Project X: ballītes, mūzikas industrija un momenta vērtība

Draugi mīļie, uzvelkat savus smukākos lindraciņus un piestājat pie tuvākās točkas, jo mēs dodamies atpakaļ laikā - 2010tie gadi!

Kas par mūziku, kas par kultūru, kas par gadiem.
Ja atceraties, internets īsti tad nebija Lielais Brālis - informācijai nebija cenzūras, tehneloģijas nevaldīja pār cilvēkiem un mūzika bija par dzīves svinēšanu. LMFAO, Black Eye Peace, Ke$ha, Floraida un daudzi citi trubadūri bija mūsu taustiņu telefonos, lai iededzinātu ballīti. Jel, pat Linkin Park, Nickleback, My Chemical Romance un Green Day tika spēlētas karstākajos cilvēku saietos. Mūzika bija par svinēšanu, trakošanu un mirkļa spirituālu izbaudīšanu.

Project X bija, ir un būs kā pirmsnāves vēstule 10mitgadei. Filma ir par 3 jauniešiem, kas ir galīgi lūzeri. Bet tad, vienam no čomiem ir dzimšanas diena, un viņa draugs izmantoja šo iespēju lai uzbliestu ballīti, kas padarīs viņus populārus. Bet viņi nerēķinājās ar lielo cilvēku daudzumus, kas šo ballīti ierakstīja ne tikai šo jauniešu vēsturē, bet arī Amerikas (orģināli filma ir balstīta uz viena Austrālieša ballīti, fun fact).
Filmā nav dziļu domu, mācības vai satriecošs stāsts - tur ir aura. Filmogrāfija, screen play, gaismas un mūzika radīja iespaidīgu bildi, kas tev liek justies būt daļai no ballītes. Ballītē ir vairāki tēli, kas attēlo visus ballīšu stereotipus - rugby boys, seksīgas mazgadīgās, bēdīgus daudzgadniekus, narkomānus, wanna-be guys un citus. Humora devas šeit ir arī gana. Dažiem smieklu daļas var likties seklas un nemūsdienīgas, bet, kā jau teicu, tad nebija cenzūras un tādi bija šie maģiskie 2010tie gadi.

Bet, iepriekš jūs lasījāt, ka filma ir “pirmsnāves vēstule”. Kāpēc tā? Pēc 2008.gada krīzes dzīve palika kontrolētāka - internets kļuva striktāks, biznesi tika cieši kontrolēti un mūzika sāka kļūt par ikdienas produktu. Dēļ Apple Music un Spotify revolucionārās strīmošanas, mūzika kļuva par viegli piejamu lietu. Kādreiz mums bija jāpērk diski, jāpeld pa pirātu jūrām vai jāstaigā pa vietējiem klubiem, lai iegūtu devu ritmiskās vibrācijas. Mūzika bija veids, kā cilvēkiem socializēties - “ev, atsūti man šito dziesmu caur zilo zobu”, “ev, kā sauc šito dziesmu?”, “ev, kurā tirdziņā pārdod to disku?”, “ev mazā, man dzīvoklī nebūs muteres, ciemos ieradīsies Eliots un Skutelis”. Bet tagad…ehhh. Tagad mūzika vairs nav par komunikāciju, bet gan par vientulību, bēdām, ikdienu, rutīnu un mierīgumu. Biznesi ražo mūziku, kuru var klausīties katru dienu. Mūzika ir noslīkusi līdz līmenim kā piena paka veikalā vai papīra strēmele dokumentos. Lielās prasības darbā un sociālās robežas cilvēkus smagi nogurdina. Cilvēkiem mūsdienās ir smagi jādomā kā uzvesties un ko runāt, jo Tu nezini, cik radikāli ir cilvēka uzskati vai kurš sēž krūmos un tagad tevi filmē. Konglomerātiem nav izdevīgi ražot skaļus un spožus gabalus, jo tie printēs naudu tikai klubos vai mājas pasākumos. Nauda tagad plūst no žanriem, kas apraksta katru tavu dzīves minūti - jebšu rutīnu.

Mēs vairs nekad nedzirdēsim radio skaļus party hitus, kas mani personīgi apbēdina. Eiropas Hit Radio topos tagad ir mumble reperi, indie dziedātāji un soulless remiksi. Šī mūzika tagad iemiesojas mūsdienu jaunatnē, samazinot viņos testasteronu un laimes hormonu. Mūzika vairs nav simbols revolūcijām un momenta baudīšanai, bet gan smagajai ikdienai un kapitālisma riteņa dzīšanai.

