Kāpa un Kāpa: otrā daļa - sasodīti spēcīga zinātniskā fantastika

Dune-plakats
Dune2_B1Montage_LV_Preview

Nogaidīju līdz sanāca iespēja paķert kino biļetes ar 50% atlaidi un devos iemēģināt IMAX kinozāli noskatoties Dune: Part Two. Šīs 2 st. 46 min. paskrēja garām ātri. :D Tēmu veidoju par abām filmām, jo tās ir ļoti saistītas, abas filmas ir vienas grāmatas adaptācija un apskata pēc idejas vienu stāsta arku. Filmu režisējis Denis Villeneuve, kas ir strādājis arī pie tādām filmām kā Blade Runner 2049, Arrival u.c.

Tiem kas nezin Kāpa ir tālās nākotnes kosmisko augstmaņu varas politisko spēļu drāma. Kas norisinās uz kādas tālas un ļoti nozīmīgas planētas Kāpa. Uz tās ir kosmiskā nafta - spais, kas ir viens no vērtīgāgajiem materiāliem impērijā, jo tikai ar tā palīdzību var pārvietoties pa kosmosu. Pati planēta ir viens liels gandrīz neapdzīvojams tuksnesis uz kura dzīvo īpaši skarbi kosmiskie arābi. xD Stāsta galvenais varonis Pols Atreides, kas ir vienas no vadošo dzimtu hercoga dēls, kurš cīnas par savu izdzīvošanu un atriebību, kad viņa tēvs tiek nodots.

Sērijas visums ir drusku specifisks. No pozitīvās puses ir interesanti skatīties, taču no negatīvā nāksies aptvert šī visuma uzbūvi līdz pa tiešām sanāks izbaudīt filmu. Tā varētu būt mana mini filmu kritika, viņi šo to parāda filmā, bet nepaskaidro. Tas var radīt zināmu neskaidrību, bet nu nav galīgi traki.
Vizuālais un audio dizains sērijā ir vienkārši bomba. Te tiešām pie filmas strādājošajiem cilvēkiem ir sanācis atveidot mazliet ērmīgo Kāpas visumu stilīgā veidā. Visa kosmiskā atribūtika ir attēlota milzīga un intriģējoša. Filma arī veiksmīgi tiek galā ar to, ka lielākā daļa notikumu notiek tuksnesī.

Sērija ir stabils 9/10 no manas puses, ja ne vairāk. Iesaku visiem kas vēlas mazliet kosmisko tārpu ekšenu savā dzīvē. Pirmā filma ir mazliet lēnāka un nosvērtāka. Otrā filma ir jūtami ātrāka un ar notikumiem pildīta, taču pēdējā episkā cīņa vietām ir ne tik loģiskā kā varēja būt. Ja skatīties no grāmatas adaptācijas skata leņķa, filmas izdarītās izvēles ir gana saprotamas.

3 Likes

Pagaidām redzēju tik pirmo filmu, un man kā cilvēkam kuram ne īsti patīk zinātniskās fantastikas žanrs, šķita ok filma :D
Otrā filma gan jau vēlāk arī tiks noskatīta :D

Esmu redzējusi abas.
Zimmera mūzika, bomba.
Vizuālais skats, bomba.
Aktieri…man sākumā nepatika, bet beigas tiešām deva lielu šoku, ka Holivuda vēl māk ideāli pasniegt character developkent. Arī bomba!

Tagad no jauna skatos 4H video, kas paskaidro Dune loru :D

Tā kā visā sērijā ir kādas 23 grāmatas gara, tas video nemaz neizklausās tik garš. xD

Noskatījos šodien, ir labs. Noteikti vērts redzēt kino. Neatstāja tik lielu iespaidu, cik pirmā filma, bet kopumā ļoti labi izpildīts un visai episki. Redzēs, kā uztaisīs pēdējo triloģiju noslēdzošo filmu, cik saprotu grāmata ir pārsvarā par galma intrigām bez episkām cīņām planētas mērogā.

Neesmu redzējis otro. Bet nu, kad būs laiciņš :sweat_smile: :joy: Bet ;saubu nebija, ka nesanāks.

Varbūt Kāpa iedrošinās lielās studijas tomēr atminēties zinātnisko fantastiku, jo parodoksāli, viņa piedzima un nomira līdz ar Zvaigžņu kariem. Kā pats onka Džordž teica, necitēju - idejas smēlos daudz kur, Kāpā tai skaitā. Un diemžēl cilvēki nereti salīdzina tieši ar SW. Pēdējais skaļais blīkšķis ar nosaukumu Jupiter Ascending faktiski lika visām studijām pārmest krustu un atetikties no daudziem projektiem.

Pie tam filma nebija jaut tik slikta - vnk viņa bija mazliet pārbāsta un savādāka, nekā tika stādīta. Strīmingā viņa aizietu pat labi. Nu un John Carter ar - nu laba filma ta bija principā. Un pie tam tā ir viena no tām grāmatām no kurām Džordž arī ļoti smēlās iedvesmu savulaik.

Tiešām liels prieks, ka šai filmai sanāca.

1 Like

Lielo salīdzināšanu ar Star Wars ne līdz galam saprotu. Sērijām vienīgā kopīgā iezīmē ir tas, ka tās abas notiek tālajā nākotnē un cilvēkiem ir parādījušies šādi tādi telepātijas spēki. :D

Es pat tādu neatceros. xD

Tikko noskatījos, diezgan feina filma! Nesaprotu, kāpēc IMDB tik sūdīgs vērtējums, es lieku 8/10.

2 Likes

Same, noskatījos pagājušogad un man arī patika.

Nepiekritīšu. Vienkārši aizgāja vainu uz uz hard sciene fiction, kā interstellar vai vai zinātniskās fantastikas nokrāsas action filmām kā transformeriem
Es pat teiktu, ka ne dune, ne zvaigzņu kari, īsti nav pat zinātniskā fantastika, bet gan kosmiskās operas(space operas)

2 Likes

9/10, bija episki, ir vērts skatīties kino, galvenokārt skaņu efektu un to radītās atmosfēras dēļ, lai gan mans OLED monitors ir izlutinājis un tas, ka kinītī patiesi melnu krāsu nekad neieraudzīsi, tagad vēl vairāk ieberž.

Drusku par to kā vieni no pirmajiem Kāpas adaptācijas plāniem bija ļoti īpatnēji. Īpatnējāki pat par to pirmo reāli pabeigto un publicēto filmu adaptāciju.

Tas cik ļoti visas šīs te adaptācijas meta ārā brīnumus, savā ziņā moderno adaptāciju padara iespaidīgāko. Jo ceļš līdz tai nebija acīmredzams. :sweat_smile: