.

Izskatās ka varbūt pašas basketbol spēles varbūt būs tīkamas, bet viss pārējais gan nē.
Nu tad filma gan jau nenoies pa burbuli, plūks savus laurus, bet būs ļoti liela daļa, it īpaši veco fanu kuriem tā nepaiks.


Lola controversy.

Jap, es arī redzēju vairākus youtube video par to. Bet īpaši nepētīju. Tik 2-3 noskatījos.
Savā ziņā tizli, no hot bunny girl no more XD Sadge.
Bet nu gan jau šīs pārmaiņas nebūs tik sliktas, gan jau šī Lola būs tīkama.

p.s. Tā bilde ar kuru salīdzina, veco un jauno Lolu.
ezgif.com-crop
Tā ir fan-art bilde, kurā Lola ir padarīta vēl seksīgāka.

Bet nu šeit divi video par to tēmu.

Tīkami ka tiek arī pieminēta Lolas pagātne, kā šis tēls tapa.

Tajā video tiek piminēts kā pirms tam Lola tika pārveidota animētām sērijām “The Looney Tunes Show” (2011 - 2014). Un arī min, ka šim ir cits plašāks video par to, tad lūk.

Es pats neesmu skatījies īpaši šo multeni, bet biju redzējis pāris sērijas pa Cartoon Network kanālu.
Es nepiekritīšu video autoram, jo man presonīgi nepatika. Wasn’t funny. Varbūt tāpēc ka viss aizgāja uz reālāku slice of life tipa šovu ar savādāku humoru, bez slapstic humora. … Un cik manīju, man nepatika Lola šajā multenē. Man liekās ka viņa tika pārveidota uz stulbu airhead, un ne labā nozīmē.

1 Like

Maz ko atceros no TV klāsta. Pokemoni, Yugioh un vēl šis tas. Šķiet es samērā agri pārslēdzos uz tādiem kanāliem kā Cartoon Network, Nickelodeon un Jetix. Kā arī televīzija sāka strauji zaudēt asumu, kad mājās parādījās DVD un kaudze apšaubāmas legalitātes izcelsmes disku. :D

Tiem TV kanāliem nav nekāda sakara ar šo filmu.
Filma tika pārraidīta pa mūsu pašu TV kanālu LNT un gan jau ap 2010’s pārgāja uz TV3.

Es par to tieši runāju. Diez vai daudz redzēju šo filmu, jo maz skatījos vietējos TV kanālus.