Mans secinājums - iesaku šo filmu visiem, kas vēlas atmodināt sevī šo pazaudēto dzirkstelīti. Nedomājat, neanalizējat, vienkārši mielojat savas acis ar krāsām un ausis ar mūzikas viļņiem. Jā, filma nav visiem, jā, ballītes nav visiem, bet tad, lūdzu, lai šis raksts būtu kā mazs atgādinājums - meklējiet sevī šo mazo, nenopietno jaunieti, lai izbaudītu momentu dabā, pasākumā vai saietā. Nepazaudējat savu “nenopietno” Es. Dzīve nesastāv no posmiem, karjeras punktu krāšanām vai tualetes papīru nokārtošanām - dzīve sastāv no momentiem.

Carpe Diem!

P.S. Summer izbauda momentu:

4 Likes

Maģiskie 2010 gadi kad man bija 11, latviešu valodas diktāti uzdzina raudas un transformeri prime likās krutākā lieta ever :joy:

Esmu par zoomerīgu priekš šādas nostaļģijas xd

Bet es atļaušos nepiekrist ka tagad ar mūziku viss ir slikti. Vismaz manās aprindās, tiklīdz ir iespēja bliež vaļā oranžās brīvdienas, Jumpravu, Inokentiju Mārplu, labvēlīgo tipu. Dzērvenīt un lašiem būt, milžu cīņas un lielā zive.

5 Likes

Ja tu piesauc atcerēties 2010. gadu, tolaik nekas diži vairāk dzīve par pubertitāti nenotika. Bez šaubām neskaidrs laiks, taču galīgi ne tā kā filmā. :joy:

3 Likes

Neko nezinu, man ballītes vienmēr bijušas pie dirsas, un mūzika vienmēr bijusi laba.

2 Likes

Esmu redzējis, bet man tumša bilde uz saturu, būs vēlreiz jānoskatās nostaļģijas pēc. Zinu, ka patika toreiz.

1 Like

Filma redzēta. Reizes 2.

Nepiekrītu. Varbūt visas filmas garumā nav. Tomēr beigās - filma parāda mazliet kaut ko vairāk. Varoņu evolucīju uz īsu momentu un tā mirkļa seku pieņemšanu. Tas nav primārais, bet ne mazāk svarīgais.

Absolūti nepiekrītu. Tas ir - sava daļa tainsības ir, tajā pat laikā, vnk šī komunikācija ir tā vai citādi pārcēlusies citā vidē, lai ar nevienmēr. Jā, pieejamība kaut kādā veidā ir izretinājusi, tomēr devusi ļotui daudz ko savdabīgu un neparastu. Un ir žanri kuri joprojām dzīvo savā nodabā un pat netiecas uz ko lielāku.

Jā. Attiecas uz cilvēkiem, kas gatavi visu koncertu uz sava telefona nofilmēt un vēl vertikāli. Dievinu šos talantus.

Sastāv. Jautājums, kā tu tos definē un cik striki nodali. Savstarpēji viņi tā vai šā mijiedarbosies, no tā veidojas kaut kas mūsu un neatņemams. Vnk dzīve tāda, ne mēs. :smiley:

Par mani - neesmu bijis ballīšu zvērs un ap to laiku - 2010.g. - teiksim tā - bija citas dzīves prioritātes, tāpēc godīgi varu teikt, vairumā šo izklaižu man gājis garām. Slikti vai labi, spriežat paši. Priekš sevis sen esmu izdarījis spriedumu - tā vajdzēja un viss.
Filmā mūzika ar pa lielam attaino tā laika lielos hitus kuri hei - diez kā kļuva par hitiem. Mumble rep - kamēr klausīsies skanēs, rīt klausīsies pagan metal un ar skanēs. Trendi mainās un tur plēst galvu bezjēdzīgi, tagad izvēle ir plaša un gaume liela, savā ziņā mums ir lielāka izvēle ko klausīties.

Man piemēram darba dienās skan Hana (YT) mūzikas seti dažādo žanros. Un cik feini iet darbs! Bet mājās klausos - da jebko, kas pagadās.

2 Likes

I’m dead :joy:

2 Likes




Summer izbauda momentu 2023🔥

1 Like

Un ne kadra no piekdienas afterīša smh

Bro…pirmā bilde :joy::joy::joy::fire:
Man liekas tā bilde izskaidro to vakaru perfekti :joy::joy:

Nu piedo ka tajā dažā vizuālajā mudžeklī kur knapi var tevi sazīmēt es neatpazinu piekdienu XD

But yeah, it describes it perfectly

2 Likes

Filmas apskats lēnām pārtop par tavu galeriju. :D

2 Likes

Pa tēmu :joy::joy::fire:

Nuu šitam ideāli derētu jaunā mikro blogu sadaļa.

1 Like