Mūzikas grupas veidošana

Nu visiem bija jauna apņemšanās veidot rakstus, tad nu nolēmu arī padalīties ar manu "ideju"
Man jau kopš septembra ir radusies vēlme izveidot savu mūzikas grupu/apvienību/savienību, saucat to kā gribat. Ar maniem kompanjoniem metālistiem, tas nav izdevies. Nu lūk. Kādu laiku atpakaļ mums te parādījās tēma par mūziku utt. Tad šodien ejot mājās uz klausoties Disturbed “Never again” man radās doma, ja nu mēs nevarētu izveidot savu mūzikas grupu/apvienību/savienību.
Sākumā ideja likās mazliet kraizi un kurš tad tādu grasītos spēlēt, bet tad secināju, ka ja ir desmitiem latviešu grupas kuras dzied par mazliet vēl trakākām, dīvainākām lietām, sapratu, ka vēlos to darīt. Un domāju, ka kur labāk tādu ideju uzaudzēt, kā šeit.
Par pašu grupu. Nu vismaz man ir vēlme veidot kaut ko starp roka žanriem. Ir doma kaut ko uz melodisko, alternatīvo vai doom metāla elementiem bez smagā tuning. (visos žanros īpaši neiespringšu, jo zinu, ka retais zinās atšķirību.) Vokālais izpildījums, manuprāt, varētu būt jebkas starp otaku lifestyle līdz whatever ko mēs gribam.
Par domāto grupas line upu - noteikti ir vajadzīgs vokāls, bundzinieks (kardānas nu nav obligātas, bet noderētu), basists, ritmiķis un lead ģitāristi (elektriskie) Pieredze nav obligāta, bet jo vairāk, jo labāk.
Pats domāju spēlēt ritmiķa lomā, bet baigi patiktos bass, tikai pašam nav basģitāras.
Mēģu laiku neminēšu, jo tik tālu vēl ir jātiek.
Nenopeliet ideju, tā bija tikai ļoti spontāna ideja, ja nekas nesanāks, tad nekas traks, bet ir doma censties. Tad jau redzēsim.

7 Likes

Ko dara ritmiķis? 0.o

Elektrisko ģiātru patasti spēlē 2 cilvēki, vismaz rock, metal žanros. Ritmiķa darbs ir noturēt to pavadījumu un spēlēt savu daļu chordus vai kaut ko tādu. Lead ģitārists atkal spēlē sava veida parastās individuālās skaņas - kas izceļas uz fona. Šādi spēlē katra grupa, bet pie tā parasti neviens īsti nepiedomā :smiley:

1 Like

Jap nepiedomaa :smiley: jo pati pirmo reizi par kaut ko taadu dzirdu :smiley: Katru dienu uzzinu kaut ko jaunu :smiley:

Protams, elektriskais bass izceļ ritmiķa skaņu, kuras ritmu nosaka bundzinieks. Bass ar buņģi arī vienā ritmā to dara, so visam ir sava vieta.

Koool! Nu lai tev izdodas sakasīt cilvēciņus grupai! ^^
Vokāli darbojos jau kopš māku runāt tā jau stāvēju uz skatuves, bet es neizpaužos roka žanros. ><
Pats ar gribēju veidot grupu, bet aizsāku coverus veidot, drīz klāt būs mans mikrafons un sākšu ierakstīt pašmājas studijā un likšu youtube. Mērķauditorija Japāna. ^^

1 Like

Woooow. Tas izklausās cool. Kā tad izpaužas tavas vokālās prasmes, jo roks ir ļoti, ļoti plašs jēdziens?

Žēl ,ka esmu muzikāli neapdāvināta, bet veiksmi visiem mūziķiem : 3

Pirmām kārtām pastāsti vairāk par mikrofonu.
Otrām kārtām viens otram netraucē, var kooperēties visu kopā. Koveriem vajadzīga paštaisīta mūzika, savādāk youtube bans. :stuck_out_tongue:

Bet par vokālām prasmēm arī kaut ko ieminies. :smiley:

Ideja visnotalj intrigeejosha. Buutu ar mieru pameeginaat vokaalu, jo balss jau nopiipeeta, taa kaa zemie tonji nebuutu paaraak gruuti. :smiley: Prieksh bungaam man nav ritma izjuutas un prieksh gitaaras man par taisnu pirksti. :smiley:

Noteikti padod zinju, ja kas veidojas taalaak. Labpraat iesaistiitos vismaz kaut kaadaa veidaa. :slight_smile:

1 Like

5gadu vecumā iestājos mūzikass kolā un absolvēju ar vijoles, ģitāras, klavieru un vokālo izglītību.
Sākot no 3 gadu vecuma man bij aprivātskolotāja kura man mācījā attīstīt savu vokālu un jau 5 gadu vecumā stāvēju uz “Cālis” skatuves. Visās skolās kur esmu mācījies esmu gājis korī un ansambļos.
Kas man pavēra iespējas uz slavenu mūziķu iepazīšanu. Esmu dziedājis dziesmas ko sacerējis Ešenvaldis, kurš man ir labs čoms >< tad repoju ar prāta vētru un izpildīju dziesmas citu komponistu sacerējumiem. Mana bals bija soprāns līdz mūs skola izveidoja jaukto kori un mani ielika tenorā, tākā es biju vienīgais tenors man bija papildus apmācības un es izvilku mūsu kori šogad dziesmussvētkos, par ko žūrija izteica patteicības. Mūziku man daudzas reizes piedāvāja iet studēt, bet neuzskatu, ka ar to var nopelnīt, tāpēc neko tādu neuzskatu par vajadzīgu. Tagad dziedu pārsvarā paša prieka pēc. Tad nu kops esmu universitātē man ir daudzāk brīva laika un sadomāju veidot coverus japāņu dziesmām, jo es ātri apgūstu “pronunciation” un galvenais, ka pašam par to ir prieks. Man ir labs čomiņš kurš man palīdz ar vizuālu prieks YT bet pats parūpēšos par kontentu. YT akadēmiju esmu izgājis un zinu tās likumus un kā tos apiet -.- bet tākā maku spēlet ģitāru es plānoju veidot prostos chordu video, kur vairāk izpaužas mana blas. Esmu jau pasūtījis studijas mikrafonu un ar tuvo pensijas iemaksu plānoju iet nopirkt švames, jo mana muzikālā dzirde jau pavēsta, ka akustika te kur grasos ierakstīt ir pēc d#$&as… ^^

Vecais tad tu manam gadījumam esi stipri pārkvalificēts. Vienvārdsakot tev ir labi clean vocals. Tas jau ir ļoti labi, jo scrēmo vokālo - vokālo ar distortionu - es pats mazliet pieprotu, un tam nevajag lielu mākslu.
So ja ir vēlme pievienoties, tad ar prieku ar tevi sastrādātos šim projektam, jo ari izglītību tu esi ļoti vērtīgs. Pats tikai pārvaldu kreatīvo jomu un ģitār spēli.

Kaadi mums te ir talantiigi lietotaaji :smiley:

daaaaamnnnn, kāds mums te talantīgs cilvēks :clap:

Šiki, jau uz improvizētās ierakstu studijas pusi velk. Būs jābrauc ciemos. :D Ja tā ir normāla izmēra istaba ar daudz taisnām cietām virsmām, švamju iegāde varētu izmaksāt padārgi.

Kas par mikrofona modeli?


Nekas īpaš bet iesākumam man der! ^^

@Hooots_Senpai bet domā pievienoties šim projektam?

Jūtu nenoteikta brenda ķīnieti. :smiley:

Eh, varētu pievienoties, bet trūkst motivācijas pirkt elektrisko pagali pa bargu naudu. :frowning:

1 Like